04 بهمن 1397/ ۱۸ جمادى الأولى ۱۴۴۰
شناسه خبر : 58903
1397,دوشنبه 10 ارديبهشت15:53
اشتراک گذاری در:
عکس روز

قوانین ایثارگری از شعار تا عمل


نماینده مجلس شورای اسلامی بخل و تنگ نظری برخی از مسئولان را مانع بزرگی در تحقق قوانین ایثارگری عنوان کرد.

قوانین ایثارگری از شعار تا عمل

فاش نیوز -  نماینده مجلس شورای اسلامی بخل و تنگ نظری برخی از مسئولان را مانع بزرگی در تحقق قوانین ایثارگری عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، علی گلمرادی نماینده مردم ماهشهر، بندر امام خمینی، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبات و قوانین ایثارگری بدون پشتوانه اجرایی در کشور یادآور شد: مجلس شورای اسلامی و نمایندگان آن توجه و نگاه ویژه ای به جانبازان، خانواده های ایثارگران و یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس دارند، اما محدودیت ها باعث شده که آنچه در گفتار و شعار وجود دارد با آنچه که درعمل باید باشد فاصله زیادی داشته باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: در واقع جامعه ایثارگری در دوران دفاع مقدس متحمل زحمات زیادی شده است و فداکاری و جانفشانی های فراوانی داشته اگر چه آنها در ارتباط با خدای خود معامله کردند و توقع و انتظار زیادی ندارند اما ما باید رشادت هایشان را جبران کنیم و اخلاق و ارزش مداری ایجاب می کند که آنها ارزش ها غافل نشویم.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان خاطر نشان کرد: ما باید خانواده بزرگ ایثار را مورد توجه قرار دهیم و در جهت رفع دغدغه های آنها اقدام و اولویت های شان را مدنظر داشته باشیم.

گلمرادی با بیان این مطلب که ما قدردان زحمات ایثارگران هستیم و همه داشته های نظام متعلق به آنها است تاکید کرد: اگر این فداکاری، ایثارگری ها و خون دادن ها نبود شاید امروز جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور و نظام اسلامی برقرار نبود.

رئیس کمیته انرژی مجلس دهم در مورد این سووال که چرا قوانین ایثارگری اجرا نمی شود گفت: شاید ما در سیاستگذاری ها و تدوین قوانین خوب عمل کردیم و برآیند آنها قابل قبول باشد اما در بحث اجرا و عمل باید بیشتر همت و تلاش کنیم و وقت بگذاریم.

نماینده مردم ماهشهر و امیدیه در بهارستان متذکر شد: البته در مجلس دهم این توجهات پر رنگ تر شده است و امیدواریم در آینده شاهد شکوفایی بیشتری باشیم.

گلمرادی ادامه داد: توصیه من به دولتمردان و مسئولان اجرایی این است که در توجه به جامعه هدف، بخیل و تنگ نظر نباشند، چرا که ما باید نسل جوان و آینده را نسبت به این جایگاه خوشبین و مثبت اندیش کنیم و ارزش ها را برای آنها نشان دهیم.

 نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: مسئولان باید توجه ویژه ای به ایثارگران داشته باشند و نیازهای رفاهی آنها را در حد توانایی خود برطرف کنند که  با چنین اقداماتی می توانیم برای نسل آینده فرهنگ سازی کنیم.


کد خبرنگار : 18


علی گلمرادی     ایثارگران     مجلس شورای اسلامی     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
0
هموطن
1397/02/10 - 18:35
با سلام جناب اقای گل مرادی نماینده محترم مجلس
علت عدم اجرای قوانین ایثارگری بخیل بودن مسئولین نیست، بلکه نا متعارف بودن قوانینی است که در مجلس به تصویب رسیده و قابلیت اجرایی ندارد .
قوانینی که تا کنون برای ایثارگران نوشته شده است اکثرا در حمایت از ایثارگران شاغل در دستگاههای دولتی و یا برای وابستگان به ایثارگران نوشته شده است و در حال اجراست .
ولی اکثریت جانبازان به بهانه زیر 25% بودن و رزمنده گان هشت سال دفاع مقدس ( شهدای زنده ) فاقد شغل دولتی کاملا و یا نسبتا نادیده گرفته شده و مظلوم مانده اند در اخرین مصوبات قانون بودجه نیز دیدم باز هم برای والدین شاغل در دستگاههای دولتی با میانگین سن 70 سال که اصلا موضویت ندارد ، 50 میلیاد تومان تصویب کردید ولی برای جانبازان زیر 25% طرح معسرین یک ریال هم تصویب نکردیده . ایا این عدالت است ؟!

Reply
no
1
yes
2
ایثارگر
1397/02/11 - 01:16
چرا جانبازان زیر 25 درصد شاغل آموزش و پرورش آذربایجانشرقی از خدمات قانون ماده 51 محرومند ؟ چرا این همه تبعیض ؟!

Reply
no
0
yes
1
مرتضی خاکپور
1397/02/12 - 01:06

...

یکسال پیش نوشتم وضع میدان امام حسین ع خوب نیست .

حرفم را گوش کردند و رسیدگی کردند .

شد همان میدان امام حسین ع انقلابی و تمیز .

متشکریم .

...


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.