04 بهمن 1397/ ۱۸ جمادى الأولى ۱۴۴۰
شناسه خبر : 58864
1397,چهارشنبه 05 ارديبهشت10:09
اشتراک گذاری در:
عکس روز

ادامه کار تفحص شهدا در باتلاق‌ها


اعضای تیم تفحص بدون در اختیار داشتن تجهیزات فنی مخصوص کاوش در باتلاق (بیل باتلاق رو) و عدم وجود تجهیزات تخصصی همچنان جستجوی پیکر شهدا را در باتلاق‌ها ادامه می‌دهند.

ادامه کار تفحص شهدا در باتلاق‌ها بدون تجهیزات لازم+عکس

عملیات تفحص در مناطق عملیاتی جنگ تحمیلی در کشور عراق همچنان ادامه دارد. تصاویری از سختی و مشقت کار تفحص پیکرهای مطهر شهدای هشت سال دفاع مقدس توسط تیم جستجوی مفقودین در جزیره قطعه(شاهینیه عراق) منتشر شده است.

این تصاویر نشان می‌دهد که اعضای تیم تفحص بدون در اختیار داشتن تجهیزات فنی مخصوص کاوش در باتلاق (بیل باتلاق رو) و عدم وجود تجهیزات تخصصی همچنان جستجوی پیکر شهدا را در باتلاق‌ها ادامه می‌دهند.چندی پیش بود که سردار سید محمد باقرزاده،  فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح وقتی خبر کشف پیکر مطهر 68 شهید دفاع مقدس را در باتلاق بوارین اعلام می‌کرد، با اشاره به نیاز عملیات تفحص به امکانات پیشرفته‌تر گفت: «مسئولین، خیرین و هر کسی از هرجایی از کشور که نسبت به شهدا احساس وظیفه و دین می‌کند، بدانند که امکانات و دستگاه‌های ما در حدی نیست که بتواند در زمین باتلاقی پاسخگو باشد. بیل‌های مکانیکی در زمین باتلاق فرو می‌روند و خروج این‌ها از محل دشواری‌هایی را به‌همراه دارد. کسانی که بیل باتلاق‌رو یا امکانات و بودجه‌ای در اختیار دارند، آزاد کنند.»

دستگاه‌های مهندسی مورد نیاز به ترتیب اولویت؛ بیل مکانیکی زنجیری، بیل مکانیکی چرخدار، لودر و ... همچنین بسیج همه جانبه کلیه نهادهای دولتی، موسسات، شرکت‌ها، معادن و شهرداری‌ها برای این امر برای سرعت بحشیدن به کار تفحص ضروری است.

سازمان‌ها، نهادها، ارگان‌ها، گروه‌های صنعتی و خیرینی که توانایی کمک به امکانات مورد نیاز تفحص و تجهیزات لازم را دارند با معراج شهدای تهران تماس بگیرند: 02155612990

انتهای پیام/


منبع : تسنیم


تفحص     پیکر شهدا     باتلاق‌                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.