04 بهمن 1397/ ۱۸ جمادى الأولى ۱۴۴۰
شناسه خبر : 59184
1397,چهارشنبه 26 ارديبهشت12:56
اشتراک گذاری در:
عکس روز

برجام را غیرقانونی و بدون ۲۹ شرط اجرا کردیدزمانی رئیس‌جمهور می‌گفت مسئولیت مذاکرات با من است اما اکنون بیانیه‌نویسان دولت ضمن هوچیگری، فرافکنی و رفع مسئولیت از خود می‌کنند.
به گزارش رجانیوز، بیانیه قابل تقدیر رئیس مجلس خبرگان رهبری در خصوص خروج آمریکا از برجام عصبانیت برخی دولتی‌ها و بزک‌کنندگان دیروز آمریکا را دربر داشت. در این بیانیه از حسن روحانی خواسته شده تا به خاطر امضای سند خسارت‌آمیز برجام از مردم عذرخواهی کند. این در حالی است که به نظر می‌رسد رئیس دولت تدبیر نه تنها یک عذرخواهی که باید چهار بار عذرخواهی کند.
در نگاه اول با گذشت پنج سال از سیاست‌های دولت برای ایجاد رونق اقتصادی از طریق مذاکرات هسته‌ای و شکست واضح و روشن این راهبرد، باید خواسته منطقی آیت‌الله جنتی مورد استقبال هر فرد منصفی قرار بگیرد اما رسانه‌های دولتی و حامیان آنها در اقدامی هماهنگ به این درخواست معقولانه واکنش منفی نشان دادند.
روزنامه دولتی ایران با شانه خالی کردن از زیر توافقنامه خسارت‌ساز برجام بدون اشاره به مسئولیت‌های دولت در قبال اتلاف وقت 5 ساله یک ملت 70 میلیونی نوشته است: «برخی کارشناسان منتقد بیانیه آیت‌الله جنتی برخلاف مواضع وی، معتقدند که برجام تصمیم نظام بوده چنانکه شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی بر آن مهر تایید زده‌اند و بنابر اظهارات اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، جزئیات مذاکرات هم با مقامات عالیه کشور هماهنگ می‌شده است.» این توجیهات رنگ باخته در حالی است که دولت روحانی شروط دستگاه‌های مختلف کشور در پذیرش برجام را اجرا نکرده است، 28 شرط الزامی رهبر انقلاب، شورای‌ عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی در پذیرش برجام در مرحله اول نشان‌دهنده ضعف‌های ساختاری این سند است. همچنین گفتنی است این شروط مهم‌ با بی‌توجهی دولت مواجه شده است و همانگونه که رهبر انقلاب هفته گذشته و در دیدار با فرهنگیان گفتند دولت برخلاف شروط اعلام شده، تضمین‌های لازم را برای اجرای برجام از توافق هسته‌ای کسب نکرده است.
از این رو با زیر پا گذاشتن 9 شرط رهبر انقلاب، 10 شرط شورای عالی امنیت ملی و 9 شرط مجلس شورای اسلامی نه تنها حسن روحانی باید از ملت ایران عذرخواهی کند که باید از رهبر انقلاب و دو نهاد دیگر به خاطر ضعف خود در جامه عمل پوشاندن به شرط‌های برجام عذرخواهی کند. رهبر انقلاب قبلا هم از عبور تیم مذاکره‌کننده از خطوط قرمز خبر داده بودند و خوش‌بینی‌ها به دشمن را به شدت محکوم کردند و گفته بودند: «وزیر خارجه محترم ما در مواردی به بنده گفت که ما [مثلا] اینجا را یا این خط قرمز را دیگر نتوانستیم حفظ کنیم.»
روزنامه دولت در حالی جزئیات مذاکرات را به رهبر انقلاب نسبت می‌دهد و دولت را از عذرخواهی در خصوص برجام معاف می‌کند که پیش‌تر حسن روحانی اعلام کرده بود که مسئولیت همه مذاکرات را برعهده می‌گیرد و رهبر انقلاب هم شایعه ورود به جزئیات را رد کرده بودند.
یادآور می‌شود دیروز بیانیه‌ای که به نام دولت منتشر شد، ادعا گردیده تمام مراحل مذاکرات و توافق در چارچوب قانون اساسی و مصوبات شورای عالی امنیت ملی بوده است اما این ادعا در تناقض با 29 شرطی است که دولت، مشروط به اجرای آنها، مجاز به اجرای برجام شده بود و نه بلا قید و شرط.
برجام     رجانیوز     روزنامه ایران                                
Reply
no
1
yes
0
عبدالله
1397/02/26 - 13:24
دوستان به چند دلیل وبا توجه به نتایج برجام (که بی سرجام شد!!!!)ماها نباید ناشکری کنیم وانها با قبول برجام!!!!کاری کردن که قابل تقدیر ومداله(البته قبلاً به همراه چند جاسوس مدال افتخار از دست رییسشان گرفتن)!!!! هم اب اشیامیدنی مردم در این سالهای کم بارانی حل شد!!!!هم چرخ اقتصاد مردم و هم چرخ سانتریفیوژها دارن می چرخن!!!واز همه مهم تر عزت از دست رفته به پاسپورتهای تمام ایرانی هم برگشت!!! وهم صفهای طولانی سرمایه گذاران خارجی در کشورمان در پشت درسفارتخانه هایمان کشیده شده که که به علت زیاد بودن سرمایه گذاران دوستان درحال گزینش دربین انها هستن!!!!هم به علت رونق بسیار زیاد اقتصاد که همرا با ایجاد شغل فراوان و به تبعه ان درامد بالا همه شده!!! مردم دیگه به 45000تومان یارانه احتیاجی ندارن!!گرانی و تورم هم که از بین رفته!!!!و هزاران دستاورد دیگه(کافی است به ارشیو صحبتهای اقایون در زمان مذاکرات برجام و وعده های انتخاباتی دولت اخوان!!! مراجعه کنید) که مجال ذکر انها نیست!!!!! پس باید شاکر باشیم!!!!!!

