28 اسفند 1397/ ۱۳ رجب ۱۴۴۰
شناسه خبر : 59582
1397,یکشنبه 20 خرداد16:08
اشتراک گذاری در:
عکس روز
بیانیه‌ جمعیت ایثارگران درباره FATF

پیوستن به FATF مانند اعلام زاغه‌های مهمات و نیروهای خود به دشمن است


در بیانیه جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی آمده است: پیوستن به FATF مانند آن است که در میانه جنگ آدرس زاغه های مهمات و محل تجمیع نیروهای خود را به دشمن اعلام کنیم.

فاش نیوز - جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در خصوص قرار داد FATF و احتمال تصویب آن در مجلس شورای اسلامی بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: در آخرین جمعه ازماه پربرکت رمضان جهانیان شاهد خروش ظلم ستیزان و آزادگان بر ضد وحوش صهیونیست و فریاد رسا علیه 70 سال اشغالگری و کودک کشی بودند. شکر بیکران خدای عز و وجل را که پرچم حق طلبی به دست ملت قهرمان و مسلمان ایران است و سپاس از مردم عزیز روزه دار که در حمایت از مظلوم و ستمدیده بدون چشمداشت و به کوری چشم دشمنان حضور انقلابی خویش را به رخ جهانیان کشاندند.

در این بیانیه تصریح شده است: در ماجرای پرغصه فلسطین عبرتهایی برای اهل تعقل نهفته است؛ سالهای سال گروههایی از داخل فلسطین راه دستیابی به صلح و عافیت را مذاکره و پس از مذاکره چشم پوشی از بخشی از حقوق خویش معرفی کردند و در این راه بارها سلاح خویش را به دشمن واگذاردند حاصل جری تر شدن دشمن، از دست رفتن بیشتر امنیت، کودک کشی بیشتر وحوش صهیونیست و از دست دادن بخش بیشتری از سرزمین قدس بود.

این بیانیه می‌افزاید: مع الوصف این نسخه پوشالی در داخل کشور نیز مدعیانی دارد؛ با این که بدعهدی استکبار بارها بر نخبگان و عموم مردم نشان داده شده است هنوز خط اعتماد به غرب در داخل کشور پیگیری می شود؛ استکبار هم اکنون معیشت و زندگی مردم ایران را هدف گرفته است تا به خیال خام خویش از این راه بتواند در مسیر رشد و پیشرفت کشور توقف و بازگشت به عقب ایجاد کند؛ این مضموم بارها و بارها در خفا و علن از زبان عاملان تحریم بیان شده است و به روشنی اولویت اصلی در جنگ خویش را «جنگ اقتصادی» اعلام کرده است.

«بر نخبگان پوشیده نیست که اتاق جنگ مقابله استکبار با ایران در این روزها «وزارت خزانه داری» آمریکاست. تنها وزارتخانه ای در جهان که عنوان مالی دارد اما دارای واحد اطلاعات و عملیات است . معمار ساختار تحریم های امروز این اتاق جنگ است که اهداف تحریمی دولت آمریکا را شناسایی کرده و با هوشمندسازی و گسترش تحریم ها تلاش دارد تا فضای اقتصادی کشور را ناامن و بی ثبات کند.»

این بیانیه تصریح می‌کند: در این روزها لایحه پیوستن به FATF - قراردادی که با عنوان زیبای شفافیت و مبارزه با تروریسم فعالیت می کند- در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است؛ ناآگاهی ها و خدای نکرده غرض ورزیها در بین بعضی نخبگان باعث شده است که گروه ویژه اقدام مالی FATF گروهی مستقل و فنی و فارغ از مسائل سیاسی معرفی شود؛ شواهد مکرر و پرتعداد که حتی در اظهارات مقامات دولت آمریکا نیز هویدا است مبنی بر استفاده ابرازی از این قرارداد به منظور تسهیل در هدفگذاری و هوشمندسازی و گسترده ساختن تحریم ها بر ضد کشور را عامدانه ببینید.

در این بیانیه تاکید شده است: به عنوان نمونه یکی از 4 دفتر زیرمجموعه اطلاعات وزارت خزانه داری آمریکا مسئولیت ارتباط و مراوده مستقیم با این کارگروه را بر عهده دارد و در نمونه ای دیگر می توان به قطعنامه 1929 که شدیدترین تحریم های اقتصادی علیه ایران را در سال 2010 میلادی وضع کرد اشاره کرد که از FATFبرای جمع آوری اطلاعات مالی برای ایجاد فشار بیشتر به معیشت مردم ایران تشکر نموده است.

