04 بهمن 1397/ ۱۸ جمادى الأولى ۱۴۴۰
شناسه خبر : 58985
1397,شنبه 15 ارديبهشت19:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز

پیاده روی نیمه شعبان تا حرم رضوی با حضور جانبازان/تصاویر


به حرم که می رسیم، پس از سلام دادن به امام رئوف، می بینم که از میان جمعیت ثناگویان و پیاده روندگان حضرت ولیعصر (عج)، تعداد زیادی از جانبازان نخاعی شهر مقدس مشهد هم همراه با جمعیت مردم وارد صحن و سرای حضرت می شوند.

پیاده روی نیمه شعبان تا حرم رضوی با حضور جانبازان/تصاویر

شهید گمنام - وقتی دعوتت می کند، یعنی هنوز انقدر ناامیدش نکرده ای که لیاقت یک بلیط مشهد را نداشته باشی... عاشقانه و سوار بر قطار وصال، نیمه شعبان... میهمان نشستن بر فرش های صحن آبی و آفتابی ثامن الححج می شوم... شبی که به مانند و جایگاه شب های قدر می کاند و انتظار عزیزترین کس مان را تداعی می کند... شبی که خیلی ها در آن آرزو دارند که در کنار امام رئوف و ضامن آهو باشند!...

 حرم مطهر که برنامه های فردا در روز عید را اعلام می کند، گوش تیز می کنم و می شنوم که قرار است پیاده روی به نیت انتظار انجام شود. صبح نیمه شعبان که می شود، خود را به خیابان های محل پیاده روی می رسانم... وه که چه عشقی و چه جمعیتی برای ابراز عشق به امام عصر (عج) آمده اند!... حد فاصل میدان شهدا تا حرم مطهر، لبریز از جمعیتی بود که با پرچم های زیبا به اسامی و القاب امام زمان (عج) مزین شده بود.

  همراه با جمعیت که شعارها و ابیاتی را در وصف گل نرگس و تنها منجی عالم بشریت می خوانند، تا به حرم قدم میزنیم... به حرم که می رسیم، پس از سلام دادن به امام رئوف و در ورودی حرم و بست نواب صفوی، می بینم که از میان جمعیت ثناگویان و پیاده روندگان حضرت ولیعصر (عج)، تعداد زیادی از جانبازان نخاعی شهر مقدس مشهد هم همراه با جمعیت مردم وارد صحن و سرای حضرت می شوند.

 و می بینم که باز هم مثل همیشه این قهرمانان همیشه سرافراز پای ثابت فعالیت های ارزشی و مردمی هستند و همچنان با وجودشان نور می پراکنند... جمعیت قرار است به زیارت بروند... جانبازان برای برگشت به آسایشگاه جانبازان نخاعی امام خمینی مشهد، به طرف درب های خروجی می روند که از تعدادی از آنها در صحن جامع، عکس می گیرم ازجمله جانباز روحانی فعال و گرانقدر کاشف و مسئول پیگیری امور جانبازان در استان خراسان رضوی، جانباز مداح و...

 جانبازان که می خواهند سوار اتوبوس شوند، وارد اتوبوس می شوم و از ورود تک تک این قهرمانان حقیقی عکس می گیرم... بگو و بخند و شوخی های خودمانی بین شان برقرار است، انگار نه انگار که از صبح زود تا ظهر در مسیر حرکت کرده اند و هیچ خبری از گرد خستگی بر چهره شان نیست!... چهره های شاداب و پر انرژی شان، نشان از روحیه بالا و مقام صابران دارد که به هرکس ندهند!

دیدار ما با حرکت جانبازان به سوی آسایشگاه به اتمام می رسد تا فرصتی دست دهد جهت گفت و گو با هر یک از ایشان


کد خبرنگار : 20


نیمه شعبان     جانبازان     مشهد     فاش نیوز     حرم                        
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.