no
1
yes
1
1397/02/27 - 11:11
این روزها با موضوعاتی که مطرح می‌شود بیشتر به یاد جمله معروف حضرت امام خمینی(ره) در آبان 65 که به «این تذهبون؟» معروف است، ‌می‌افتم. در آن روز بین ایران و آمریکا اختلافی وجود داشت که آمریکا در آن شکست خورده بود اما یک عده به دنبال آن بودند که مسئولین ایرانی را مورد سوال قرار دهند و امام راحل برخورد حکمت‌آمیز با آنها داشت و آن درس خوبی برای ما بود و هست.

* امام در 29 آبان 65 فرمود «هیچ توقع نداشتم که در این زمان که باید فریاد بزنند سر آمریکا، فریاد می‌زنند سر مسئولین‌مان» چه شده است؟ در یک چنین مسأله مهمی باید همه دست به دست هم بدهید و ثابت کنید به دنیا که وحدت دارید، چرا شما می‌خواهید تفرقه و دو دستگی ایجاد کنید، چه شده است شما را و کجا دارید می‌روید؟ «این تذهبون؟». بعد فرمود تندرو و کندرو و دو دستگی در کشور ایجاد نکنید و این خلاف اسلام، دیانت و انصاف است.Reply
no
1
yes
0
نصري
1397/02/27 - 11:36
متاسفانه دولت روحاني مردم را به سخره گرفته است خودشان نمي فهمند خيال ميكنند مردم هم نمي دانند اين دولت دل رهبر عزيز را خون كردهاند خدا به داد ما برسد از دست اين دولت

Reply
no
0
yes
0
1397/02/29 - 14:16
سلام ، تشخیص و معرفی سره از ناسره دو دستگی نیست بلکه الزام است. همانطور که حق تعالی در آخرت مردم را به دو گروه بهشتی و جهنمی تقسیم کرده میبایست در دنیا نیز اهل ایمان و کفار را تفکیک کنیم که این موضوع با ایجاد تفرقه و دودستگی متفاوت است بلکه لازم است.
لطفا حرفهای دشمنان را تکرار نکنید چنانچه شبهه دارید به متخصص مراجعه کنید بلکه فکر کنید و برای بقای نظام اسلامی و نابودی دشمنان نفوذی داخلی و خارجی تلاش کنیم که هیج تعارضی با نص صریح قران ندارد.
افرادی در ظاهر خود را مسلمان معرفی و مردم را بخودشان دعوت میکنند در حالیکه هیچیک از اعمال ایشان منطبق با اسلام نیست زیرا دعوت میبایست بسوی حق تعالی باشد لذا نفاق و دورویی برنامه ریزی شده فقط از طریق شناخت اسلام از نص صریح قرآن کریم و سنت پیامبران و ائمه معصوم (ع) امکانپذیر است زیرا تمام راهی که دشمنان میروند در نص صریح قرآن و سنت معصومین (ع) پاسخگویی شده و نقطه ابهامی وجود ندارد.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.