04 بهمن 1397/ ۱۸ جمادى الأولى ۱۴۴۰
شناسه خبر : 59140
1397,سه شنبه 25 ارديبهشت09:14
اشتراک گذاری در:
عکس روز

انواع و اقسام قوانین، به نام ما تنظیم شد!


عده‌ای تلاش کردند تا ما را تنها برای بالا رفتن از پله‌های ترقی و آوردن چند رای بیشتر برای قرار گرفتن در مسند ریاست برای خود استفاده نمایند

انواع و اقسام قوانین، به نام ما تنظیم شد!

سید علی محمدی- وقتی جنگ آغاز شد، یک عده جوان باغیرت شال و کلاهشان را محکم بستند تا کوچه پس کوچه‌هایشان مورد تاخت و تاز بیگانگان قرار نگیرد. از این جمع بی ریا یه عده برای سربلندی؛ عزت، دفاع از تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران، حفظ نظام و انقلاب و… به شهادت رسیدند، جمعی نیز با افتخار سند جانبازی را نصیب خود نمودند اما قرعه اسارت نیز به نام جمع دیگری رقم خورد. جماعتی که غالبشان با بدنی مجروح به اسارت دشمن درآمده بودند.

  جنگ تمام شد و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به شهرهایشان بازگشتند در حالیکه خیلی چیزها در حال تغییر بود. بهتر بگویم کم کم ارزش ها به ضد ارزش ها در حال جابجایی بود. مسئولین آنطور که می بایست نه تنها از تجربه گرانبهای این جماعت بازگشته از میادین سخت روزهای مرد و مردانگی استفاده نکردند بلکه در بسیاری از مواقع آن ها را به حال خود رها کردند در حالیکه اگر از این افراد در پست های مختلف مدیریتی در سطوح مختلف نظام استفاده می شد به یقین بسیاری از مشکلات امروزی در این کشور را شاهد نبودیم.

  سال ها گذشت و ارزش های باقی مانده از هشت سال دفاع مقدس توسط برخی ها به تاراج گذاشته شد. در این میان آقا و مقتدایمان امام خامنه ای عزیز تمام تلاش خود را در راستای حفظ این ارزش ها به کار گرفته و بارها در خصوص فراموشی ارزش های باقی مانده از دفاع مقدس و جماعتی که نقش اصلی را در این نبرد داشته و خون دل ها نیز خورده اند؛ اشاره نمود اما انگار جمعی وجود جماعت باقی مانده از روزهای سخت در این مملکت را نمی توانستند تحمل نمایند.

  به نام ما انواع و اقسام قوانین تنظیم شد. حال آن که بسیاری از آن ها به مرحله اجرا در نیامد و تنها زخم‌زبان هایش برایمان به یادگار ماند. پس از جنگ عده‌ای تلاش کردند تا ما را تنها برای بالا رفتن از پله‌های ترقی و آوردن چند رای بیشتر برای قرار گرفتن در مسند ریاست برای خود استفاده نمایند.

  جمعی دیگر نیز که تحصیل را واجب‌تر از حضور در میادین دفاع مقدس می دانستند کم کم بر صندلی قدرت قرار گرفتند. در میانشان بودند کسانی که در باطن خود هیچ تعهدی به آرمان های این کشور نداشته و تا آنجا پیش رفتند که دست به چپاول و اختلاس زدند. خوی سرمایه داری و اقتخار به کاخ نشینی در میان همین افراد در حال گسترش بود اما طعنه ها و توهین هایش نصیب ما شد. فضا را به سمتی هدایت نمودند که حتی بچه هایمان نیز نتوانستند در مدارس و دانشگاه ها سر خود را با افتخار بلند کرده و اعلان نمایند، ما فرزندان همان کسانی هستیم که از این کشور با چنگ و دندان دفاع کردند.

  سال‌ها گذشت ما و خانواده‌هایمان تنها نظاره‌گر زخم زبان‌ها، توهین‌ها، تهمت‌ها و یا شعارهایی همچون توپ، تانک، بسیجی دیگر اثر ندارد و… بودیم. ما را دلواپس، تندرو، بی‌سواد و بی‌هویت نامیدند، اما بنا به دلایلی سکوت را پیشه کار خود قرار دادیم. این بار بحران‌های منطقه ای همچون زخم‌های کهنه سرباز نموده بود و جنگ در سوریه و عراق با جنایت داعش آن هم با حمایت های علنی و آشکار دشمنان قسم خورده کشورمان که برخی ها بر اساس وابستگی و یا برداشت های غلط خود آن ها را فرشته نجات خود می دانند به اوج خود رسید؛ بحرانی که هدف اصلی از ایجاد آن ناامنی و در نهایت فروپاشی جمهوری اسلامی ایران بوده است لذا بار دیگر عده ای که غالب آن ها حتی در زمان دفاع مقدس و یا انقلاب در قید حیات نیز نبودند با التماس از مسئولین به عنوان مدافعین حرم در صحنه های نبرد حضور یافتند اما یه عده بی انصاف و نامرد گستاخانه مدافعین حرم ما را آماج تهمت و توهین‌های خود قرار دادند و همان جملاتی را بکار بردند که برای رزمندگان هشت سال دفاع مقدس تازگی نداشته است و……

  بگذریم. شاید گفته شود چرا ما نتوانسیم فرهنگ موجود در دفاع مقدس که برگرفته از فرهنگ ناب دین اسلام می‌باشد را در این مملکت گسترش دهیم تا شاهد اختلاس و دزدی، گرفتن حقوق‌های نجومی که برخی‌ها با افتخار از آن دفاع کرده و دریافت‌کنندگان آن را خادمان این مملکت می‌نامند؛ باشیم و یا شاهد بی‌حجابی و بی‌بند و باری، خلق و خوی سرمایه‌داری و کاخ‌نشینی و از همه مهمتر بی‌تفاوتی به ارزش‌هایی که شهدا جانشان را برای آن تقدیم نموده‌اند، نباشیم.

