30 ارديبهشت 1398/ ۱۶ رمضان ۱۴۴۰
شناسه خبر : 59618
1397,سه شنبه 22 خرداد12:32
اشتراک گذاری در:
عکس روز

ناعدالتی فاحش


بسم الله الرحمن الرحیم

باسلام و احترام

اینجانب اسماعیل فریدونی دارای فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) حقوق، متولد 1366 هجری شمسی از مجروحان و مصدوم و جانبازان بمب­ گذاری سال 1387 حسینیه سیدالشهدا شیراز می­ باشم. معمولا هر کسی که حادثه براییش پیش آید و مقصر نباشد بر طبق قوانین داخلی و بین­ المللی باید به آن دیه هم بدهند. اما در کشور ما شامل همه نمی ­شود؛ اگر کسی کارمندان دولت باشد، اگر اتفاقی برای آن بیافتد، حتی اگر خودش هم مقصر باشد حتی یک مأمور شهرداری، هم حقوق به او می ­دهند و هم دیه؛ زیرا من خود چنین موردی را می­ شناسم که از کارکنان شهرداری بوده و از حقش بیشتر به او داده ­اند و حتی مقصر هم خودش بوده؛ که به طریق اولی به جانباز باید بیشتر رسیدگی شود؛ اما متأسفانه جانباز برای احقاق حقش باید پارتی داشته باشد.

اینجانب که از مجروحان حسینیه سیدالشهدا می­ باشم، از لحاظ دیه به اینجانب چیزی ندادند؛ اما من برای حس وطن­ پرستی ام و رضای خداوند تحمل کردم؛ اما در همان اوایل مجروحیتم زمینی که تقریباً بیست­ و پنج سال پیش خریده بودیم با زور و تهدید و ارعاب، شهرداری از من زمینم را با قیمت بسیار کم گرفت؛ اما من راه تلاش را پیش کشیدم و با زحمت و سخت­کوشی خود و توکل بر خداوند متعال سعی کردم به جایی برسم، و بعد از مدت ها سختی و شرکت در آزمون های مختلف، با عنایت خداوند متعال توانستم در سال 1394 در آزمون وکالت کانون فارس رتبه 9 (نه) ایثارگری را با بهترین درصدهای دروس که زده بودم، کسب کنم. اما باز از وفاداری من به نظام سوءاستفاده کردند و رتبه من لحاظ نشد و قبول نکردند (آن هم در کشوری که همه با بیسوادی و ثروت نامشروع و پارتی بازی و قومیت گرایی (مثل کانون وکلای فارس که اغلب اعضای هیئت مدیره آن لرهای نورآباد و یاسوج هستند)، به همه جا می رسند، این بار برای یک فرد بادرایت و باسواد و جانباز واقعی که یک امتیاز شرعی و بین­ المللی دارد، برایش سنگ اندازی می کنند).

دادخواستی در این مورد به دادگاه عالی انتظامی قضات دادم، و دادگاه برگ تصمیمی که باید کانون وکلا بدهد، از من خواستند و بهانه آوردند، اما کانون همکاری نکرد، و این موضوع را به دادگاه در اوایل گفتم و در برگ دادخواست مشخص است و حتی در دادنامه دادگاه این موضوع را خود قاضی آشکار کرده؛ که به نظرم در ابتدا این وظیفه خود دادگاه بود که با کانون مکاتبه کند و اما لااقل بعد از تلاش من و اطلاع دادن به دادگاه، خود دادگاه باید این مسئله را پیگیری می کرد. زیرا رأی دادن تنها را یک بیسواد هم می تواند انجام دهد، مگر جز این است که دادسرا و یا دادگاه باید تحقیقات را برای کشف حقیقت انجام دهد، برگ تصمیم هم در این راستا و وظیفه دادگاه قرار دارد و حتی به سادگی میتواند این کار را انجام دهد.

اما متأسفانه بعد از 2 سال انتظار یک جوان که زندگی برای آن نمانده، حکم دادگاه رد دادخواست بوده و به خاطر حکم ندادن، برگ تصمیم را بهانه قرار داده، که هر کسی دادخواست من و دادنامه دادگاه را بخواند، به وضوح بیسوادی قاضی و منطقی نبودن حکم دادگاه را می تواند بفهمد. و باز به کانون درخواست برگ تصمیم بی ارزشی را دادم، اما باز بعد از دو سال هنوز از دادن برگ تصمیم امتناع می ­کنند.

