04 بهمن 1397/ ۱۸ جمادى الأولى ۱۴۴۰
شناسه خبر : 58881
1397,شنبه 08 ارديبهشت11:40
اشتراک گذاری در:
عکس روز

عدم نظارت بر قوانین ایثارگری به کوتاهی مجلس بر می گردد


نماینده ایثارگر مجلس عدم نظارت کافی بر اجرای قوانین ایثارگری را ناشی از کوتاهی مجلس شورای اسلامی دانست و خواستار ورود جدی قوه مقننه به این موضوع شد.

عدم نظارت بر قوانین ایثارگری به کوتاهی مجلس بر می گردد

فاش نیوز -  نماینده ایثارگر مجلس عدم نظارت کافی بر اجرای قوانین ایثارگری را ناشی از کوتاهی مجلس شورای اسلامی دانست و خواستار ورود جدی قوه مقننه به این موضوع شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، حجت الاسلام موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با تبریک روز جانباز به اسوه های صبر و استقامت گفت: روز جانباز را به جانبازان عزیز کشور اسلامی ایران و به پاسداران سرافراز تبریک عرض می کنم و برای این عزیزان از خداوند آرزوی سلامتی می کنم.

امیدوارم خداوند متعال حق این جانبازان و پاسداران جانباز را به ما ببخشد چرا که واقعا حق حیات بر گردن ما دارند و اگر آنها سلامتی خود را به مخاطره نیانداخته بودند الان معلوم نبود سر ما بر چه بالینی باشد.

وی با بیان اینکه امنیتی که داریم مرهون زحمات جانبازان، ایثارگران، آزادگان و شهدای عزیز و بزرگوار است، اظهار داشت متاسفانه در کشور ما یک عده ای همواره با وجود اینکه نه کاری با جبهه و جنگ داشته اند دائما در حال نق زدن و اعتراض کردن هستند.

نماینده مردم فلارجان در مجلس تشریح کرد: این گونه افراد با بیان اینکه به جانبازان و خانواده های شهدا امتیازاتی داده می شود تلاش می کنند جو کشور را متشنج و مردم را نسبت به یکدیگر بدبین کنند. در حالی که اگر ما با عدل و انصاف به کشورهای دیگر مراجعه کنیم، مشاهده خواهیم کرد که حتی آنها فردی را که از دور دستی بر روی آتش داشته است، مورد تکریم و تجلیل قرار می دهند، اما جانبازان عزیز ما که برخی از آنها اگر شهدا یک بار شهید شدند آنها روزی چند بار شهید می شوند در حقیقت اکنون در مضیقه شدیدی قرار گرفته اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ملاقات های مردمی تاکید کرد: در برخی از ملاقات ها، هنگامی که به دیدار جانبازان عزیز می رویم و زندگی آنها را که می بینیم از خود خجالت می کشیم. متاسفانه جانبازی که توقع اش این است که حق پرستاری دریافت کند اما از آن دریغ می شود و یا حتی توانایی مالی برای معالجه بیماری فرزند خود ندارند و از این گونه موارد در جامعه ما زیاد شده است.

نماینده استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از مصوبات مجلس در مورد ایثارگران یادآور شد: در این چارچوب حتی اگر فرزند یک جانباز بخواهد از طریق سهمیه وارد دانشگاه شود صدای الامان عده ای در می آید اما نمی دانند که پدرش سلامتی و هستی اش را برای نظام و مردم داده است.

موسوی لارگانی در پاسخ به انتقاد به مصوبات قانونی بخش ایثارگران تاکید کرد: متاسفانه با وجود اینکه در ارتباط با جانبازان عزیز مجلس شورای اسلامی طرح جامع خدمات رسانی را تصویب کرد و شورای نگهبان هم آن را تایید کرده است، خاک می خورد و چند سال است که هیچکدام از بندهای آن را اجرا نکرده اند. آن هم به بهانه نداشتن منابع مالی که این موضوع قابل پذیرش نیست.

نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جانبازان می گویند چگونه برای ریخت و پاش های آنچنانی بودجه مناسب وجود دارد اما برای دارو ودرمان اعتباراتی نیست.

موسوی لارگانی تاکید کرد: لذا در حق جانبازان،  آزادگان، خانواده های شهدا ظلم کردیم و نتوانستیم حق آنها را ادا کنیم و این موضوع به کوتاهی مجلس بر می گردد، در حالی که در جلسه سران سه قوه در مجلس رییس جمهور در رابطه با لایحه رفع موانع تولید این موضوع را مطرح کردند که آن را سال 92 به مجلس ارائه کرده اما هنوز به تصویب نرسیده است. سوال من از رییس جمهور این است که قانونی که 10 سال است تصویب و به دولت داده شده است چرا به آن عمل نمی کنید.

نماینده دوره نهم و دهم مجلس شورای اسلامی در خصوص بند نظارتی مجلس متذکر شد: به نظر من مجلس در وظیفه خود که عبارت از نظارت است به خصوص در رابطه با ایثارگران کوتاهی کرده است.

وی در پاسخ به این سوال که علت برخی از نارضایتی ها در جامعه ایثارگری چیست توضیح داد: متاسفانه بنیاد شهید مدیریتش آن طور که باید و شاید به فکر زیرمجموعه اش باشد، نیست. بطور مثال بیه درمان و تکمیلی جانبازان در حال حاضر با مشکلاتی روبرو است و این قشر از جامعه به سختی می توانند از آن استفاده کنند.

موسوی لارگانی در این خصوص توضیح داد: دلیل این بحران عدم رسیدگی مسئولان بنیاد شهید است و اگر این بنیاد در دولت مسئولی داشت که در دولت فریاد بزند و حق خانواده شهدا را از دولت و مجلس بگیرد الان این همه نارضایتی از بنیاد وجود نداشت.

نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در مقطع زمانی که مجلس بودجه سالیانه رسیدگی میکند، بنیاد شهید و امور ایثارگران باید در خانه ملت"خیمه" بزند و حق ایثارگران را بگیرد. بنیاد برای مطالبه حق و حقوق ایثارگران به دولت فشار نمی آورد تا حق و حقوق شان را بدست آورند.


کد خبرنگار : 17


حجت الاسلام موسوی لارگانی     ایثارگران     مجلس     بنیاد شهید                            
Reply
no
0
yes
2
رضا
1397/02/08 - 15:53
با سلام
در دستگاههای اجرایی کشور قوامین مرتبط به ایثارگران و جانبازان برای اجرای فرایند رسیدگی ها با دیوانسالاری اداری و طولانی کردن آن انجام نمیگردد چون چشم دیدن جانبازان و ایثارگران را ندارند

Reply
no
0
yes
2
نخاعی دردمند
1397/02/08 - 21:33
با بیانات این مسیول باید عده ای در رابطه با قصور ونظارت بر حق ومطالبات بحق ایثارگران محاکمه وتحت تعقیب قانون قرار گیرند عمر ما که تمام شده اما اجرای قوانین برای ایثارگران آتی باید لحاظ شود به خاطر امنیت اجتماعی
چه کسانی ظلم کردندکوتاهی کردند که این اقا در مصاحبه می فرماید حق دادنی است نه گرفتنی ما جوانی دادیم تا قانون وامنیت باشد عدالت حکم فرما باشد آنهایی که به حضور مسیولی میرسند توانی دارند نه اینکه منزوی ودرمانده باشند
قبل از سفر آخرت به فکر اجرای قوانین واعطای حق همه اقشار ملت خاصه ایثارگران که بقول این نماینده مرهون ایثارشان هستید باشید وتکرار این مصاحبه ها که استیفای حقوقی ندارد برای چیست ما را رها کنید دراین رنج بی حساب

Reply
no
0
yes
3
علی خراسانی
1397/02/09 - 01:03
سلام چرا معافیت فرزندان جانبازان اجرا نشد پس مجلس در باره این بخشنامه حرفی نمیزند من 25 ماه جبهه دارم پسر مهندسی نفت و گاز است الان داره خدمت میکنه جرا

Reply
no
0
yes
4
الف - ب
1397/02/09 - 11:17
با سلام
30سال تاریخ ایران بعد از جنگ به وضوح نشان داد، نظارت بر ساختاری که معاف از نظارت و کنترل است ، از سوی مجلس ، دولت و ایثاگران غیر ممکن است.
مجلس باید بتواند که بنیاد را تبدیل به وزارتخانه کند مثل همه کشورهایی که سابقه جنگ داشته اند . سپس ان ساختار را اصلاح کند و با انتصاب مدیران متخصص و تحصیلکرده این مشکل بسیار عظیم را حل کند .
وزارت ایثارگران احتیاج شدید به یک دکتر ساختار و تشکیلات دارد .
نماینده محترم مجلس باور کنید ، وقتی یک بیمار مغزش بیمار است باید ان مغز را درمان کرد و با نگاه کردن، مغز ان فرد درمان نمی شود .
باور کنید بنیاد نیاز به درمان ساختاری دارد ، یعنی تشکیلاتی که در ان قسمت نظارت و ارزشیابی داشته باشد، یعنی تشکیلاتی که توسط دستگاه های نظارتی ، دائما کنترل شود و نواقص رفع گردد .
باورکنید این همه تبعیض و بی عدالتی و تخلف گسترده در سازمانی که به نام شهدا بنا شده ، شایسته جمهوری اسلامی نیست .
انشااله با اذن مقام معظم رهبری شما نمایندگان محترم باید این ساختار را تبدیل به وزارتخانه کنید .

تا انصاف و عدالت اجرا شود وهمه ایثارگران خشنود شوند .

Reply
no
0
yes
6
ناشناس
1397/02/09 - 11:22
حاج اقا نوروزی نماینده محترم مجلس هشت ماه پیش درخواست صدور کارت برای جانبازان زیر25% داده است ، برای این کار هیچ مانع قانونی هم نیست و هزینه بسیار ناچیز است .
ولی دریغ از یک پاسخ یک خطی ؟
حالا به نظرتان مجلس چطور نظارت کند؟

Reply
no
0
yes
0
هادی کوچکی
1397/02/09 - 12:16
سلام چرا 8 ماهه بنیاد حق پرستاری مادرم را نداده اگه قانونه چرا تعلل؟ اگه بودجه نیست چراتصویب میشه؟ مادر دو شهیدی که قدرت تکلم هم از او سلب شده و نیمی از بدنش فلج شده آیا مورد حمایت بنیاد هست یا نیست؟ اختلاس های بنیاد به کجا انجامید؟

Reply
no
3
yes
3
1397/02/09 - 18:01
بداد جانبازان اعصاب روان برسید هر روز میمیرن زنده میشن انهم زیر ۲۵ درصد

Reply
no
2
yes
2
ایثارگر
1397/02/11 - 01:22
آیا کارت شناسایی جانبازان زیر 25 درصد ارزش آنها را ندارد ؟ بابا ما پولش را هم میدیم .

no
0
yes
0
ناشناس
1397/02/12 - 20:58
لطفا منفی دهنده ها دلیل و توجیه خود را بنویسند تا حداقل ما زیر25% ها بدانیم علت این همه بی انصافی چیست !


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.