02 فروردين 1398/ ۱۶ رجب ۱۴۴۰
شناسه خبر : 59400
1397,دوشنبه 07 خرداد14:34
اشتراک گذاری در:
عکس روز

ملک‌مطیعی و حزب‌اللهی‌های پخته‌شده


فرج اللهی - از وقتی خبر درگذشتش آمد، شروع شد. آنطرفی‌ها در رثای مظلومیت وچنددهه ممنوع‌الکاریش ناله زدند و انقلاب و انقلابی‌ها را نواختند. انقلابی‌ها هم شروع کردند به بازخوانی تاریخ و آرشیو و اثبات اینکه به پیر به پیغمبر قسم که همین چپی‌های دیروز و اصلاح‌طلب های امروز - از میرحسین موسوی گرفته تا محسن مخملباف- باعث و بانی اصلی ممنوع‌الکاری او بوده‌اند.

 یک سوال؛ واقعا جماعت حزب‌اللهی و رسانه‌های ارزشی معتقدند ممنوع‌الکاری بازیگری که نماد فیلم فارسی‌های فاسد رختخوابی زمان شاه بوده کار غلطی بوده؟ اگر غلط بوده چرا در این همه سال نرفتند سراغش و با یک اعلام پشیمانی ضمنی و جبران گذشته، دوباره به سینما برش گردانند؟ اگرهم معتقدند کار درستی بوده و ملک‌مطیعی به عنوان سمبل سینمای فاسدالاخلاق زمان پهلونباید به روی پرده برمیگشته؛ خب چرا صریح از آنچه معتقدند دفاع نمی‌کنند و همه کاسه کوزه را میخواهند سر مخملباف و میرحسین موسوی بشکنند؟

در فاسدالاخلاق بودن ملک‌مطیعی که شکی نیست، چرا سینه تخت نمی‌کنند و بیانش نمی‌کنند؟ از چه میترسند؟ از انگ و برچسبهای تندروی و افراط که سلبریتی ها و رسانه‌های معلوم الحال نثارشان کنند؟ حکایت جماعت و رسانه‌های حزب‌اللهی، شده حکایت آن قورباغه‌ای که آرام آرام پخته‌شده و خودش هم متوجه نشده چه بلایی سرش آمده! بله؛ امام گفت «ما با سینما مخالف نیستیم، با فحشا مخالفیم»، خب مگر ملک‌مطیعی از برجسته‌ترین چهره‌های همان فحشای سینمای قبل ازانقلاب نبود؟  پس چرا صریحا این را نمی‌گوییم؟ از چه چیزی می‌ترسیم یا خجالت می‌کشیم؟

تعیین «مقصر ممنوع‌الکاری ملک‌مطیعی»، «آدرس غلط» و اشتباه است. دقت کرده‌اید مطالب اغلب رسانه و افراد ارزشی درباره ملک‌مطیعی، ذره‌ای بار ارزشی و عقیدتی و انقلابی ندارد؟ چرا؟ چرا رسانه‌های حزب‌اللهی به جای اینکه در برابر فشار رسانه‌ای تجلیل و تکریم ملک‌مطیعی بیایند صریح و شفاف درباره گذشته و کارنامه فاسد و سیاهش حرف بزنند؛ دارند دنبال مقصر ممنوع‌ الکاری‌اش می گردند؟ پیام ضمنی‌ این کار کوتاه آمدن است و اینکه بله، ما هم موافقیم که نباید با او اینگونه برخورد می‌شد. ولی به خدا تقصیر چپها و اصلاح طلبها بوده، نه ما!

اینکه حزب‌اللهی‌ها خجالت بکشند یا بترسند یا عادت کنند که از خاستگاه مکتبی و عقیدتی تحلیل نکنند و قلم نزنند، فاجعه‌ای است که در بلندمدت به استحاله خودشان می‌انجامد.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      


کد خبرنگار : 20


مجتهد     ملک مطیعی     ممنوع التصویر     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
1
محمد صابر شهرستانی
1397/03/12 - 20:04
سلام
ای کسانی که دستی در حاکمیت دارید این کشور آباد و اصلاح نخواهد شد مگر اینکه قوانین مصوب لازم الاجرا گردد .
زمان پهلوی زمزمه ای بنام دهکده جهانی به گوش میرسید که پس از انقلاب فقط دهکده اش مانده و تمام کارها با پول و پارتی و شفارش پیش خواهد رفت نه قانون
به امیدگوش شنوائی

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.