30 تير 1398/ ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 58943
1397,دوشنبه 10 ارديبهشت15:19
اشتراک گذاری در:
عکس روز
توسط موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی؛

کتاب «الف لام خمینی» منتشر شد


زندگی‌نامه امام خمینی(ره) در کتابی با عنوان کتاب «الف لام خمینی» توسط موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی منتشر شد.

کتاب «الف لام خمینی» منتشر شد

فاش نیوز- کتاب «الف لام خمینی» زندگی‌نامه امام خمینی(ره)، به وسیله موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی منتشر شد.

این کتاب که در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود، زندگی و زمانه امام خمینی را تا پیروزی انقلاب اسلامی با نگاه و نگارشی دیگر به قلم هدایت‌الله بهبودی بررسی کرده است.

بهبودی در یادداشت ابتدایی خود چنین می‌نویسد: «کتاب «الف لام خمینی» با معرفی خاندان امام خمینی آغاز می‌شود و سیر زندگی روح الله را از تولد، نشو و نما، تحصیل در زادگاه، ادامه درس آموزی در اراک و مهاجرت به حوزه علمیه قم پی می‌گیرد.

می‌توان این زندگی‌نامه را به دو بخش کلی تقسیم کرد. اول، زندگی علمی حضرت روح الله خمینی در قم، که بیش از چهل سال از عمر او را در بر گرفت. امام خمینی  در این چهار دهه درس گرفت، درس داد، نوشت و ماترک چشمگیری از منشورات و شاگردان به جا گذاشت. دوم، زندگی سیاسی حضرت امام است که از اواسط سال 1341 شمسی آغاز می‌شود و با فراز و نشیب‌های فراوان شانزده سال بعد، به پیروزی نهضت اسلامی در سال 1357 می‌رسد.

نویسنده در این یادداشت یادآور شد: گشت و گذار تاریخی در هر دو مقطع با دشواری روبرو بوده است؛ دوره اول به جهت نبودن اسناد، و دوره دوم به علت فراوانی اسناد؛ چرا که تاریخ نگار برای یافتن روایت درست و رسیدن به حقیقت واقع می‌باید از مسیر پر پیج و خم راستی آزمایی مدارک و یادهای به جای مانده عبور کند و در دام خبرها و خاطرات تبلیغی نیافتد.


چاپ اول «الف لام خمینی» با 1157 صفحه در یک جلد شامل یادداشت ناشر، یادداشت نویسنده، هیجده فصل، فهرست اعلام و بهای شصت هزار تومان منتشر شده و در نمایشگاه کتاب امسال عرضه شده است.

علاقه‌مندان خرید کتاب می‌توانند به آدرس

مصلی امام خمینی، شبستان، نبش راهرو 10، موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی

مراجعه کنند .
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.