01 ارديبهشت 1398/ ۱۶ شعبان ۱۴۴۰
شناسه خبر : 59224
1397,شنبه 29 ارديبهشت09:38
اشتراک گذاری در:
عکس روز

درباره بازنشستگی، دانشگاه پردیس، حق سنوات،قانون خدمات کشوری و بیمه تکمیلی


س - بنده همسر جانباز ۲۵ درصد متوفی هستم و شاغل در آموزش و پرورش. ۲۶ سال سابقه خدمت دارم. آیا می توانم از سنوات ارفاقی بند ۲۴ قانون جامع استفاده کنم و با ۳۰ سال بازنشسته شوم؟ چه کاری باید انجام بدهم؟ به منطقه که مراجعه می کنم می گویند برای ما بخشنامه نشده. خواهش میکنم راهنماییم کنید. متشکرم

ج- متاسفانه به دلیل عدم تهیه آیین نامه اجرایی آن که با کوتاهی بنیاد و دولت همراه است این حق قانونی شما همچنان اجرایی نشده است. بهانه عدم تهیه آیین نامه اجرایی و عدم پیش بینی بار مالی در خصوص قوانین ایثارگران صدای همه را درآورده است ولی گوش شنوایی نیست.

***

س - فرزندم امسال کنکوری هستش. آیا دانشگاه های پردیس خود گردان برای فرزندان جانبازان ۲۵ درصد رایگان است یا خیر؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. اجرکم عندالله

ج- خیر کاملا" رایگان نیست بلکه معادل رشته همطراز در دانشگاه آزاد از معافیت برخوردارید و مابقی شهریه را باید پرداخت کنید.

***

س - حق سنوات جانبازان بسیجی چه زمانی پرداخت میشه؟ سپاس

ج- اگر منظور شما پاداش پایان خدمت جانبازان حالت اشتغال بنیاد باشد، متاسفانه بنیاد،‌ دولت و نیروهای مسلح به ویژه ستاد کل  همچنان در مسیر بی خیالی طی می کنند و همتی برای این کار حتی به صورت برنامه چند ساله مشاهده نمی شود.

***

س - قانون خدمات کشوری  که توسط رییس جمهور امضاشد، چیست و چه نفعی برای جانبازان در پی دارد؟!

ج- هر قانون موقتی پس از دوره آزمایشی برای دائمی شدن و اصلاحات مورد نیاز به مجلس ارسال می شود. ارسال لایحه دائمی کرن قانون مدیریت خدمات کشوری به مجلس هم در این راستا انجام شده است.

***

س - اینکه همسرم کارت ایثارگری داره بیمه تکمیلی به ما تعلق میگیره یا نه؟

ج- رزمندگان باید منتظر سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح که برابر قانون متولی امور رزمندگان است، باشند تا مصوبات قانونی آنان در زمینه های مختلفی که تصویب شده به سرانجام برسد.


کد خبرنگار : 23


Reply
no
0
yes
1
فرهمند 57 ساله
1397/03/12 - 00:28
مجلس ، ایثارگران را انتخاب کرد ! اجرای دستورالعمل ماده 38 خدمات رسانی به ایثارگران !
اولا نمایندگان محترم خیلی خیلی زحمت کشیدند که ایثارگران را انتخاب کردند!!!!!
اما کدامین ایثارگر ؟؟ جهت اطلاع باید عرض نمایم که ، نماینده ایثارگران توسط جامعه ایثارگران ( واقعی ) باید به مجلس راه یابند تا مجلسیان محترم این ادعای ،مجلس ایثارگران را انتخاب کرد به واقعیت تبدیل شود
در مورد دستورالعمل ماده 38 ، خدمت معاونت محترم نیروی انسانی ستاد کل :
چرا قوانین مربوط به رزمندگان را اجرایی نمی کنید ؟ چرا ساتا ، سازمان بیمه های اجتماعی نیروهای مسلح به وظایفی که در برنامه پنجم ، ششم و قانون احکام دائمی ایثارگران به این سازمان محول شده ، اجرایی نمیکنند ؟؟ قانونگذار حتی در همین ماده 38 نیز نام و نشانی از رزمندگان بکار نبرده است ، ما فقط از این مسئولان حرف حرف و بی عدالتی دیده ایم و هیچ نشانی از اجرای عدالت نه در کشور و نه در این جامعه ایثارگران دیده نمیشود !! کسی که توان اجرا و برقراری عدالت را بر عده قلیلی از مردم خود را ندارد ، بهتر است " دم از دین و عدالت نزند "
رزمنده ای که غریب 8 ساله ، بدون دفترچه بیمه و ریالی درامد ، به انتظار عدالت بسر میبرد تا بلکه مسئولی او را صدا زند

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.