28 اسفند 1397/ ۱۳ رجب ۱۴۴۰
شناسه خبر : 59545
1397,چهارشنبه 23 خرداد13:30
اشتراک گذاری در:
عکس روز

اما و اگرهای سهمیه پزشکی فرزندان ایثارگران


طرح افزایش تراز علمی فرزندان ایثارگران از ۷۰ به ۸۵ درصد و شرایط خاصی که این اقشار دارند موضوع گزارشی است که از ابعاد مختلف و با لحاظ کردن نظرات موافق و مخالف تهیه و تنظیم گردیده است.

اما و اگرهای سهمیه پزشکی فرزندان ایثارگران

فاش نیوز - طرح افزایش تراز علمی فرزندان ایثارگران از 70 به 85 درصد و شرایط خاصی که این اقشار دارند موضوع گزارشی است که از ابعاد مختلف و با لحاظ کردن نظرات موافق و مخالف تهیه و تنظیم گردیده است.

در نشست اخیر اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بنیاد شهید، وزارت علوم و سازمان سنجش، موضوع نحوه اختصاص سهمیه ایثارگران و اقداماتی که باید انجام شود مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. ماحصل بحث ها این بود که با ادغام سهمیه ها و افزایش تراز علمی به 85 درصد، تحول مثبتی در ورود فرزندان ایثارگران به دانشگاه ها و مراکز علمی صورت خواهد گرفت. اگر چه در این خصوص همه متفق القول هستند  که در مورد سهمیه پزشکی، بایستی تصمیم متعادلی اتخاذ و در عین حال حق و حقوق جانبازان ضایع نشود تا در بین آنها اختلاف بوجود نیاید و افراد دارای سهمیه آزاد نیز خدای ناکرده به موضوع بدبین نشوند.

https://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1390/01/17/1040137_PhotoA.jpg

نمره تراز علمی محدودیت نیست

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این راستا با دفاع تمام قد از افزایش نمره تراز علمی برای فرزندان ایثارگران، آن را مصوبه ای قابل قبول در کشور دانست. محمدمهدی زاهدی نماینده ایثارگر مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص نمره تراز علمی فرزندان ایثارگر برای ورود به رشته های پر طرفدار پزشکی و مهندسی تاکید کرد: در مورد تعیین تراز علمی 70 درصد در سال گذشته، مجلس واقعا متوجه این موضوع نشد که دارد چکار می کند و ما به این موضوع اعتراف می کنیم.

وزیر سابق علوم در پاسخ به این سوال که این موضوع به تصویب نمایندگان ملت رسیده است ادامه داد: متاسفانه نمایندگان ملت در بهارستان، در سال گذشته برای نخستین بار سطح نمره تراز علمی که همیشه روی 80 بود را به 70 درصد کاهش دادند و نتیجه اش این شد که تعداد زیادی از بچه های نخبه با نمره تراز بالای علمی موفق به ورود به دانشگاه ها نشوند.

 

زاهدی: اشتباه شده، تراز علمی باید 80 باشد

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال گذشته برخی با نمره تراز واقعا نابهنجاری وارد رشته های پر طرفدار در دانشگاه ها شدند که بطور قطع و یقین بسیاری از این عزیزان در ادامه تحصیل خود از مسیر باز می مانند یا نخواهند توانست آن را به پایان برسانند

عضو مجمع نمایندگان استان کرمان تصریح کرد: من در این مورد نمی خواهم اعداد و ارقامی را ارائه کنم تا بخشی از جامعه و خانواده بزرگ ایثارگران نگران شوند اما به نظر من روشی که در مورد تعیین رتبه علمی اتخاذ شد و طی آن هم مجلس متوجه نشد که به چه چیزی رای داده، صحیح و علمی نیست.

زاهدی در تشریح نقطه نظرات اعضای کمیسیون در خصوص تصویب تراز علمی متذکر شد: ما با این مصوبه می خواهیم به همان چیزی که هر ساله بوده و اجرا شده است برگردیم و یک کار طبیعی انجام بدهیم. چرا که در سال گذشته یک کار غیر طبیعی در مجلس صورت گرفته بود.

نماینده ادوار مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش تراز علمی باعث محدودیت ورود به دانشگاه ها برای فرزندان ایثارگر نخواهد شد، اظهار داشت: کاری که می خواهیم در این راستا انجام دهیم باعث محدودیت نیست، چرا که هر سال ورود به دانشگاه ها به همین روش بوده ولی متاسفانه سال گذشته برای اولین بار در این زمینه اشتباهی صورت گرفته است.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص بهره مندی از سهمیه  5درصدی ایثارگران در کنکور امسال یادآور شد: در این زمینه بحث ما فقط تراز علمی است و به هیچ عنوان قصد ایجاد محدودیت برای فرزندان عزیز ایثارگران را نداریم و فقط نمره تراز علمی تغییر خواهد کرد.

 

تغییر تراز علمی ایثارگران به مصلحت نیست

امیر خجسته، نماینده ایثارگر و فعال در این حوزه نیز نقطه نظرهای دیگری دارد که در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ما آنها را مطرح کرده است. او معتقد است" بحث های مربوط به ایثارگران، تخصصی است و باید افرادی در این حوزه اظهار نظر کنند که تخصص این کار را داشته و یا ایثارگر باشند و مسائل و مشکلات آنها را درک کند".

وی اضافه کرد: کسی که دچار موج گرفتگی، قطع نخاع و دچار ضایعات جسمانی شده و دارای شرایط خاص است، کسانی آنها را خوب درک خواهند کرد که از جنس آنها باشند. خجسته یادآور شد: در رابطه با فرزندان ایثارگران و مطرح شدن بحث افزایش رتبه های علمی از 70 به 85 به نظر من این یک پیشنهاد معقول و درستی نیست، چرا که آنها شرایط خاصی را دارند و در رفاه و آرامش فکری نبوده اند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه در مورد فرزندان ایثارگران اعصاب و روان مشکلات حادی وجود دارد و آثار جبهه و جنگ به آنها منتقل شده است. بنابراین فرزندان جانبازان اعصاب و روان در یک جبهه دیگر می جنگند. عضو کمیسیون شوراها خاطرنشان کرد: کسانی که به دنبال تصویب تراز علمی بالا برای فرزندان ایثارگران در کنکور سراسری هستند باید با توجه به این مسائل عادلانه قضاوت کنند.

نماینده آزاده مجلس دهم تاکید کرد: به نظر من تعیین تراز علمی 70 درصد در سال های گذشته یک اقدام اساسی و قابل قبول بوده است اما اینکه مطرح می شود که مبنای تراز علمی فرزندان ایثارگران در رشته های پزشکی و فنی و مهندسی 85 درصد باشد صحیح نیست و بایستی افرادی در این خصوص تصمیم گیری کنند که خود از نزدیک درد و رنج های یک ایثارگر و خانواده وی را درک کرده باشد.

نماینده مردم همدان در بهارستان تصریح کرد: قانونگذار با توجه به شرایط ایثارگران در سال های گذشته مبنای تراز علمی را 70 درصد تعیین کرده است و این قانون همچنان باید ادامه پیدا کند و ما هم به شدت موافق این موضوع هستیم، چرا که فرزندان یک جانباز، آزاده، رزمنده و ... را باید درک کرد و فهمید و با توجه به دردها و رنج ها و مشکلات عدیده ای که از دوران جبهه و جنگ همچنان در این گونه خانواده ها وجود دارد، تغییر تراز علمی به صلاح نیست و بایستی همه جوانب در نظر گرفته شود و بعد از آن تصمیم گیری کرد.

http://media.jamejamonline.ir/Media/Image/1395/08/25/636148004710665527.jpg

از سهمیه ما ایثارگران دفاع کنید

حسین ع فرزند یک جانباز دوران دفاع مقدس با انتقاد از طرح برخی از مباحث در شرایط فعلی می گوبد: مگر پیشنهاد تعیین تغییر حد نصاب نباید در صحن علنی تصویب شود؟ اگر از اول سال موضوع مطرح می شد داوطلبان بیشتر تلاش می کردند. متاسفانه الان که زمان کمتری به کنکور مانده یکدفعه اعلام کرده اند حد نصاب بالا رفته است، ما که ناامید شده ایم بتوانیم در رشته های خوب قبول شویم.

