04 بهمن 1397/ ۱۸ جمادى الأولى ۱۴۴۰
شناسه خبر : 59547
1397,شنبه 19 خرداد12:41
اشتراک گذاری در:
عکس روز

بنیاد خراسان شمالی! این چه طرز وام دادن است؟!


شرایط قیمت ملک ۱۳۰ میلیون باشد، خرید از محارم نباشد، در محدوده شهر باشد، سند شش دانگ باشد، پایان کار زیر ۱۲سال باشد، وام نداشته باشد، ضمنا" تا ۲۷ خرداد آخرین فرصت است

بنیاد خراسان شمالی! این چه طرز وام دادن است؟!

معلم جانباز- وام مسکن ساعت یک بعدازظهر دوازدهم خرداد با تلفن خبر دادند که نوبت وام مسکن شما رسیده، روز شنبه تشریف بیاورید تا شرایط را برایتان عرض کنم. گفتم به چشم. خیره ان شاالله. بعد از 4روز تعطیلی پنجشنبه به بنیاد رفتیم. گفتند شرایط قیمت ملک 130 میلیون باشد، خرید از محارم نباشد، در محدوده شهر باشد، سند شش دانگ باشد، پایان کار زیر 12سال باشد، وام نداشته باشد، ضمنا" تا 27 خرداد آخرین فرصت است و تا شنبه قولنامه خرید را بیاورید تا به بانک معرفی شوید. از این تاریخ بگذرد، مهلت تمامه. اگر چنانچه قولنامه شما مورد تایید ارزیاب بانک قرار نگیرد، تا پنج سال محروم از دریافت وام خواهید شد!

 اما سئوال این است چرا ضرب الاجل و آن هم 10 روز با چه آمادگی ما که سال های 94 ثبت نام کردیم و کلا" فکر می کردیم فراموش شدیم و به یکباره یادشان افتادیم، حتما هم مشتری نداشتند ویا ... آیا واقعا جانبازی که برای امرار معاشش گیر مخارج یومیه است میتواند 60میلیون پول آماده کند تا وام 70میلیونی بگیرد و نمی شود حداقل یک ماه جلوتر خبر بدهند تا اموال غیر منقول خود را تبدیل به منقول کنند تا سرپناهی برای فرزندان خود که دولت ومجلس محترم زحمت اعتبارش را کشیده اند جذب کنند؟

 امروز من خداوکیلی شاهد بودم بالای 25نفر بنیاد آمدند وبا ناراحتی وسرخوردگی بیرون رفتند وهیچ کسی نگفت من میتوانم شرایط آماده کنم! دوستی می گفت عمدا این کار را می کنند تا وام ها برگشت بخورد و کارکنان خود بنیاد معرفی شوند. البته من قبول نکردم چرا که آن عزیزان تا حالا چندین نوبت وام مسکن و وام های دیگر دریافت کرده اند!

 مسئولین محترم من جانباز بازنشسته و یا آن برادر جانباز غیر شاغل آیا میتواند این شرایط را جمع و جور کند؟ آیا قصد بنیاد خانه دار کردن و کمک به جانبازان است یا دنبال نخود سیاه فرستادن؟ چرا بودجه با این مشقت در مجلس تصویب می شود اما در این پایین با سخت گیری بی جا جذب نمی شود؟

 مدیرکل محترم بنیاد شهید خراسان شمالی، آیا در جریان این امور هستند؟! جالب بود هرکس وارد میشد به جای قوت قلب دادن و راهنمائی آیه یاس توسط چند مهندس و کارشناسی که حضور داشتند تلاوت میشد که حتما باید تا شنبه کار را تمامش کنید وگرنه فلان و بهمان می شود.

 من که فکر کردم ما را سرکار گذاشتند! آخر مگر خرید خانه مثل خریدن میوه است که با یک دور زدن خیابان پیدایش کنید. حتما فرصت مناسب لازم است. چندتا بنگاه املاک سر بزنید، قیمت ها دستمان بیاید و... خواهشی که داشتم فاش نیوزان گرامی اگر امکان داره این مطلب حقیر را تیتر کنند وبرای مسئولین خراسان شمالی و مرکز بفرستند شاید تجدید نظر در وقت کنند. حیف است. چندسالی ثبت نام کردیم، خوشحال شدیم که بالاخره نوبت ما رسید.

 بعد 30سال از جنگ و جانبازی ولی با این شرایط حال ما گرفته شده ومایوس وشرمنده پیش عیال وفرزندان شدیم که فکر می کنند ما بی عرضه هستیم بنیاد پول میدهد ما نمیتوانیم سرپناهی برایشان جور کنیم غافل از این که این وام هفت خوان رستم است وما اندرخم خوان اول گرفتاریم. تازه اگر هم در این مدت کوتاه قول نامه ای هم ببریم معلوم نیست بازرسان بانک بپذیرند و آیا آن 60میلیون را از کجا بیاوریم؟

 امیدواریم مسئولین عزیز راهکاری مناسب ارائه کنند تا هم زمان مناسب و هم شرایط مناسب پیش پای جانبازان بگذارند. شرمنده که وقت شما را گرفتم. الهی خودت کمکمان کنید که عبور از این خوان ها دل شیر میخواهد و بس.


