04 بهمن 1397/ ۱۸ جمادى الأولى ۱۴۴۰
شناسه خبر : 59344
1397,پنجشنبه 03 خرداد12:42
اشتراک گذاری در:
عکس روز

خط و نشان آمریکا در مقابل اروپانمایندگان کنگره آمریکا در تلاش برای تصویب طرحی هستند تا با قانون انسداد اتحادیه اروپا برای حمایت از شرکت‌های اروپایی دارای روابط تجاری با ایران مقابله کند.
به گزارش روزنامه واشنگتن فری بیکن نمایندگان  کنگره آمریکا در حال تهیه طرحی هستند که بانک سرمایه‌گذاری اروپا (EIB) در صورت تعامل با ایران تحریم کرده و دسترسی آن را به نظام مالی آمریکا قطع کند.
فری‌بیکن به نقل از برخی منابع در کنگره آمریکا نوشت این طرح از سوی «ریچارد گلدبرگ» یکی از مشاوران ارشد «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» تهیه شده است.
در این طرح آمده است: هیچ قانونی نیست که بتواند شرکت‌های اروپایی را از قطع دسترسی آنها به نظام مالی آمریکا نجات دهد.
شرکت‌های اروپایی حتی در صورت احیای قانون انسداد تمایلی به نقض تحریم‌های آمریکا نخواهند داشت.
به نوشته واشنگتن‌ فری‌بیکن، دولت ترامپ می‌تواند برای تحریم شرکت‌های اروپایی به «قانون آزادی ایران و مبارزه با اشاعه» مصوب سال 2013 در کنگره آمریکا متوسل شود.
این قانون قابلیت چنان تفسیر موسعی دارد که می‌توان از طریق آن شرکت‌های اروپایی را به اتهام کمک به ایران تحریم کرد.
طرح کنگره آمریکا، ترامپ را موظف کرده که دارایی‌های هر فردی را که حمایت مالی یا مادی از بهره‌برداران بنادر ایران، انرژی، دریانوردی و کشتی‌سازی این کشور و همچنین هر مقام یا شرکت ایرانی شناسایی شده در فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا، به عمل آورده باشد، مسدود کند.
این طرح‌ همچنین می‌افزاید: دولت ترامپ می‌تواند این قانون را به گونه‌ای تفسیر کند که علیه هر مدیر بانک سرمایه‌گذاری اروپا که چنین حمایتی را تامین می‌کند و همچنین هر یک از اعضای کمیته مدیران که آن را اجرا می‌کنند، قابل اعمال باشد.
روزنامه واشنگتن     فری بیکن     ریچارد گلدبرگ                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.