 دلیل آن هم این است که چون دانشجویان ایثارگر نمی توانند واحدها را پاس کنند انصراف و یا تغییر رشته می دهند. مگر نه اینکه ما با سهمیه خودمان وارد دانشگاه می شویم؟ پس در این میان به سهمیه آزاد چه لطمه ای وارد می شود؟!

این جوان خطاب به نمایندگان ملت در بهارستان می گوید: آقایان نماینده! شما در کجای این سهمیه قرار دارید؟ تا کی در قانون باید دو گانگی وجود داشته باشد و ایثارگران  زیر ۲۵ درصد مظلوم واقع شوند؟ با این نوع سخن گفتن چه انتظاری از بیگانگان می توان داشت که صادق باشند. والله ما از دار دنیا تنها همین یک سهیمه را داریم آن هم  با کف نمره 85درصد  واقعا قبولی سخت تر می شود.

متاسفانه برخی با روش های مختلفی به دنبال راهی هستند تا سهمیه ها را از بین ببرند. کف نمره قبولی خانواده ایثارگران در کنکور 85 درصد شده ولی به سهمیه خود ایثارگران دست زده نشده است  تا شورای نگهبان را قانع کنند. اینکه سطح علمی دانشگاه پایین است به اساتید دانشگاه ربطی ندارد. مگر در دانشگاه دروس دبیرستان پرسیده می شود؟ با بهانه ها و لابی گری درحال ظلم به ایثارگران هستند.

 

وضعیت را متعادل کنید

جعفر اسلامی، جانباز زیر 25 درصد نیز آرامش کنونی در کشور را مدیون تلاش دیروز ایثارگران می داند و می گوید: اصلا بحث سهمیه دادن به زیر 25 درصدی ها در کنکور سراسری نیست؛ اگر خواستید مطمئن شوید بروید جستجو کنید ببینید وزیر علوم گفته که سال 96 یک ضریب اضافه شده است که باید اصلاح بشود!

او ادامه می دهد: دقیقا منظورش زیر 25 درصدی هاست و قصد دارند سهمیه ما را حذف کنند! بنابر این ما ایثارگران باید به جای اختلاف، مانع از تغییر در سهمیه بشویم. تعجب من این است که ما همین الان هم اگر بخواهیم سهمیه 5درصدمان کامل بشود می توانیم از مازاد سهمیه بالای 25 درصد استفاده کنیم.

 پس چرا این موضوع در آستانه برگزاری کنکور سراسری مطرح شده است؟ جز این است که می خواهند برای ایثارگران محدودیت ایجاد کنند. در واقع هدف واقعی در این محدودیت ها و رساندن کف سهمیه به85 درصد لابی وزارت علوم و سازمان سنجش با بنیاد شهید است.

جانباز دیگری که جعفر نام دارد بر این باور است که سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری حذف نمی شود، چرا که نظام جمهوری اسلامی هیچ وقت با عزیزان رزمنده و جانباز این برخورد را نمی کند.

وی در اثبات سخنان خود می گوید: همه می دانند که امنیت و آرامش کشور مدیون از خود گذشتگی این عزیزان است. مگر خدای ناکرده مسئولان نظام ربات هستند که فهم و احساس تعهد به ایثارگران را نداشته باشند. بسیاری از این عزیزان از خیل عظیم خانواده رزمندگان و جانبازان هستند و از خانواده این عزیزان است که رزمندگانی مانند شهید حججی ها تربیت شده اند.

 

پرهیز از اختلاف در بین ایثارگران

علی اکبر، جانباز دوران جنگ تحمیلی در گفت و گو با گزارشگر ما ادغام سهمیه در شرایط فعلی را تصمیم مناسبی عنوان می کند و می گوید: ادغام سهمیه 5 و 25 مانند سال های قبل بهترین گزینه است.

این رزمنده جبهه های دیروز که گرد گذر ایام بر سر و روی او نشسته است ادامه می دهد: با توجه به اینکه تعداد متقاضیان بالای 25 درصد کم شده است حتما دولتمردان می دانند که این سهمیه مازاد باید در ا ختیار عزیزان رزمنده و جانباز زیر 25 قرار گیرد؛ چرا که تعداد شرکت کنندگان در سهمیه رزمندگان و جانبازان بسیار زیاد است و 5 درصد تکافوی آنها را نمی دهد؛ اما متاسفانه به اسم سهمیه، تراز علمی در رشته های پزشکی و مهندسی را 85 درصد تعیین می کنند اما قبل از آن، جانبازان را به جان هم انداخته اند تا کسی اعتراض نکند. متاسفانه در این شرایط، با حد نصاب 85 درصد، بود و نبود سهمیه برای ایثارگران فایده ای ندارد و باید اعتراضمان را به گوش نماینده ها برسانیم.

کمیسیون بهداشت هم به حاشیه رفته است و اصلا بحث بر سر اینکه فرزندان جانبازان بالای 25 درصد با چه درصد هایی و چه ترازی به دانشگاه پزشکی خواهند رفت نیست. بلکه بچه ها با همان رتبه پایینی هم که دارند به رشته پزشکی می روند و تا آخر درس خود را می خوانند و قبول هم می شوند و چه بسا جزء بهترین های کلاس هم بشوند.

 پس مشکلی از لحاظ درصدها ندارند. متاسفانه بحث درصدها و کارنامه ها را یک عده افراد حسود و بی عقل به راه انداخته اند تا اختلاف در بین ایثارگران ایجاد شود.

 فرزند یک جانباز اعصاب و روان که به اتفاق دوست خود وارد بحث شده نیز می گوید: به نظر من اعضای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی باید تمرکز بیشتری بر روی وضعیت بسیار متفاوت فرزندان جانبازان بالای 25 با داوطلبان آزاد و زیر 25 داشته باشند تا متوجه شوند که این افراد با یک شرایط نامساعد باید به دانشگاه پزشکی بروند و فرداروز بیشتر از هر کس دیگری به درد جامعه خواهند خورد؛ چرا که فرزند یک ایثارگر در خانواده ای بزرگ شده که پدرش بیمار است و چون آرزویش این است که او را درمان کند، بنا بر این همه سعی و تلاش خود را می کند تا بیماری های خاص پدر را مداوا کند و بر این مبنا درد جامعه را بهتر می داند. بنابر این چون در یک شرایط سخت تلاش کرده است، در آینده با افراد بیمار در جامعه با مهر و عطوفت رفتار خواهد کرد. کسانی که امروز بحث کارنامه های فرزندان ایثارگران را با حسادت مطرح می کنند، اگر با علم آمار هم همان کارنامه ها را مطالعه کنند خواهند فهمید که فرزند یک جانباز زیر 25 یا رزمنده هم صنف خود خیلی خوب رقابت کرده است.

 

بحث های مرتبط با گزینه 2

جوان دیگری که دل پری از روزگار دارد در خصوص مطرح شدن بحث کارنامه های علمی از سوی برخی در فضای مجازی می گوید: برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی موضوع طراز علمی را مطرح و برای اثبات استدلال خود به بحث گزینه 2 استناد می کنند؛ اما وقتی همان کارنامه های گزینه دویی را که آنها به عنوان مدرک به دست گرفته و به مجلس برده اند بررسی می کنم می بینم سهمیه 5 درصد در کنکور 96 بیشتر از دو برابر سهمیه منطقه یک نسبت به جمعیت آن در سه رشته تاپ قبولی داده است.