در این بیانیه تصریح شدها است: اگر تعبیر متولیان وزارت خزانه داری آمریکا در مورد جنگ اقتصادی تمام عیار علیه مردم و کشور ایران را بپذیریم پیوستن به FATF به مانند آن است که در میانه جنگ آدرس زاغه های مهمات و محل تجمیع نیروهای خود را به دشمن اعلام کنیم تا با آسودگی و راحتی بیشتر بتواند ضربه های دقیق تر و موثرتری به کشور وارد کند.

«از راهروهای مجلس شورای اسلامی زمزمه هایی شنیده می شود که اروپایی ها برای باقی ماندن در برجام طالب این شده اند که ایران تعهد بدهد که اطلاعات تبادلات اقتصادی خویش را به کارگروه اقدام مالی FATF افشا کند.»

این بیانیه می‌افزاید: فارغ از حقارتی که در قبول این پیشنهاد شده است تجربه نشان داده است که اعتماد به اینان راه به جایی نخواهد برد و اکنون که اروپایی ها بعد از تعهد کامل ایران به مفاد برجام در مقابل انجام ندادن تعهدات طرف مقابل، این توقعات را دارند چه ضمانتی است که در مرحله بعد موضوع دیگری را درخواست نکنند. بر علاقلان هویداست که راه این نیست...مسئولیت تشدید تحریم ها و فشارهای معیشتی علیه مردم ایران برعهده کسانی است که با تصویب اف.ای.تی.اف، سخاوتمندانه ناب ترین اطلاعات مبادلات بانکی و مالی ایران را به مثابه گوشت لخم در اختیار آمریکا قرار می دهند.

«لذا مسئولین باید به این نکته توجه نمایند که عدم باور و عدم درک صحیح از این موضوع با عنایت به گستردگی جنگ اقتصادی، بسیار خسارت بار خواهد بود. تنها راه مقابله با این جنگ تمام عیار اقتصادی، باور و ایمان به وجود جنگ اقتصادی در همه بویژه مسئولان محترم اجرایی کشور است. همان طور که این باور به جنگ نظامی در زمان دفاع مقدس وجود داشت و راه حل نیز همان اجرای عملی اقتصاد مقاومتی است.»


کد خبرنگار : 17


جمعیت ایثارگران     fatf     .                                
Reply
no
0
yes
0
1397/03/24 - 13:05
سلام ، افرادی که در مقابل اینگونه فعالیتهای ضد میهنی اقدام و موضع گیری میکنند از دو حال خارج نیستند: اول بدنبال منافع شخصی و جناحی هستند دوم پیگیری مواضع دشمنان برایشان در آینده نزدیک سرمایه خارجی یا قدرت حمایت و نفوذ محسوب میشود.
عده ای سیاستمدار برای حفظ سرمایه و زندگی خانواده در کشورهای غربی اغلب مرتکب خیانتهای ذلت باری میشوند که علیرغم ایجاد مشکلات جدی برای حاکمیت نظام اسلامی فقط به فکر منافع شخصی میباشند.
اینگونه سیاستمداران با قدرت نفوذی که از مقامات غربی بدست آوردند مثال مدارک تحصیلات عالی و تامین هزینه های هنگفت تبلیغات داخلی توانستند براحتی در پستهای حساس قرار گیرند و نقش جاسوس دو جانبه را ایفا کنند. عجیب اینجاست چرا حاکمیت اسلامی با وجود اطلاع از خیانتهای مکرر که از پاسپورت دو ملیتی نیز بهره برداری میکنند همچنان اجازه داده به خیانتها ادامه میدهند.
در تاریخ ملاحظه شده بسیاری از پیروزیهای اسلام بعلت خیانت فردی خودی تبدیل به شکست های بزرگی شده است برای مثال صلاح الدین ایوبی در قلعه معروفش حدود دو سال تحت محاصره صلیبیون بود. کار برای صلیبیون به جایی رسید که از خون اسبان تغذیه کردند و زمانی که از فتح قلعه بطور کلی نا امید شدند و قصد ترک جنگ داشتند ناگهان فردی خیانتکار راه مخفی ورود قلعه را به صلیبیون نشان داد و قلعه فتح شد و هزاران مسیحی و مسلمان در محکمترین قلعه کشته شدند. متعاقب شکست صلاح الدین ایوبی اورشلیم نیز در تصرف صلیبیون درآمد که تا امروز کشور مظلوم فلسطین تاوان آن خیانت را میدهند.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.