06 فروردين 1398/ ۲۰ رجب ۱۴۴۰
شناسه خبر : 59757
1397,دوشنبه 04 تير11:20
اشتراک گذاری در:
عکس روز

بنیاد باید کوتاهی های دولت از حقوق ایثارگران را گزارش کند


اگر در مواردی دولت قانون را در مورد ایجاد اشتغال برای فرزندان ایثارگران اجرا نکند، از سوی سازمان ها و نهادهای ذیربط مانند بنیا دشهید به مجلس اطلاع داده شود تا به دولت تذکر لازم داده شود.

بنیاد باید کوتاهی های دولت از حقوق ایثارگران را گزارش کند

فاش نیوز - نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر قوانین ایثارگری در کشور، وظیفه ذاتی دولت را ایجاد اشتغال برای فرزندان ایثارگران عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، رضا شیران خراسانی نماینده ایثارگر یک پا قطع مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی اختصاصی اظهار داشت: ما در خصوص اشتغال فرزندان ایثارگر قانون داریم. اگر به قانون عمل نمی شود، مجلس ورود می کند، اما به صورت کلی باید گفت که لایحه خدمات کشوری قبلا به صورت آزمایشی در کشور اجرا می شده است، اما قرار است به صورت دائمی شود.

وی با بیان اینکه این لایحه در حال حاضر در کمیسیون اجتماعی در حال بررسی از سوی نمایندگان ملت است خاطرنشان کرد: بر اساس این لایحه، عناوینی مانند رسمی، قراردادی و پیمانی و ... در خصوص دریافت حقوق و مزایا لحاظ شود و در شرایط یکسان (تحصیلات، مدت کار، فرزندان و..) ویژگی اشخاص مورد لحاظ قرار گیرد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: به طور مثال اگر دو نفر در یک شرایط یکسان قرار داشته باشند، حقوق یک فرد بر دیگری برتری نخواهد داشت.

رضا شیران خراسانی در خصوص بحران بیکاری در کشور و راهکارهای خروج از آن یادآور شد: متاسفانه بحران بیکاری دامنگیر همه اقشار کشور است و فقط مختص به قشر ایثارگران نیست، اگر چه در مورد جامعه بزرگ ایثار، قانون تکلیف آنها را روشن کرده است و در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران نیز بر موضوع ایجاد اشتغال توسط دولت تاکید شده است و دولت هم باید قانون را اجرا کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر در مواردی دولت قانون را در مورد ایجاد اشتغال برای فرزندان ایثارگران اجرا نکند، از سوی سازمان ها و نهادهای ذیربط مانند بنیا دشهید به مجلس اطلاع داده شود تا به دولت تذکر لازم داده شود.


کد خبرنگار : 17


اشتغال     فرزندان ایثارگران     رضا شیران خراسانی                                
Reply
no
1
yes
2
علی
1397/04/04 - 11:59
نه اشتغال درست کردن نه درمان اما تا اسم ایثارگران میاد میگن بی عدالتی ها که بهشون سهمیه بدن.مجلس دهم بدترین مجلس در حوزه ایثارگران بود.با طرح اخیر علیه سهمیه کنکور ایثارگران و خانواده شهدا آخرین میخ به تابوت بنیاد کوبیدن.بنیادی که فقط وقت شهادت جانبازان پیام تسلیت میده والا هیچ دفاعی از ایثارگران نکردن.اقای شهیدی رفتن تو کمیسیون آموزش اما یه نقد نکردن طرح خیانت بار سهمیه ایثارگران را . چقدر میز می‌تونه عزیز باشه.؟! بنیاد یک سازمان مرده و خموده است که هیچ تناسبی با نیازهای ایثارگران. ندارن.به امید اینکه جمع بشه تا بیت المالکی حروم نشه

Reply
no
0
yes
2
1397/04/04 - 15:53
سلام ، مردم ایران چوب سیاستهای رکودی دولت را میخورند .قتی بنیاد زیر مجموعه دولت است لذا گزارش دولت به دولت چه مفهومی دارد؟
در دوره قبلی مجلس شاهد بودیم فساد گسترده بنیاد از طریق تحقیق و تفحص کشف و گزارش شد اما با لاپوشانی مجلس فعلی مسکوت مانده است. بهتر است چنانچه دلسوزی نسبت به ایثارگران وجود دارد نسبت به ارائه گزارش تحقیق و تفحص در صحن مجلس اقدام شود و از اینگونه شعارهای اهانت آمیز و بیهوده اکیدا پرهیز گردد که طاقت ایثارگران مدتهاست تمام شده است.

Reply
no
0
yes
0
1397/04/06 - 11:48
وزارت کشور از کارمندان ایثارگر مبلغی بابت بیمه تکمیلی کم میکنه خواهشا پیگیری کنین.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.