04 بهمن 1397/ ۱۸ جمادى الأولى ۱۴۴۰
شناسه خبر : 58944
1397,دوشنبه 10 ارديبهشت15:33
اشتراک گذاری در:
عکس روز

درباره مذاکره با آمریکا


جانبازم قطعا مذاکره با اذن بزرگان انجام می شود اما در مذاکرات نتیجه حاصله مهم است؛ که برخی خیلی خوشبین بودند و فکر می کردند با این مذاکرات همه مشکلات مرتفع خواهد شد. به سابقه سخنان آنان مراجعه کنید. ضمنا در اینجا بخشی از سخنان رهبری را هم یادآور می شویم که ایشان چقدر دغدغه مذاکره با شیطان بزرگ را داشتند.

درباره مذاکره با آمریکا] جدّاً دغدغه دارم؛ این دغدغه ناشی از آن است که طرف مقابل بشدّت اهل فریب و دروغ و نقض‌عهد و حرکت در خلاف جهت صحیح است؛ طرف مقابل این‌جوری است. یک نمونه‌اش در همین قضیّه اتّفاق افتاد؛ بعد از آنکه مذاکره‌ کنندگان ما مذاکره‌ شان تمام شد، بعد از چند ساعت بیانیّه‌ی کاخ سفید منتشر شد در تبیین مذاکرات. این بیانیّه‌ای که آنها منتشر کردند ــ که اسمش را می گذارند «فکت‌شیت» ــ در اغلب موارد خلاف واقع است؛ یعنی روایتی که اینها دارند از مذاکرات و از تفاهم هایی که انجام گرفته است می کنند، یک روایت مخدوش و غلط و خلاف واقع است. ...من البتّه هیچ‌وقت نسبت به مذاکره‌ی با آمریکا خوش‌بین نبودم. نه از باب یک توهّم بلکه از باب تجربه؛ تجربه کردیم. حالا اگر یک روزی ــ ما که در آن روز قاعدتاً نخواهیم بود ــ شماها ان‌شاءالله در جریان حوادث و جزئیّات و یادداشت‌ها و نوشته‌های این روزها قرار بگیرید، خواهید دید که این تجربه‌ی ما از کجا حاصل شده؛ تجربه کردیم۱۳۹۴/۰۱/۲۰

... من به این گفت وگوها خوشبین نیستم. چرا؟ چون تجربه‌های گذشته‌ی ما نشان می دهد که گفت و گو در منطق حضرات آمریکائی به این معنی نیست که بنشینیم تا به یک راه حل منطقی دست پیدا کنیم ــ منظورشان از گفت و گو این نیست ــ منظورشان از گفت و گو این است که بنشینیم حرف بزنیم تا شما نظر ما را قبول کنید! هدف، از اول اعلام شده است؛ باید نظر طرف مقابل قبول شود. لذا ما همیشه اعلام کردیم و گفتیم که این، گفتگو نیست؛ این، تحمیل است و ایران زیر بار تحمیل نمی رود. من به این اظهارات خوشبین نیستم، اما مخالفت هم ندارم. ۱۳۹۲/۰۱/۰۱
مذاکره     آمریکا     شنود                                
Reply
no
0
yes
0
1397/02/13 - 13:45
شخصی مدعی تحصیلات عالی در رشته است اما عنلکدها خلاف این را اثبات کرد در دوران اوباما قرار شد چهار میلیارد دلار از اموال ایران پس داده شود لیکن بشرط قبول حقوق و قوانین قضایی یعنی قوه قضایی آمریکا را به رسمیت بشناسند هنینطور و پس قبول به رسمیت شناختن قوانین حقوقی قضایی آمریکا چهار میلیاد دلار پرداخت شد و زمینه پذیرش چشم بسته برجام نیز قرار گرفت. حالا قوه قضاییه آمریکا بر اساس همان تاییدات اقدام به جریمه ایران میکند و تا اکنون هفتاد میلیارد دلار جریمه تعیین کردند و به برجام هم عمل نکردند.
ایران پس از تایید قوانین خقوقی و قضایی آمریکا چاره ای بجز پذیرش آرای صادره محاوم آمریکا ندارد و به این ترتیب نلاحظه میشود مدعیان تحصیلات عالی حقوق چطور از بدیهی ترین امور حقوقی بی اطلاع هستند و سایر وعده های دروغ و پوچ ایران اسلامی را دچار چه مصیبتبرگی کرده است و سوال اینجاست چرا چنین مسولان نادان و دروغگو در راس امور باقیمانده اند و همچنان باعث پیشروی به پرتگاه نظام اسلامی هستیم؟
چرا دلسوزان نظام در مقابل چتین جاهلیت مدرن سکدت اختیار کردند؟ آنها در مشکلات معیشتی و فلاکت مردم شریک نیستند و در رفاه کامل زندگی میکنند که این تفاوت سطح زندگی نیز دلیلی بر اختلافات عمیق مردم با مسولان اشرافی میباشد.
مقام معظم رهبری و بسیاری از مسولان شیعه در سطح زندگی عموم مردم هستند لذا ارادت و اخلاص مردم را همراه دارند

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.