  در پاسخ بایستی بیان داشت ما نتوانسیم در زمینه فرهنگی کار قابل قبولی انجام داده و تنها شعارش را داده‌ایم، اینکه هفته‌ای را به نام هفته دفاع مقدس نامیده و دفاع خود را در کلیشه‌ای به نام آن قرار دهیم، کارساز نخواهد بود. باید تلاش کرد تا آحاد این جامعه دریابند چرا جنگ بر ما تحمیل شد؟ آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران چه بوده است که از همان ابتدا آمریکا و هم‌پیمانانش در مقابل این انقلاب قرار گرفتند؟

  نزدیک سی سال از دفاع مقدس میگذرد. هنوز رزمندگان دفاع مقدس حتی دریغ از یک کارت رزمندگی. واقعا این نهایت مظلومیت رزمندگان را می رساند. سند راهبردی رزمندگان بعد از 27سال به طور ناقص نوشته شد و با وجود اینکه معاون محترم رئیس جمهوری و تعداد زیادی از وزیران زیر آن را امضاء کرده اند و قرار بود یکسری مزایای شغلی برای کارکنان رزمنده درنظر گرفته شود، یک مورد یک مقطع تحصیلی بود که مورد تصویب نمایندگان و شورای نگهبان قرار گرفت و به صورت قانون درآمد ولی دوباره بعضی نمایندگان گفته اند مجددا" در مجلس باید تصویب شود. مگر یک بار تصویب نشده وبه تائید شورای نگهبان قرار نگرفته؟ چه باید گفت؟

 طبق بند 47 برنامه توسعه مقام معظم رهبری بیان فرموده اند با توجه به فداکاری ها و ازخودگذشتگی ها و رشادت ها و جانفشانی های رزمندگان یکسری امتیازات و اولویت های شغلی درنظر گرفته شود. درصورتی که کارکنان رزمنده با تجربیات بیش از سی سال و سوابق ارزشمند آموزشی و سوابق بیش از یک سال حضور داوطلبانه در جبهه ها هنوز مشکل ارتقاء شغلی دارند و بیش از پانزده سال است که فروزن هستند و با هزار زحمت درس خوانده اند و مدرک گرفته اند و هنوز تعدیل مدرک نشده اند و هر روز مسئولین به جای حل فوری مشکل ارتقاء شغلی وتعدیل مدرک رزمندگانی که بیش از یک سال به طور داوطلبانه در جبهه ها بوده اند، هر روز سنگ اندازی می کنند. چرا باید این چنین باشد؟ چرا سازمان اداری و استخدامی بخشنامه ای در جهت حل مشکل ارتقاء شغلی و تعدیل مدرک تحصیلی این عزیزان صادر نمی کند. رزمندگانی هم که شاغل نیستند. آنها را معسر نامیده اند و سال هاست که قراره یک کمک معیشتی به این عزیزان دهند که با مخالفت آقای نوبخت از دولت و تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس قرار می گیرد.

  کی سند راهبردی رزمندگان که چند سال است بلندترین مقامات زیرا آن را امضاء کرده اند. اجرایی می شود؟ اکثرا" قریب نمایندگان مجلس فقط وفقط حرف می زنند وبرای خود تبلیغ می کنند ولی درعمل هیچ! آقای والی زاده بهمن پارسال گفت سند راهبردی رزمندگان در هیئت دولت تصویب می شود. یکسری مزایایی به این عزیزان از اول سال می دهند. سال دارد تمام می شود. آقای جمشیدی رئیس سازمان اداری و استخدامی گفتند یکسری مزایای شغلی به کارکنان رزمنده تعلق می گیرد. آقای عندلیبی معاون حقوقی بنیاد شهید گفتند در جهت رفع تبعیض و برقراری عدالت به زودی یکسری مزایای شغلی به کارکنان رزمنده تعلق می گیرد. سال تمام دارد می شود و هیچ خبری غیر از حرف و شعار نیست. تازه در جاهایی عزیزان رزمنده مورد ضرب وشتم قرار می گیرند. حضرت امام خمینی فرمودند. نگذارید رزمندگان دفاع مقدس در پیچ وخم زندگی بمانند. رهبر معظم انقلاب بارها فرموده اند. کلیه مدیران موظفند حل مشکلات کاری ایثارگران را در اولویت قرار دهند.

با تشکر فراوان ازسایت وزین فاش نیوز.


کد خبرنگار : 20


مسئولین     ایثارگران     قوانین     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
0
چناری
1397/02/25 - 15:22
میگن احترام مسجدوباید متولی مسجد نگه داره وگرنه ..... ماگذاشتیم و گذشت شمابمانیدودگران؛ وای به حال دگران......!!!!!!!!!

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.