در حال حاضر با بی­شرمی، در سال 96 افراد نفوذی با فرزندانشان تا رتبه 37 می خواهند پذیرفته شوند. خودتان قضاوت کنید رتبه 9(نه) شخص جانباز واقعی کجا و رتبه (37) نفوذی ها کجا و ندادن برگ تصمیم بی­ ارزش کجا. با این اعمالشان تعمداً و آگاهانه مزاحم و مانع ازدواج و تولید نسل جوانی مثل من می­ شوند.

با تشکر   
اسماعیل فریدونی     حسینیه سیدالشهدا شیراز     جانباز                                
Reply
no
2
yes
2
سید
1397/03/22 - 16:34
با سلام مدیر محترم فاش نیوز . مطلب ارسالی را مطالعه فرموده اید یا ... لطفا با ابروی ایثارگران بازی نکنید .این موضوع ارزش انتشار دارد ؟ بنده به عنوان یک جانباز از موضوع و شیوه نگارش شرمنده شدم شما را نمی دانم .

Reply
no
0
yes
1
1397/03/22 - 19:08
سلام ، درد و رنج اعمال جراحی را به علاوه ضدیت عده ای از مسئولان و هزاران گرفتاری در ارتباط با مجروحیت وهای مردم را صدها برابر کنید تا بتوانید گوشه ای از درد و رنجهای ایثارگران را درک کنید. مردم هر مشکلی دارند باید درد و رنجهای انواع مجروحیت و عوارض دهها سال مصرف دارو و زندگی و اشتغال را اضافه کنید.
این روزها که تورم از دو رقمی عبور کرده وضعیت زندگی مردم بسیار سخت و دشوار شده لیکن زندگی ایثارگران که بر مبنای مشکلات انواع مجروحیت بسیار پیچیده و پر هزینه شده و مشکلات اشتغال که بسیاری از مسئولین بطور عمدی گستاخانه تحقیر و اذیت و آزار میکنند روز به روز اوضاع وخیم تر و تحملها کمتر میشود.
هیچیک از مسئولان قضایی و دستگاههای نظارتی حاضر نیستند برای تنبیه مسئولان سکولاری که با ایثارگران بطور ذاتی و برنامه ریزی شده ضدیت دارند کاری انجام دهند بلکه برعکس کارشکنی میکنند تا باری بر بارهای سنگین و طاقت فرسای مشکلات دهها ساله ایثارگران اضافه کنند به این ترتیب باید درد و رنجهای مردم را صدها برابر کنید تا بخشی از گرفتاریهای ایثارگران بیان شود.
سالهاست چاره ای نداریم بجز اینکه فقط پناه ببریم به خداوند متعال و از او استعانت بجوییم و امیدوار باشیم تعدادی از مسئولان با شرافت و با ایمان کاری کنند لذا پس از سالها علائم رسوایی و آشکار شدن واقعیت شخصیت مفسدان نفوذی و آنانکه نقاب از چهره برداشتند و چهره زشت و پلیدشان پدیدار شده حکم الهی مبنی بر استجابت مجازات الهی مفسدان در حال اجرا است و به همین تقدیر الهی حقوق از دست رفته ایثارگران با قدرت خدای تعالی در حال اعاده شدن است. الهی آمین

Reply
no
0
yes
0
اسماعیل
1397/05/07 - 12:30
مدیریت محترم فاش نیوز، با سلام، متن آخر تغییر داده شده است و چیزی که من فرستاد بودم. رتبه خودم را با رتبه 38 جانبازان نفوذی یا دروغین یا فرزندان آنها بود که مقایسه کرده بودم. و قبل از نفوذی کلمه جانباز حذف شده است و بعد از آن هم باز از فرزندان جانبازان و جانبازان غیرواقعی گفتم، که متأسفانه این کلمات حذف شده است و قابل مشاهده نیستند، درخواست دارم عین متن را بگذارید، مخصوصا متن آخر. شاید جانبازی که به نام سید اظهارنظر کرده خودش جزء این 38 نفر باشد که حق من را خورده اند و شاید هم جانباز واقعی نباشد یا نفوذی باشد و نفسش از جای گرم بلند میشود. با تشکر

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.