 وی که خود را روح الله معرفی می کند ادامه می دهد: سوال من از این افراد این است که پس سهمیه را برای چه می خواهید؟ سهمیه مال کسی است که مشکلات و سختی ها و رنج ها مانع بالندگی او شده و بازخورد آن در کارنامه هایشان ظاهر شده است.

بنیاد شهید باید فرق بسیاری که در شرایط بالای 25 ها و زیر 25 ها و داوطلبان آزاد هست را بسیار دقیق و شفاف برایشان روشن کند تا حق و ناحق نشود.

 حقشان این است که همان سهمیه 25 درصدی و حد نصاب 70 برای بالای 25 ها حفظ شود و هیچ تغییری نکند و کمیسیون بهداشت باید دنبال افزایش ظرفیت دانشگاه های پزشکی و افزایش سهمیه ی 5 درصدی به شکلی دیگر باشد نه اینکه حق بچه های جانبازان بالای 25 درصد را بخورد تا داوطلب آزاد را خوشحال کند.

 او ادامه می دهد: بنیاد شهید و سایر مسئولان دست اندرکار اگر این کار را بکنند دشمنان ما (امریکا و اسرائیل) را خوشحال خواهند کرد، چرا که آنها خوب می دانند جانبازان، خصوصا بالای 25 درصدها چه مشکلاتی دارند و دنبال افزایش کمک رسانی به آنها هستند اما در کشور ما دنبال کاهش سهمیه افراد هستند.

 وی در ادامه بحث پیشنهاد می کند سهمیه ی زیر 25 درصدها و داوطلبان آزاد بهبود یابد و می گوید: نباید به هر شکلی دست به سهمیه بالای 25 زده شود که در این صورت تنها امتیاز و حق فرزندان جانبازان بالای 25 پایمال و دشمنان را خوشحال خواهید کرد .به نظر من سهمیه فعلی، حق فرزندان جانبازان بالای 25 است و تنها امتیاز موثر آنهاست و حتی می شود گفت تنها امتیاز موثری است که به پدران آنها داده شده است. شما یک جانباز اعصاب و روان را در نظر بگیرید یک روز اگر حالش بد شود تمام وسایل خانه را می شکند، حتی کتاب های درسی بچه ها را پاره می کند. پدر خود من شب های امتحان ترمم خیلی از کتاب هایم را پاره کرده بود که برای جبران، دست به دامان دیگران شده و کتاب های همکلاسی ها را با هزار خواهش و تمنا می گرفتم وکپی می کردم.

 کمیسیون آموزش باید به جای چهارتا درصد و آمارهای سازمان سنجش، شرایط بچه های بالای 25 را بررسی کند. به خدا قسم اصلا قابل قیاس با زیر 25 درصدها نیستند؛ اصلا خیلی وضعیتشان بدتر است. بعد هم سختی های یک سال نیست، بلکه سختی های 18 سال است. چرا نمایندگان مجلس به این طرح های پوچ و مسخره بها می دهند.

 

 جانبازان اعصاب و روان با درصدهای پایین

فرزند یک جانباز اعصاب و روان که از درصد پایین مجروحیت پدرش از سوی بنیاد شهید عصبانی است می گوید: نمایندگان محترم مجلس! اگر شما می خواهید کار علمی و دقیق انجام دهید تا حق کسی پایمال نشود، کار بسیار سختی است؛ ولی اگر بخواهید بررسی های خود را  به چهارتا کارنامه ختم کنید کار بسیار آسانی است.

آقایان نماینده! شما باید خیلی دقیق تحقیق کنید و از حال فرزندان جانبازان بالای 25 آگاه شوید چرا که این امتیاز (سهمیه) به آنها برای بالندگی کمک می کند، نه اینکه جانبازان زیر 25 را بهانه کرده تا به سهمیه بالای 25 ضربه بزنید.

 بهترین کار ممکن این است که برای زیر 25 درصد سهمیه ای جدا با حدنصاب در نظر بگیرید. قرار نیست این وسط به بالای 25 درصدها کوچکترین ظلمی بشود. شما باید بررسی کنید که بچه های جانباز بالای 25 که مثلا با رتبه 80 هزار به دانشگاه وارد شده اند وضعیتشان در دانشگاه چگونه است. مسلما" وضعیت خیلی خوبی دارد؛ چون از آن شرایط بیرون کشیده شده و در شرایط تحصیلی قرار گرفته است.

 لطفا بروید بررسی کنید شخصی که با این شرایط قبول می شود، فردا که وارد دانشگاه شد چگونه است. این را باید در یک جامعه آماری مثل سازمان سنجش بررسی کنید. مسلما" شما درحد انگشت شمار هم کسانی را پیدا نخواهید کرد که از دانشگاه های پزشکی اخراج شده باشند.

خودتان هم خوب می دانید خیلی در دانشگاه های پزشکی سخت می گیرند؛ پس این بچه ها استانداردهای لازم را دارند. این بررسی کارنامه ها یعنی حاشیه رفتن برای ظلم کردن به بالای 25 درصدها. من از بنیاد شهید خواهش می کنم اطلاعات آماری و تحلیلی از شرایط و وضعیت تحصیلی بچه های جانبازان بالای 25 و همچنین تاثیراتی که شرایط بر آنها دارد را در اختیار این کمیسیون بهداشت بگذارد تا جلوی ظلم گرفته شود و سهمیه فرزندان جانبازان بالای 25 درصد همچنان مثل قبل باقی بماند.

فرزند جانباز بالای 25 درصدی که شما می بینید با رتبه 80 هزار قبول شده است، به معنای تنبلی کردن یا درس نخواندن او نیست بلکه این بچه اگر آن شرایط را نداشت به جای 80 هزار 20 هزار را می آورد.

 این فرزند جانباز اعصاب و روان ادامه می دهد: شما می توانید با تحقیقات میدانی این موضوع را بررسی کنید که این بچه از دوران کودکی تاکنون به خاطر مریضی پدرش چقدر اذیت شده است. یا اینکه در مدرسه کافی است بدانند پدرش جانباز است، از جامعه مدرسه در دوره دانش آموزی کاملا" بریده می شود، چه ابتدایی باشد، چه راهنمایی و چه دبیرستان، حتی افسردگی می گیرد.

متاسفانه این مورد فقط برای فرزندان جانبازان بالای 25 اتفاق می افتد؛ این را مطمئن هستم چرا که این همه بدبختی را تحمل می کند و هیچ وقت هم صدایش در نمی آید.

آیا درست است فرداروز هم با تغییر در همین سهمیه ها آن بچه را از بالندگی و پیشرفت و وارد شدن به جامعه جدا کنیم. اصلا یکی از علت هایی که فرزندان جانبازان بالای 25 درصد در کنکور ضعیف عمل کرده و بعدا در دانشگاه پیشرفت های عالی می کنند این است که آنها از لحاظ روحی تا سن 18 سالگی خیلی ضعیف شده و بیماری های روحی و روانی زیادی مانند افسردگی به سراغشان می آید. مریضی های روانی خیلی بد است و فقط کافیست یکی را بگیری تا دومی هم به سراغت بیاید. چرا برخی می خواهند از این بیشتر نمک به زخم این قشر مظلوم و درد کشیده بپاشند؟ مگر برایتان کم گذاشتند که علاوه بر خودشان، خانواده هایشان را نیز فدا کردند؛ چرا به بررسی سهمیه شان نشستید؟ بروید به وضعیت آسایشگاه های جانبازان اعصاب و روان بپردازید که نوبتی باید دستشویی ها را بشویند؛ چرا که با آن ها از خدمتکاران هم بدتر رفتار می کنند. خجالت بکشید، اگر می خواهید برای جانبازان زیر 25 سهمیه کنکور در نظر بگیرید" که حقشان هم هست" بروید یک سهمیه جدای بالای 25 درصدها ایجاد کنید. هیچ وقت برای سهمیه دادن به زیر 25 درصدها بالای 25 درصدها را متضرر نکنید، گناه است؛ آنها گرفتاری ها و زخم هایشان بیشتر از اینکه زخم بپاشید است.

