02 خرداد 1398/ ۱۹ رمضان ۱۴۴۰
شناسه خبر : 59317
1397,چهارشنبه 02 خرداد11:11
اشتراک گذاری در:
عکس روز
آیت الله خامنه‌ای و سنت‌های الهی

️چرا رهبری این روزها، اینقدر خونسرد است؟


آیت الله خامنه‌ای، دیروز در سخنان خود در محفل انس با قرآن کریم گفته‌اند: «یت‌المقدّس پایتخت فلسطین است و آمریکا و بزرگ‌تر از آمریکا و کوچک‌تر از آمریکا و اذناب آمریکا، در قبال حقیقت و سنّت الهی در مورد فلسطین هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.»

️چرا رهبری این روزها، اینقدر خونسرد است؟

فاش نیوز - آیت الله خامنه‌ای، دیروز در سخنان خود در محفل انس با قرآن کریم گفته‌اند: «یت‌المقدّس پایتخت فلسطین است و آمریکا و بزرگ‌تر از آمریکا و کوچک‌تر از آمریکا و اذناب آمریکا، در قبال حقیقت و سنّت الهی در مورد فلسطین هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.»

این نخستین بار نیست که رهبری از لفظ «سنت الهی» استفاده می‌کنند ولی به نظر می‌رسد که در سال اخیر استفاده از این کلیدواژه توسط رهبری بیش از پیش شده است.

برای اینکه بدانید از چه چیزی صحبت می‌کنیم کافی است که به صفحات مربوط به کلیدواژه‌های سنت‌های الهی و نصرت الهی در سایت رهبری مراجعه کنید.

 به طور مثال ایشان در سخنرانی خبرگان در اسفند سال 1396 یعنی دو ماه پیش می گویند: «یکی از امیدبخش‌ترین آیاتی که من امروز میخواهم یک مقداری آیات آن را عرض بکنم، آیه‌ی معیّت الهی است؛ «اِنَّ اللهَ مَعَنا»، خدا با ما است. مسئله‌ی خیلی مهمّی است اینکه انسان احساس کند که خدا با او است، خدا در کنار او است، خدا پشت سر او است، خدا مراقب او است؛ این خیلی چیز مهمّی است! چون خدا مرکز قدرت و مرکز عزّت است. وقتی خدا با یک جبهه‌ای باشد، این جبهه قطعاً و بلاشک پیروز است…هم خدای متعال این وعده را به طور قطعی داده است، هم اولیای الهی [مانند] حضرت موسیٰ و پیغمبر اکرم این وعده را باور کرده‌اند و قبول کرده‌اند و به آن ترتیب اثر داده‌اند. و این یک حقیقت و یکی از سنّت‌های قطعیِ تاریخ است؛ این یکی از آن سنّت‌هایی است که «لَن تَجِدَ لِسُنَّةِ اللهِ تَبدیلا»؛ بلاشک این همیشه هست.»

یا در همان ماه در دیدار وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه می گویند: «اسلام به ما وعده داده است که پیروزی متعلّق است به مؤمنِ مجاهد؛ اگر ایمان نباشد، نصرت به‌طور کامل به دست نمی‌آید؛ اگر ایمان باشد امّا مجاهدت و تلاش نباشد، نتیجه به دست نمی‌آید. وظیفه‌ی مان این است که از اسلام و از حرکت اسلامی حمایت کنیم و دفاع کنیم.»

 البته ممکن است برخی باشند و بگویند که سنت‌های الهی فقط آنچه رهبری به آن اشاره می کند نیست و مثلا یکی از سنت های الهی هم این است که اگر در جامعه‌ای نتوان امر به معروف و نهی از منکر (یا همان نقد) را عملی کرد آن جامعه به تباهی می‌رود ولی محل نزاع فعلا اینجا نیست.

اصلی ترین نکته این است که فعلا پشت رهبر انقلاب به سنت‌های الهی گرم است. در شرایطی که تصور می‌شود جامعه و حکومت سخت ترین روزهای خود را می‌گذراند؛ او آرام است چرا که سنت الهی، نصرت اوست. نبرد آینده، فقط نبرد ایران و عربستان یا ایران و آمریکا نیست. نبردهای سنت الهی با قوانین جهان مادی هم هست.

 مصطفی مسجدی آرانی
آیت الله خامنه‌ای     سنت‌های الهی     فاش نیوز                                
Reply
no
7
yes
37
جانباز۷۰%
1397/03/06 - 04:49
حضرت علی علیه السلام و آلاف التحیه و الثنا:
بر روی منبر مسجد کوفه وقتی که آلام جهان اسلام را و در کنار ان بی تفاوتی مردم را می دیدند از سر ناراحتی خطبه های جانسوز نهج البلاغه را می خواندند و شب ها از شدت دغدغه و درد مولای مقدس ما و امیرمومنان با چاه ناله ها و درد دلها می فرمودند.
الا بذکر الله تطمئن القلوب...
قلب لطیف و مهربان و بزرگ مولی الموحدین ع در عین آرامش مطلق الهی برای مردم و عدالت و قران می تپید و دلهره آینده مسلمین را با وضعیت معاویه و خوارج و بیعت شکنان داشت.. امیر عشق و عدالت تا آخرین لحظاتی که وجود مقدسشان در حیات دنیوی بود بر سر مردم جاهل فریادها کشیدند و طلب یاری نمودند تا به فیض عظیم شهادت در مسجد نایل آمدند و در بستر شهادت جانسوزشان وصیت های عاشقانه و دغدغه های بزرگ خویش را بیان فرمودند.
سلام و درود خدا بر امیرالمومنین و مولای عدالت و مهرورزی

Reply
no
3
yes
1
رزمنده دفاع مقدس
1397/03/08 - 23:14
سلام
متن خلاصه شده ذیل حاصل نوشتار یکی از دیدارکنندگان با رهبر معظم انقلاب در ۹۷/۳/۸ میباشد.


Reply
no
0
yes
1
خانواده شهید علی اکبر عابدی
1397/03/09 - 00:49

بنام خدا


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.