05 فروردين 1398/ ۱۹ رجب ۱۴۴۰
شناسه خبر : 59299
1397,سه شنبه 01 خرداد11:35
اشتراک گذاری در:
عکس روز

شهادت قهرمان میدان مین


وقتی انسان گرفتار میدان مین می‌شود، وحشت می‌کند زیرا تصور می‌کند هر لحظه ممکن است با انفجار مین زندگی‌اش خاتمه یابد و یا دست و پایش قطع شود.

 «شهید حمید شری‌زاده» که به قهرمان میدان مین معروف بود. سید عباس بحرالعلوم، رزمنده و جانباز دفاع مقدس با معرفی این شهید می‌گوید: شهید حمید شری‌زاده مانند برادران خود ناجی، جلیل و هادی شجاع و نترس بود، او قهرمان ژیمناستیک بود. حمید قهرمان میدان مین و یک تخریب چی شجاع بود. جثه‌ای کوچک اما قلبی بزرگ داشت، او از خود گذشت. برای حمید واژه ترس معنا و مفهومی نداشت. وقتی یک تخریب‌چی این مسئولیت را قبول می‌کند، دیگر هیچ چیز جلودار او نیست زیرا فقط ایثار و ازخودگذشتگی می‌بیند. وقتی انسان گرفتار میدان مین می‌شود، وحشت می‌کند زیرا تصور می‌کند هر لحظه ممکن است با انفجار مین زندگی‌اش خاتمه یابد و یا دست و پایش قطع شود.

پس از آزادی خرمشهر کنار رودخانه کارون رفتم، ناگهان در پشت منطقه «عباره» (منطقه‌ای در شرق خرمشهر به سمت آبادان) متوجه شدم در میدان مین گوجه‌ای گرفتار شدم، باران مین‌ها را زیر و رو کرده بود. فقط سر مین‌ها که مثل تشتک سیاه بود، معلوم بود. به دلهره و وحشتی عجیب گرفتار شدم، هر آن ممکن بود، پایم قطع شود، فقط با قرائت آیة الکرسی و به طور معجزه آسا از  میدان مین خارج شدم. این وحشت را فقط وقتی احساس می‌کنی که با آن روبرو شوی. اما حمید این گونه نبود. حمید یک تخریب‌چی بود که راه خود را انتخاب کرده بود، برای همین مطمئن القلب بود و مثل شیر به جنگ مین‌ها می‌رفت. او با ایمان، شجاعت و درایت مین‌ها را تکه پاره می‌کرد.

شب عملیات مأموریت پیدا کرد که معبری را برای عبور رزمندگان باز کند. با بسم الله و در حالی که وضو داشت، به میدان مین رفت. خنثی کردن مین‌ها حدود سه ساعت طول کشید، به انتهای معبر رسیده بود که ناگهان به مینی تله شده، برخورد کرد. حمید می‌خواست، آن را از سر راه رزمندگان بردارد که با انفجار آن به شهادت رسید.»

انتهای پیام

 


منبع : ایسنا


میدان مین     شهادت     شهید حمید شری‌زاده                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.