دست به سهمیه فرزندان جانبازان بالای 25 درصد و حدنصاب سهمیه شان نزنید. آخر ما بچه های جانبازان بالای 25 درصد چه گناهی کردیم که الان باید این طرح های ظالمانه را علیه ما بدهند؟ اینجوری که نمی شود تنها چیزی که به بچه های جانبازان بالای 25 کمک می کند را کم کنند.

من این حرف ها را هیچ وقت برای کسی نگفته بودم اما الان گفتم تا بدانید و بیشتر از این به این قشر مظلوم ظلم نکنید، باور کنید هیچ کسی را ندارند. متاسفانه فامیل و آشنا هم وقتی می بینند وضع این ها اینجوری است دکشان می کنند.

من از کمیسیون بهداشت خواهشمندم تفاوت بسیاری که بین فرزندان جانبازان بالای 25 و زیر 25 وجود دارد را از همه نظر ( شرایط و سلامتی و ... ) دقیق در جامعه بررسی کنند تا ظلمی به این بچه ها نشود.

 

دل ما به سهمیه کنکور خوش است

مطمئن هم هستم که اصلا نباید سهمیه فرزندان جانبازان بالای 25 درصد کوچکترین تغییری بکند و همان قانون فعلی برای فرزندان جانبازان بالای 25 باید باقی بماند.

کمیسیون بهداشت اسمش بهداشت است، بنابر این باید روی شرح حال و شرایط بچه های جانبازان بالای 25 خوب و دقیق تحقیق و آن ها را با زیر 25 درصدها مقایسه کند. مسلما خواهد فهمید که بالای 25 درصدها چندین و چند برابر زیر 25 درصدها مشکلات دارند. از بنیاد شهید و امور ایثارگران خواهشمندم که اطلاعات بسیاری از مطلبی که در بالا گفتم تهیه کند و در اختیار کمیسیون بهداشت قرار بدهد تا جلوی این ظلم گرفته بشود.

 اما فقط بررسی کارنامه ها یعنی ظلم و حاشیه، یعنی همان کاری که وزیر محترم بهداشت مهرماه کردند. همچنین باید روند تحصیلی همان کارنامه هایی که در کمیسیون بررسی می کنند در دانشگاه نیز وضعیت تحصیلی همان فرد را بررسی کنند تا ببینند که این فرد بسیار خوب در آن رشته سخت درخشیده است. این دو تا کار را کمیسیون بهداشت حتما باید انجام دهد تا بعدا بتواند مدعی این باشد که کاری دقیق و علمی بوده است. وگرنه اگر غیر از این باشد نه تنها علمی نیست بلکه پوچ و بی ارزش است. باید شرح حال بچه های جانبازان بالای 25 درصد در این کمیسیون گفته شود تا بفهمند مشکلات آنها چندبرابر دیگران است و حقشان را نخورند و مایه ظلم نشوند.


چرا 9 ماه وقت داشتید این کار را نکردید اما دو ماه مانده به کنکور می آیید و تمام تمرکز و برنامه افراد را بهم می زنید؟

متاسفانه با آن کارنامه های غیر صحیح و مسخره ای که از گزینه دو به عنوان مستندات ضمیمه طرح کرده بودند، کمیسیون بهداشت هم با بیان اینکه قصد بررسی کارنامه ها را دارد، وارد حاشیه شده است، درست مانند حاشیه وزیر بهداشت در مهر سال 96 و شاید حاشیه ای حتی بدتر از آن.

خواهش می کنیم دست از سر سهمیه ایثارگران بالای 25 درصد بردارید. ما فرزندان ایثارگران اگر وقت کافی برای درس خواندن داشتیم سهمیه نمی خواستیم .خودتان را جای یک فرزند جانباز بگذارید که ساعت 2 نصف شب از خواب بیدار می شود و می ببیند حال بابایش خوب نیست و باید سریع به بیمارستان اعزام شود. آن وقت از استرس نمی توانید شلوارتان را پایتان کنید. اگر روز بعد هم امتحان داشته باشید دیگر چیزی یادتان نیست.

من خودم فرزند جانباز اعصاب و روان هستم که تپش قلب گرفته ام و تنها دلخوشی ام سهمیه کنکور است؛ اما از الان نگران هستم، نمی توانم درس بخوانم، ذهنم به خاطر این موضوع درگیر است. از مسئولین دلسوز بنیاد شهید و نمایندگان محترم ایثارگران در مجلس خواهش می کنم از سهمیه ما ایثارگران دفاع کنند.

 

درست اطلاع رسانی کنید

عیسی مراد بخش، جانباز۵۵%ضایعه نخاعی می گوید: بنده جانباز۵۵ درصد هستم. دخترم هشت سال پیش تمام درصدهایش بالای ۶۰ بود بجز زبان که 20 درصد بود اما در کارنامه اش نوشته بودند مردود.

متاسفانه عده ای فکر می کنند تمام سهمیه ها برای فرزندان ایثارگران است. اگر مسئولان خدمات اندکی به ایثارگران ارائه می دهند چرا برای مردم درست اطلاع رسانی نمی شود تا اینقدر ذهنیت برای مردم ایجاد نشود. الآن آنهایی که در زمان جنگ هر سوراخ موش را ده میلیون خریداری می کردند تا جبهه نروند، حالا به فرزندان ایثارگران پوزخند خواهند زد که شما سهمیه داشتید ولی نتوانستید در دانشگاه قبول شوید.

این نیشخند مردم، به عدم اطلاع رسانی‌ مسئولان برمی گردد چرا که برخی از مردم فکر می کنند تمام دانشگاه ها و استخدام ها مختص فرزندان ماست؛ دیگر خبر ندارند آنچه را که فکر می کنند آنطور نیست و متاسفانه قانونگذار و دولتمردان هیچ ارزشی برای اقشار ایثارگر قائل نیستند. زبانم لال اگر سایه مقام معظم رهبری بالای بر سرمان باشد اینگونه مسئولان، یک شبه فاتحه همه ما را تا حالا خوانده بودند؛ خداوند سایه حضرت آقا را همیشه بر سر ما دست و پا دادگان مستدام بدارد.

منظور بنده حقیر این است که اگر مسئولین خدماتی به ایثارگران می دهند درست اطلاع رسانی شود تا برای مردم ذهنیت منفی ایجاد نشود. امیدوارم در مورد خدمت به ایثارگران درست اطلاع رسانی شود تا ملت ایران تصور و دید دیگری نسبت به ما نداشته باشند که همه امکانات کشور خرج ما می شود.