کد خبرنگار : 20


وام مسکن     جانباز     بنیاد خراسان شمالی     فاش نیوز                            
Reply
no
2
yes
2
ناشناس
1397/03/19 - 14:44
سلام
مبارک باشه ، شرایط ما هم مثل شما بود ولی از زمان ثبت نام همه شرایط را به ما گفته بودند و می دانستیم .
طی دو سالی که در نوبت بودم به فکر تهیه حداقل یک سوم قیمت کل خانه بودم و در موعد مقرر که فقط یک هفته وقت داشتم این پروژه شروع شد .
اپارتمان نسبتا مناسبی پیدا کردم و قولنامه انجام شد یک سوم خودم گذاشتم - یک سوم رهن کامل دادم و بقیه اش را قرار گذاشتم برای سه ماه دیگر در موعد دریافت وام .
ولی به نظرم باید با نیت خوب فکر کنید . متصدی بنیاد بی گناه است و برای اینکه اعتبارات سال 96 را جذب کنند چاره دیگری ندارند .
اعتبارات وام بانکی هر سال خیلی دیر می رسد .
بانک ها همکاری کافی ندارند .
ایثارگران در مدت سالهای نوبت تحقیق کافی نمی کنند .
به هر حال از این فرصت استفاده کنید و از خدا بخواهید بهترین خانه را جلوی پای شما نشان بدهد .
من خرداد سال 96 این کار را انجام دادم و خدا روشکر بلاخره بعد از 50سال صاحبخانه شدم .

Reply
no
0
yes
0
صادق
1397/03/19 - 16:04
من هم جانباز۵۵ درصد هستم وتا حالا وام مسکن گیرم نیامده برو خدا رو شکر کنن لااقل ی ساعت بنیاد خوشحالت کرد البته شوخی کردم انشالله خدا نبخشه مسئولین بنیاد رو که ما رو جلوی این همه کس وناکس کوچک کردن ی روزی با هم قرار بزارییم برییم شکایتشان کنییم پیش رهبرشاید این جوری فایده داشته باشه من هم مستاجر وبا دو تا بچه مدرسه ای هرسال خونه بدوشم
۰۹۳۶۶۸۲۸۳۷۷ ۵۵درصد وتا حالا وام نگرفتم وچند سالی هم تونوبتم

Reply
no
2
yes
0
ناشناس
1397/03/20 - 09:33
من هم قبل از گرفتن وام مسکن همیشه مسئول وام بنیاد را مقصر می پنداشتم والان شرمنده هستم و فکر می کنم چطور از ایشان حلایت بطلبم بابت ان همه قضاوت های نادرست .
انشااله خدا خودش مرا ببخشد

Reply
no
2
yes
0
1397/03/20 - 13:54
جانباز محترم و معزز « معلم جانباز » شرایطی که فرمودید شرایط بنیاد نیست ، شرایط بانک است ، چرا که اگر پیش از خرید خانه، به عرض شما نرسد شما نا آگاهانه خرید می کنید و توسط بانک.پذیرفته نمی شود و دچار ضرر زیان می شوید و بعد از برگشت از بانک اولین جایی که به ذهن شما می رسد به بنیاد می آیید و شاکی می شوید که چرا قبل از خرید ما را راهنمایی نکردید ، دلیل دادن مهلت جهت ارائه قولنامه به خاطر دیر اعلام کردن وامها توسط بانک و نبودن زمان کافی تا پایان سال مالی می باشد

Reply
no
0
yes
1
معلم جانباز
1397/03/20 - 15:06
با سلام خدمت نظر دهندگان عزیز کاملا صحیح فرمودید در این دوسه روز ومراجعات به بانکها متوجه شدم مشکل کجاست لذا مقصر دوستان بنیاد نیستند وقوانین بانکها وسخت گیری انها است من هم اعتراضم به دیر اعلام شدن اعتبارات است که الحمدلله امروز تونستم شرایط را مهیا وقول نامه را به بنیاد ارائه دهم به لطف خدا ودوستان بنیاد به بانک معرفی شدم ناراحتی من صرفا وقت است که خداوند کمک کرد مشکلم حل شد امیدوارم بقیه دوستانم هم بتوانند در این فرصت موفق شوند از همه شما کمال تشکر دارم بخصوص کارشناسان بنیاد انشاالله برنامه ای باشد در سالهای اینده فرصت مناسب در نظر بگیرند

Reply
no
1
yes
0
یوسف
1397/03/21 - 05:12
بنده از سال 94 ثبت نام کردم و مکرر به بنياد شيراز مراجعه ميکنم . تا ميگويم 20درصدم خيلي دوستانه ميگن هنوز نوبت شما نشده ...
بخدا ارزوي خانه دار شدن براي من بعد از 57 سال عمر ارزوي محال و غير ممکن است با اين عزيزان که اول قوم و فاميل و همشهري و اشنا و درصد هاي بالا را اولويت قرار داده اند البته در بنياد استان اينگونه نيست .
اميدوارم روزي هم ما خانه دار شويم . خدا شاهد است دراين ماه مبارک تا اين ساعت هنوز نه وامي نه زميني نه خانه اي از دولت عزيز نگرفته ايم نه خودم نه خانواده ام ...
تقاضاي وام صندوق شاهد کردم انهم ميگويند چون مستمري بگير هستي بايد ضامن بياوري انهم جانباز از نوع حقوق بگير حالت اشتغال که از بنياد حقوق بگيرد ...

خداوند شانس بدهد اينها همه بهانه است ...

Reply
no
0
yes
0
فردین قربانی
1397/04/06 - 07:53
باسلام وصلوات برحضدت محمدوخاندان پاک ومطهرش .آدم نمیداندایثارگران بدون شغل وفاقد درآمد چه هیزم تری به این دولت ومجلس فروخته اند.آیا ماراتنبیه میکنند ؟اگر تنبیه نیست پس چی هست شاید هم عالی جنابان از دوستان اسراییل ومنافقین هستند.پس اگر همه چیز بهم خورد همه بدانند که یاختارشکنان قانون مسولند

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.