کد خبرنگار : 18


ایثارگران     سهمیه علمی     کتکور                                
Reply
no
19
yes
51
مجید
1397/03/20 - 16:34
تاوان ندانم کاری مجلس و اقداماتش در سال گذشته از جیب جانبازان بالای بیست و پنج درصد داده شد. برای خودنمایی به رزمندگان هم سهمیه دادن و سر خانواده شهدا و ایثارگران بالای بیست و پنج درصدی را بریدن. ما اعتراض داشتیم و داریم ولی کو گوش شنوا.بنیاد شهید که خوابه.فراکسیون ایثارگران هم که اصلا معلوم نیست با خودش چند چنده.برای اینا علم و سطح علمی مهم نیست چون در این صورت دانشجوی پردیس پولی با رتبه تک رقمی تو یه کلاس نمینشست .مملکت شده فقط پول .پول داشته باش همچی داری.یه سهمیه دادن به ایثارگران اونم دارن میگیرن.

no
0
yes
2
مجید
1397/03/23 - 22:37
ظرفیت پردیس جهشی می‌ره بالا اما چنتا سهمیه ایثارگران به چشم میاد.مشکل از وزارت بهداشت که نمی‌خواد دست زیاد کنه! اینا عالم ما هستن! به سلامت ملت مثل دلالی نگاه می کنن. میگن ایثارگران بیسواد هستن؟ اگه بی‌سوادان چرا فارغ‌التحصیل میشن ؟ چرا جزو دانشجویانی خوب و متوسط به بالای دانشگاه هستن. بخاطر خوش آمد یه سری هم توهین کردن به ما هم دارن سهمیه را نابود می کنن.ما از بنیاد شهید خواب از فراکسیون ایثارگران بی حال متنفر هستیم.تو سایت بنیاد شهید فقط از فرهنگ و احترام و این چیزهای مفت حرف میزنن. آقا خجالت بکشید خودتون بجای حقوق و مزایا فرهنگ میبرید خونه ! تا به ایثارگران میرسن یاد فرهنگ میرسن


no
1
yes
12
طه
1397/03/26 - 08:12
کمیسیون آموزش ظلم زیاد به ایثارگران می کنن. چرا ظرفیت بالا نمیبرید؟ پول ندارید؟ چطور پردیس مثل قارچ داره می‌ره بالا؟ این همه فرهنگ فرهنگ می کنید چهارتا ایثارگر و بچه شهید بره دانشگاه چی میشه؟


Reply
no
1
yes
29
طحانی
1397/03/20 - 16:49
خانواده 400 هزار نفری ایثارگران اجازه به فتنه گران مخالف سهمیه ایثار نخواهند داد

no
1
yes
14
عبدالله
1397/03/21 - 14:58
چطور جامعه رانندگان ماشینهای سنگین(کامیونداران)که جمعیت انها به نصف جمعیت ایثارگران هم نمی رسه./. برای مدتی همه مسئولین دولتی را به تکاپو وادشتن و از مدیران استانی تاوزیر ومعاونانشان چندین روز باهاشون جلسه گذاشتن تا اونا تونستن حق و حقوق درخواسیشون رو بگیرن!!!کشاورزان و باغداران یه شهرستان(اصفهان ویزد..) و یا جمعیت یه روستا به خاطر الحاق یا الحاق نشدنش به بخش یا شهرستان (کازرون و پارسیان ....)اقایون را به چالش می کشند (درحالی که درمجلس هم فراکسیونی بنام انها نیست)اما ایثارگران با اون جمعیت و داشتن فراکسیونی (البته فقط بنام این عزیزان وبه کام اقایون)در مجلس حتی نمی توانند قوانینی که در خانه ملت(البته ظاهراً)توسط همین اقایون تصویب کردن اجرا کنند!!! ظاهراً دراین مملکت هر که داد و فریاد کند اقایون برای ساکت کردنش مجبور به اجابت درخواستش می شوند!!!!!
البته من فک می کنم ایثارگران واقعاً دستشون بسته هست چون اگه یه حرکتی مانند چند جریان اخیر وبصورت هماهنگ انجام بدن(البته درگذشه هم از طریق کانال (ایثارگران بدانند) قرار به تجمعی در تهران شد که اقایون بنیاد دست پاچه شدن وبا وعده ووعید مانع از ان تجمع شدن البته دریغ از عمل کردن به قولهایشان!!) دشمنان وحتی دوست نمایان این حرکت را مخالفت با نظام می دانند!!! درحالیکه حرکات دیگران را اعتراض صنفی می دانند!!! حالا من فک می کنیم مجامع مختلف ایثارگران می توانند با دادن یه اطلاعیه وبیان و تشریح مواضع خود نسبت به وفاداری نظام (که حاصل ریخته شدن خون همرزمانشان است)یه تجمع اعتراضی در تهران تشکیل بدن و همه ما هم از شهرستان به تهران می اییم تا اقایون هم از خواب خرگوشی و بی اعتنایی نسبت به حق و حقوق مادی این عزیزان بیرون بیان./.اقایون با تصویب قوانین وبا فریاد زدن انها در جامعه جوی راه انداخته اند که ایثارگران از همه امتیازات عالی نسبت به سایر مردم برخوردارن درحالیکه اکثر این قوانین فقط روی کاغذ تصویب شده یا احرای انها انقدر طول می کشه که فرد جانباز در قید حیات نیست!!!!هنوز اکثرقوانین برنامه ششم یا اجرا نشدن ویا ناقص اجرا می شوند !!!اقایون در برنامه هفتم هم از این دست قوانین تصویب وانها را در بوق و کرنا می کنند!!! ودر واقع این طور تصویب قوانین ناقص و نابجا برای ایثارگران مصداق آش نخورده و دهان سوخته است!!!! بقول یه دوستی این قوانین ظاهراً(تاکیدمی کنم ظاهراً خوب)ایثارگران را از داخل و دیگران را از خارج می سوزانند./.


Reply
no
33
yes
15
رضا
1397/03/20 - 18:10
وقتی متن مصوب کمیسیون تلفیق درباره ادغام نخوندین شده این وضع مجلس جوری شده به ادغام راضی تر شدین تا افزایش تزاز وقتی برای کسی بد بخوایی ایجور میشه.خیلی از جانبازان زیر 25 شرایط بدی دارن ک به خاطر نداشتن صورت سانحه مناسب بالای 25 نیفتادن و دهه شصت دنبالش نبودن ،بهترین طرح الان ادغام دو الویتیه چون فرزندان شهدا باید جدا باشن شرایطشون فرق داره

no
16
yes
44
وحید
1397/03/21 - 11:19
فرزند جانباز۴۵درصد بافرزند۵درصد شرایطش فرق نداره؟؟؟


no
44
yes
15
1397/03/21 - 12:32
فرزند جانباز ۲۵ با فرزند شهید وضعش فرق نداره؟!
چرا نمیگی ۲۰‌ با ۲۵ فرق ندارن ؟!
این ۵ درصد افتاده رو زبونتون


no
5
yes
22
وحید
1397/03/21 - 13:44
سهمیه روتازه ۴سال به خانواده جانبازای بالا ۲۵درصد دادن واین ۲۵درصد طبق قانون بنیادشهید بوده که بهش خدمت رسانی کنه.بله اکثر کسایی که شش ماه جبهه بودن الان رفتن باتوافق فراکسیون مجلس وبنیادشهید ۵درصد جانبازی گرفتن که می خوان باجانبازای بالا۲۵درصد ادغام کنن که انصاف نیست


no
6
yes
18
1397/03/22 - 05:37
سلام
اقا رضا ادغام بسیار بدتر از تراز 85 هست برای بالای 25 ها و ترار 85 هم بسیار بد است و باعث میشه در همه ی رشته ها خصوصا پزشکی ها از 25 درصد سهمیه ما بتونیم کمتر از 5 درصدش رو استفاده کنیم اخه کجای دنیا این کار عادلانه عنوان شده که مسئولان کشور ما حتی کلا سهمیه را حق خوری می دانند با این اقدامات و تفکرات نگرش خودشون و وضعیت خودشون رو نسبت به ایثار و ایثارگری نشان میدهند


no
12
yes
2
رزمنده
1397/03/23 - 08:38
وخید نه ندارد چندین سال امتیاز فرق را چشیده اند


Reply
no
13
yes
30
1397/03/20 - 18:25
یعنی پدر 60 درصد من با یکی که 6ماه جبهه بوده یکیه؟


no
22
yes
12
ناشناس
1397/03/22 - 13:35
با سلام
الان پدران که نمی روند کنکور بدهند ، فرزندان جانبازان می روند و اتفاقا وضعیت فرزندان جانباز بالای 25% خیلی بهتره چون حداقل حقوق و معیشت دارند و می توانند کلاس کنکور بروند ولی زیر25% بی معیشت و بی حقوق چطور برای فرزندش هزینه کند ؟
اسیب های همه ایثار در درد و رنج در نهایت در اعتدال کامل است
ولی رمز موفقیت در اتحاد است و بالای 25% ها باید مهمان نواز باشند و 5% را در کنار خود جا بدهند ودراین سفره سهمیه مهربانانه کنار هم باشند


Reply
no
1
yes
35
*mm*جانباز40 درصد
1397/03/20 - 20:01
سلام وادب.
همانطور که دوستان عزیز ذکر کردند تغییر سهمیه کنکور نه تنها برای کنکور امسال بلکه باید برای سال های آینده هم مثل روندفعلی باشه وهیچ تغییری درآن ایجاد نشه.افزایش تراز به 80 و 85درصد به صلاح هیچ کدوم از اقشار ایثارگران عزیز نیست.ما فرزندان شهدا و جانبازان از همه درد و رنج پدرانمان فقط این سهمیه برامون مونده.
درضمن دوهفته مونده به کنکور سراسری وهرگونه تغییر درسهمیه اشتباست ودراین مورد فرزندان شهدا و جانبازان متضرر خواهند شد لذا از نمایندگان مجلس خواستاریم که با کلیات این طرح مخالفت فرمایند.

Reply
no
32
yes
7
محمد
1397/03/20 - 20:05
با سلام . با توجه به آماری که سازمان سنجش داده تعداد جانبازاي زیر 25 تو بدترین حالت 12000 نفر هستن به نظرم قبول کنیم فقط جانبازاي زیر25 ادغام. بشن با یه شرط تراز واسه اونا85 باشه واسه بالا25 70. و 5 درصد هم رزمندگان .

Reply
no
19
yes
38
مهران
1397/03/20 - 20:23
افزایش تراز قابل توجیه می باشد ولی ادغام قابل توجیه نیست

Reply
no
29
yes
6
Ali
1397/03/20 - 20:33
الان اين هم مخالف داشت هم موافق ؟ ٢ تا موافق گفتيد بقيه همه مخالف اينجا تنها سايت ايثار گرانه ما زير ٢٥ درصدي ها هم دلمون به اين خوشه كه يه سايت مارو حمايت ميكنه متاسفم براي اينهمه تبعيض

Reply
no
4
yes
32
فرزند شهید
1397/03/21 - 00:21
خدایا خودت شاهدی,چقد توی بچگی پرسیدیم بابای ما کجاس؟؟پس چرا مثل بقیه بچه ها که پدرشان برایشان دوچرخه میخرد,برای ما نمیخرد؟؟اما مادرم میگفت پدرت رفته مسافرت زودی برمیگرده,بزرگ شدیم و اخرش نفهمیدیم بابا ینی چی,داغ بابا گفتن و با پدر مدرسه رفتن رو دلمون موند,یاد نگرفتیم مرد بودن چجوره,یادمه واسه امتحانا به جای امضای اولیا خودمون به جای پدرمون امضا میکردیم
بیخیال
کسی نمیدونه با چه بدبختی بزرگ شدیم,کسی نمیدونه یه زن تنها با ۴تا پسر و ۲تا دختر بزرگ کردن چقد سخته,نمیدونیم,چونکه برامون پیش نیومده
التماس دعا,نماز روزهاتونم قبول درگاه حق
ثبت شه لطفن

Reply
no
2
yes
18
امیر
1397/03/21 - 02:38
چرااقای زاهدی الان یادافتادهمش دوهفته مونده کنکورجناب ازنظرشماباهوش کسی که درصدخوب بزنه نخبه سد حالی که ماایثارگران خیلی باهوش تریم مثلا اون پزشکی میادبخیه کودکی که بخیه زده رومیکشه به خاطربی پولی اون نخبه س ماهاخیلی دل سوزیم بهترین مهندس هاودکترهاازمان نخبگان ماییم نه تواونایی که شمامیگین به قران قسم درک کنیم تجدیدنظرکنیدبه خدابه مامجال بدین خیلی ازنخبه هایی که فقط نمره وترازخوب دارن بهتریم

Reply
no
1
yes
23
مجید
1397/03/21 - 08:33
فاش نیوز عزیز تو این زمان که دارن حق این همه خانواده شهدا و ایثارگران در بحث سهمیه مخورن یکم از بحثهای فرهنگی تکراری بیا بیرون و به این بحث بپردازید. کشوری که مثل آب خوردن سه هفته به کنکور دل این همه خانواده شهدا و ایثارگران را درد میاره فرهنگ چه به دردش میخوره.مشکل ایثارگران نداشتن حامیه.

Reply
no
25
yes
19
اتحاد ایثارگران
1397/03/21 - 08:45
خانواده بزرگ ایثارگران با حضور حدود 5میلیون نفر رزمنده- 600هزار نفر جانباز و 200هزار نفر شهید و همه خانواده هایشان در مجموع بیش از 30میلیون نفر جمعیت داریم
بنابر این عادلانه این است که به تناسب همین جمعیت و براساس قانون مصوب، سهمیه های همه ایثارگران ادغام و 30% سهمیه آموزشی به کلیه ایثارگران و خانوادهایشان اختصاص داده شود .
انصاف یعنی همین که ایثارگران و اسیب دیده های جنگ با هم رقابت کنند و افراد سالم و مرفه تر با هم .


no
19
yes
15
روح الله
1397/03/21 - 10:43
احسنت،کسانیکه به فرمان امام لبیک گفته اند همواره در صحنه اند و از دین و ناموس و وطن خود دفاع می کنند نه مانند مرفهین بی درد که تازه ازخواب بیدار سده اند


no
7
yes
16
فرزند شهید
1397/03/21 - 14:43
این انصاف شما یکم باعث تضرر حق بنده ک با نگاه حسرت به دست پیوند خورده پدر و پسر نگاه میکنم و شمایی که پدرت با ۵ یا ۲۰ درصد جانبازی ک خدا رو هزار مرتبه شکر کاریش نیست و هیچ مشکلی نداره و نداری ...
آره عزیز هنوز معنی تنهایی و حسرت رو نفهمیدی و امیدوارم ک هیچکی نفهمه اگه تونستی فقط ۵ دقیقه معنیشو درک کنی اونموقع حرف از انصاف بزن ...
متاسفانه انصافو خوب معنی نکردی


Reply
no
3
yes
19
منا
1397/03/21 - 09:32
من نفهمیدم اخر چه کار کردن.کی قراره بره مجلس.بدترین دوران کنکور داریم میگذرونیم. همین جوری استرس داریم .چرا دارید انقدر اذیتمون میکنید .واقعا موندیم دیگه

Reply
no
17
yes
40
وحید
1397/03/21 - 11:21
ادغام سهمیه خودظلمه

no
24
yes
13
ناشناس
1397/03/21 - 14:29
عدالت یعنی ادغام سهمیه ها


no
0
yes
5
وحید
1397/03/22 - 18:51
هیچ وقت عدالت برابرمساوی بودن نیست


Reply
no
5
yes
4
مينا
1397/03/21 - 11:22
با سلام و احترام خدمت نماینده محترم وفعال مجلس شورای اسلامی...

Reply
no
19
yes
34
mina
1397/03/21 - 11:49
نماینده محترم مجلس شورای اسلامی
عرض سلام و ادب
درخواست ما از شما نماینده محترم این است که به کلیات طرح اصلاح سهمیه کنکور ایثارگران(با توجه به اینکه تا کنکور زمان زیادی باقی نمانده)رای منفی دهید.
از طرف فرزندان شهدا و جانبازان بالای 25 درصد

Reply
no
18
yes
22
فرزند شهيد
1397/03/21 - 11:54
كلا من يه سوال جالب از نماينده ها دارم تو هيچ جاي برنامه ششم توسعه به جانبازهاي زير ٢٥ درصد بها نداديد(استخدام،حقوق،امتياز)حتي بعضي بعضي از چيزهارو به جانبازان ٧٠ درصد به بالا داديد(بر خلاف مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي مبني بر اينكه جانبازان ٢٥ درصد به بالا جزو خانواده شاهد هستند و بايد مثل بقيه امتياز بگيرند)
حالا من موندم چي شده شما در زمينه كنكور به ياد مظلوميت قشر زير ٢٥ درصد افتاديد...
منكه ميدونم
شرم بر شما

no
8
yes
19
mona
1397/03/21 - 18:58
همینو بگو. اخه الان چرا. دو هفته دیگه کنکوره ما همش میایم این سایت ببینیم که چه بلای سرمون میارن .لطفا یکم حال این روزهای مارو درک کنید ما به اندازه کافی میشکل داریم یکم به فکر ما هم باشید ادغام اوج نامردیه بخدا وضعیت ما با زیر 25 درصد یکی نیست ما بچگیمون تو بیمارستان گذشته هر سال زندگیمون تو استرس بودیم حالا هم سر دوهفته مونده به کنکورمون اینجوری میشه .بخدا انصاف نیست


Reply
no
9
yes
15
فرزند شهید
1397/03/21 - 14:48
با سلام ، شاید طرح ۸۵ درصد کردن تراز علمی سبب تضریع حق ما شود ولی ادغام کردن سهمیه ها مساوی با از بین بردن و نابودی حق ماست ...
از شما نماینده های مجلس خواستاریم طرحی تایید نمایید که حق ما فرزندان شهید را پاس دارید ،

Reply
no
17
yes
12
1397/03/21 - 15:18
با سلام

ذوستان عزیز
نمره تراز غلمی 85 و یا 80 فقط برای برخی از رشته های خاص پزشکی و مهندسی است و در سایر جاها اعمال نخواهد شد.
در مورد سهمیه(5درصدی) زیر 25 درصد، سهمیه همچنان پابرچاست و در صورتیکه ظرفیت سهمیه بالای 25 درصد خالی بماند با 5 درصد ادغام خواهد شد.

Reply
no
24
yes
15
رزمنوه وجانباز
1397/03/22 - 00:06
الان رزمنده داریم 30 ماه دربرابر موج های انفجاربوده ولی یکی 15 روزه جانباز شده چراارزش رزمندگان راکم میکنید نعوذبالله مگرخدایید

Reply
no
3
yes
1
SAABER
1397/03/22 - 03:31
خزعلی: سند ۲۰۳۰ در حال اجرا است

رییس سابق شورای فرهنگی اجتماعی زنان با انتقاد از اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس، مهدکودکها و رسانه ملی گفت: به دنبال فتح آخرین سنگر با دولتی کردن مساجد هستند.

کبری خزعلی در نشست بررسی مدیریت چندگانه دولت در مواجهه با سند ۲۰۳۰، اظهار داشت: در حال حاضر سند ۲۰۳۰ به طور وسیع در مدارس٬،مهد کودکها، مراکز بهداشتی و ... اجرا می شود و در مرحله جدید رسانه ملی را هدف گرفته اند.

وی ادامه داد: شبکه سلامت رسانه ملی به شکل وسیع و دیگر شبکه ها در حال آموزش مسایل جنسی در قالب سند ۲۰۳۰ است.

در دانشگاهها٬ فضای مجازی و امروز صدا و سیما و حتی مساجد هدف اجرای سند ۲۰۳۰ قرار گرفته اند.

این اساسنامه هنوز قانونی نشده اما قرار است با تکیه بر سند پشتیبان آن که به صورت مخفیانه در حال بررسی است٬ مساجد از اختیار روحانیت خارج شود و تحت کنترل دولت قرار بگیرد.

در تاریخ اسلام شاهد نبودیم که دولت مساجد را تصرف کند. مسجد از شئون ولی فقیه است و وظیفه مدیریت امور دینی برعهده ولی فقیه است که باید با کمک سازمانهایی چون تبلیغات اسلامی و تربیت نیرو در حوزه های علمیه انجام شود اما با این طرح مسجد در اختیار وزارت ارشاد قرار می گیرد. حتی رشته دانشگاهی مسجدداری همانند هتل داری تاسیس کرده اند و افرادی وارد شده اند که قرابتی با فضای مسجد ندارند.

Reply
no
4
yes
30
فرزند یک جانباز
1397/03/22 - 06:37
با سلام
واقعا برای این مسئول ها متاسفم که دو هفته مونده به کنکور به جای روحیه و امیدواری دادن به دانش آموز ها اینطوری دلشون رو خالی میکنن و بهشون روحیه منفی میدن
انشالله خدا جواب همشون رو بده


Reply
no
0
yes
1
1397/03/22 - 18:39
الان تکلیف سهمیه ها چیه؟کسی میدونه نهایتا میخوان چیکار کنن؟من سهمیه ام 5 درصده به نفعمه این تغییرات یا به ضررم؟

Reply
no
8
yes
20
جانباز
1397/03/22 - 22:08
جناب آقای زاهدی!!! واقعا جای تعجب دارد که شما از طرف نمایندگان محترمی که با درایت و با توجه به استحقاق خانواده ایثارگران، تراز ۷۰ درصد را برای ورود به دانشگاه مناسب دانستند اظهار نظر میفرمایید ومیگید مجلس اشتباه کرده! !!آیا شما برای ابراز چنین ادعایی از طرف آن نمایندگان محترم ، نمایندگی و وکالت دارید!!! در واقع ادعای جنابعالی این است که همه آن نمایندگان محترم نفهمیدند که چه چیزی را تصویب کردند و اشتباه کردند و شما که علامه دهر بودید متوجه این اشتباه شدید !!! باید خدمت شما عرض کنم که در جهت اعتبار دادن به مصوبات مجلس در میان حقوقدان اصلی وجود دارد که اصل را بر این قرار داده که قانونگذار در وضع مقرارت عاقل بوده و مبنای تصمیماتشان عقلانی بوده !!

Reply
no
26
yes
14
رزمنده
1397/03/23 - 14:53
این متن کاملا از روی تعصب نوشته شده که نشون بده حتی رزمندگان و جانبازان زیر25 درصد هم مخالفن!یعنی چی ما روچی فرض کردید؟اتفاقا تمامی ایثارگرانی که این چند سال درحقشون ظلم شده موافق ادغام و افزایش ترازند الکی از جای ما به دروغ خبر منتشر نکنید

no
10
yes
22
فرزند شهید
1397/03/24 - 02:04
شما خیلی زحمت کشیدید که همچین فکری کردید. چطور بجه خودتونو با فرزند شهید یا فرزند جانبازی که هر روز پدرش شهید میشه یکی میدونید!؟ عدالت از نظر شما اینطوری معنا میشه!


no
12
yes
2
فرزند جانباز
1397/03/24 - 16:48
شما که فرزند شهید هستی احترام واجب ولی زماتیکه سهمیه نباید عادلانه بین عزیزان جانباز و رزمنده توزیع شود ،


Reply
no
42
yes
32
جانبازان
1397/03/23 - 16:43
باید سهمیه ایثارگران یکسان شود.باید تبعیض ها برداشته شود.

Reply
no
0
yes
10
فرزند رزمنده و جانبار
1397/03/24 - 09:42
این چه حرف و دسیسه ای است که برخی افراد غرض دار شایعه می کنند بدانید ایثار گران از مناطق هستند منتهی با توجه به رشادت و شهامت پدرشان این امتیاز و افتخار را گرفتند در مناطق مگر همه نخبه اند ،در سهمیه ایثار گران نیز نخبه ها زیادند همانطور که در منطق این ضعیف ها هستند که می خواهند اب گل الود کرده و ماهی بگیرند نه جانم شما عده قلیلی هستید که دزس نخواندن خودتان می خواهید به گردن سهمیه هیت علمی و ایثتر و مناطق محروم بیندازید،خواهشا بررسی کنید این بنر بدست ها که معترض هستند رتبه علمی خوبی ندارند

Reply
no
1
yes
16
کاظم
1397/03/25 - 08:29
با این ندونم کاری فرزندان جانباز و رزمنده و اعتراض به هم باعث جسور شدن کسانی شدیم که نمیدوننددجبهه و جنگ چیست و با داد و هوار حیثیت خانواده شهید و رزمنده و جانباز را زیر سوال بردند ، اگر این افراد سواد داشتند احتیاج به تجمه نداشتند و قبول بودند معلومه هدف تخریب خانواده محترم جانباز ورزمده هست، تا زنده ایم رزمتده ایم پیرو خط رهبریم

Reply
no
4
yes
0
محمد مهدی حسین زاده
1397/03/27 - 11:02
احتراما اینجانب محمد مهدي حسين زاده فرزند علي اكبر جانباز وازاده ميباشم هم اكنون بيكار وفاقد شغل هستم به همين دليل بابت فعاليت در زمينه كشاورزي كه به حوزه درسي ام دارد نياز به مبلغ ٧٠٠/٠٠٠/٠٠٠ ريال وام دارم كه بتوانم با خريد زمين كشاورزي وانجام فعاليتهاي مربوطه بتوانم شغلي براي خود ايجاد كرده وامرار معاش كنم لازم به ذكر است با توجه به اينكه در حوزه دامپزشكي با سابقه كاري وگذراندن طرح مربوطه جذب سازمان نشده ام وبراي استخدام اينجانب كه فرزند جانباز وازاده بوده ام و پيگيريهاي مكرر كاري انجام نداده اند به همين دليل خواهمشند با درخواست اينجانب موافقت وازاقدام بعمل امده نتيجه را اعلام نمايند از همكاري شما كمال تشكر را دارم

Reply
no
2
yes
17
محمد حسین
1397/03/27 - 13:48
از مسئولین سایت وزین فاش نیوز خواهش میکنیم پشتیبان خانواده های ایثارگر و رزمنده و جلوگیری از پایمال شدن حقشون در این قضیه رو داشته باشید .

Reply
no
3
yes
2
مهرداد
1397/03/29 - 10:38
چه کسی حقوق جامعه رزمنده ها را پیگیری خواهد کرد ؟!

Reply
no
5
yes
1
عباسی
1397/03/29 - 11:31
سلام لطفاً اعلام کنید که بالاخره چی شد؟؟؟ چ فرقی هست بین این دو گروه ؟؟ در هر حال زندگی همه ی ما با توجه به شرایط عزیزانمون سخته و درس خواندن توی این شرایط سخت تر هر ساله تعداد زیادی با سواد اندک در رشته ها و دانشگاه های برتر پذیرفته میشن بواسطه همین سهمیه ... تو رو خدا ادغام کنید که هم ی رقابتی ایجاد بشه ک ی مقدار سطح سواد بالا بره و هم ایثارگر ها ک ب معنای واقعی در حقشون کوتاهی شده برسم ب حق و حقوقشان ... باسهمیه۲۵٪ حتی اگر سراسری قبول نشی میتونی رایگان بری آزاد و ظرفیت مازاد و.. در حالی ک برای ایثارگران حتی تخفیفی هم وجود ندارد... بعد حقوق یک جانباز بالای ۳-۴ تومنه و حقوق ی ایثارگر حدود ۲و ۱۰۰-۲۰۰ با افزایش های اخیر...این عدالت نیست ظلم به همه ی ایثارگر هاست ... جانباز ۲۴٪با جانباز ۲۵٪ فرق دارده اما ایثارگر با ۸۰ ماه سابقه جنگ با ایثارگر ۶ ماه سابقه فرقی ندارن... این ها عدالت نیست... تو رو خدا شما ک دستتون میرسه پیگیری کنید چیزی ب کنکور نمونده...

no
3
yes
2
1397/04/02 - 16:37
جانباز 24 میگن نداریم 5 و 10 و 15 و 20 هست فقط حالا نمیدونم درست میگن یا نه ولی جانباز 2 درصد شیمیایی خودم دیدم از نزدیک


Reply
no
0
yes
5
محمد
1397/03/30 - 00:11
روزی که مملکت و نطام به بچه های رزمنده نیاز داشت کسی حرف از سهمیه دانشگاه یا حق و حقوقی نمیزد حالا که خر از پل گذشت نمایندگان با قانون بازی میکنند همیشه اینجوری بوده . فساد و رانت اقتصاد مملکت رو فلج کرده نمایندگان مجلس در حد نطق پیش از دستور یا لوایحی که فقط روی کاغذ مصوب می شوند از فساد و رانت صحبت میکنند حالا مشکل مملکت فقط سهمیه رزمندگان و ایثارگران است که اونو تو بوق و کرنا کنن و فکر رو از مسایل اصلی کشور منحرف کنند

Reply
no
0
yes
10
علیرضا
1397/04/03 - 03:17
با سلام
در اینجا موظفم یاد کنم از دکتر معین وزیر علوم وقت که در پاسخ منتقدان سهمیه شاهد گقت / باید یک فرقی بین آن کسانی که دفاع کردند و آنانی که نکردند باشد . ما به بارماندگان شهدا و ایثارگران مدیونیم . یادت بخیر دکتر

Reply
no
0
yes
1
فرزند ایثارگر
1397/04/07 - 08:31
تلاش روزافزون ضد انقلاب داخلی برای از بین بردن سهمیه های کنکور و یا حداقل کم رنگ کردن آن نیازمند عزم راسخ نمایندگان ایثارگر هست.خواهشا نذارید ظلم بزرگ در جامعه ایثارگر تکمیل گردد.خبرگزاری ها یی مثل ایسنا با تیترهای روزانه سعی در تضعیف ورود ایثارگران به دانشگاه میشوند

Reply
no
1
yes
3
غیبی
1397/04/11 - 08:58
سلام فاش نیوز تو رو خدا کاری کنید برای سهمیه کنکور امسال . اوج ظلمه ک بعد کنکور بخوان افزایش حد نصاب رو تصویب کنن . حداقل کاری ک میتونید کنید اینه ک تو این سایت ادرسی یه گروه برای ایثارگران 25 بزارین ک بتونیم فعالیت کنیم . الان آقای ملایی و دهقانی و عابدی یه گروه زده برا 5 درصدا بسیار فعاله و 1500 ممبر داره . هرروز دارن فعالیت میکنن .

no
0
yes
2
علی
1397/04/11 - 17:32
مگر بقیه که سال های بعد کنکور می دن حق ندارن؟؟؟برای هیچ سالی نباید تغییر کنه نباید سهمیه کوچکترین تغییری بکند چیزی که از تمام امتیازات پدر ۴۵ درصد جانبازی و فقط تنها استفاده همین است برای سال بعد می خوان بگیرن اونم؟؟ به پدرم شکایت می کنم چرا رفت جبهه


no
0
yes
1
1397/04/12 - 12:33
بله این افرادی که گفتین توی قسمت نظرات هم زیاد فعالیت میکنند متاسفانه حتی به جای بالای 25 ها هم فعالیت میکنند و اقای نوروزی هم که خیلی حبیب هاشون رو دوست دارند ( همین ملایی که گفتی ) و چشم هاشون رو به روی واقعیت ها بستن و غافل اند از اینکه حبیبشون...


Reply
no
0
yes
3
محمد
1397/04/11 - 17:44
فاش نیوز به خدا خیلی از جانبازان بالا۲۵ و غیره خبر ندارن سهمیه کنکورشون به خاطر سودجویی یه عده داره نابود می شه بنیاد هم خودشو زده به اون راه کاش کمپین و اطلاع رسانی راه می انداختند تا خبر دار بشن وگرنه تنها امتیاز مثبت و مهم این عزیزان گرفته می شه

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.