شناسه خبر : 59844
شنبه 16 تير 1397 , 11:39
اشتراک گذاری در :
عکس روز

انتقاد نماینده اصلاح طلب از عملکرد دولت درباره ایثارگران

دبیر مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی عملکرد دولت دوازدهم در زمینه اشتغالزایی برای ایثارگران را بسیار ضعیف و ناچیز اعلام کرد.

فاش نیوز -  دبیر مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی عملکرد دولت دوازدهم در زمینه اشتغالزایی برای ایثارگران را بسیار ضعیف و ناچیز اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، "علی ساری" نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت دوازدهم هم اکنون در زمینه ایجاد اشتغال با مشکلات فراوانی روبرو است اظهار داشت: در شرایط فعلی، نقد عملکرد دولت دوازدهم در زمینه اشتغالزایی برای فرزندان ایثارگران و سایر اقشار جامعه به مصلحت کشور نیست.

نماینده مجلس دهم خاطر نشان کرد: در زمینه حمایت از ایثارگران و فرزندان آنها قوانین خوبی در برنامه ششم توسعه کشور به تصویب رسیده است اما متاسفانه هنوز در زمینه عملیاتی شدن آنها جای سووال وجود دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم افزود: به نظر من مهم ترین آیتمی که در این زمینه هنوز به عنوان یک علامت سووال برای ایثارگران و فرزندان آنها باقی مانده، اشتغال است.

این نماینده که خود فرزند یک ایثارگر است ادامه داد: آنچه که  در این حوزه می توان گفت این است که دولت در زمینه اشتغال با مشکلات فراوانی مواجه است و واقعیت امر این است که زمان مناسبی برای نقد عملکرد دولت نیست، اما می توان این نقد را وارد دانست که چرا عملکرد دولت در حوزه اشتغال بسیار ضعیف و ناچیز بوده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با ارائه توضیحاتی در این زمینه یادآور شد: دولت اخیرا اعلام کرده است که 750 هزار شغل ایجاد کرده است اما وقتی از مسئولان دولتی مستندات خواسته می شود گفته می شود که آمار بر اساس صدور دفترچه های بیمه های تامین اجتماعی است؛ در صورتی که این گونه استنادات برای جامعه قابل قبول نیست.

ساری متذکر شد: دولت ادعا می کند که شغل ایجاد کرده است اما من به عنوان یک نماینده مجلس از بعد نظارتی اعلام می کنم آنگونه که از سوی دولت آمار و ارقام ارائه می شود شغل در کشور ایجاد نشده است.

دبیر مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بنابر این ما برای عملی شدن این بخش نظارتی مجلس بایستی دولت را وادار به این کنیم که در این مسیر (اشتغال) گام بردارد و اشتغال را به شکل واقعی اش گسترش دهد؛ برای این کار علاوه  بر دولت، همه آحاد ملت تلاش کنند.

نماینده مردم استان خوزستان اظهار داشت: در صورتی که فقط  دولت را تحت فشار قرار دهیم نه تنها مشکلی حل نخواهد شد بلکه دولتمردان نیز از مسیر اصلی خود برای اشتغالزایی منحرف خواهند شد. بنابر این به نظر من به جای هجمه به دولت باید آن را حمایت و تقویت کرد، در غیر این صورت، وقتی سرمایه گذار خارجی متوجه این موضوع شود که از داخل به دولت حمله می شود جرات نمی کند در کشورمان سرمایه گذاری کند.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان خاطرنشان کرد: به طور مثال هر وقت از دولتمردان در خصوص اشتغال در خوزستان سووال می شود، آنها با استناد به صدور دفترچه های تامین اجتماعی اعلام می کنند 55 هزار شغل ایجاد شده است و صدور دفترچه را دال بر آن می دانند که اشتغال ایجاد شده است، هر چند که این استدلال درست  نیست.

وی متذکر شد: متاسفانه حتی 10 درصد آمارها در زمینه اشتغال هنوز هم محقق نشده است؛ بنابر این بهتر است به جای اینکه بر قانون حمایت از ایثارگران تمرکز داشته باشیم، به طور کلی بر رفع موانع پیش روی اشتغال تمرکز و از تولید ملی حمایت کنیم تا فرصت های شغلی مهیا و زمینه برای عملیاتی کردن قوانین، به خصوص در حوزه ایثارگران فراهم شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در خصوص مهم ترین مشکلات ایثارگران در حوزه انتخابیه خود متذکر شد: در استان خوزستان به دلیل شرایط ویژه، بیشترین مراجعات ایثارگران را در ارتباط با مسائل معیشتی و اشتغال داریم و متاسفانه با ایثارگران فراوانی روبرو هستیم که به دلیل بی توجهی مسئولان حتی نتوانسته اند از امتیازات مقرر در قانون استفاده کنند و واقعا در جامعه نادیده گرفته شده اند.

ساری تصریح کرد: متاسفانه مبالغ بسیار ناچیز و اندکی به برخی از ایثارگران در خوزستان پرداخت می شود که حتی تکافوی نیازهای اولیه زندگی آنها را نمی دهد و پیگیری های ما نمایندگان در این بخش به جای نرسیده است. من از دوستان دست اندرکار که مسائل مرتبط با ایثارگران را دنبال می کنند این گلایه را دارم که چرا تاکنون سازماندهی خوبی اجرا نشده است و مرجعی هم برای رسیدگی وجود ندارد؟

وی در پایان تاکید کرد: بسیاری از رزمندگان و ایثارگران در هنگام مراجعه به نهادهای ذیربط با شیوه های نامناسب اداری مواجه می شوند که این موضوع در شأن آنها نیست.

پایان

کد خبرنگار: 18
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام
اقای ساری دولت ( وزیر علوم و بهداشت و سازمان سنجش و شخص محترم رئیس جمهور ) دنبال افزایش حد نصاب نمره ی علمی هستند تا فرزندان ایثارگران در دانشگاه نتوانند قبول شوند لطفا اقای ساری پیگیری کنید این حد نصاب تغییر نکند از طریق همین کنکور سراسری برای فرزندان ایثارگران شغل ایجاد میشود تا حد زیادی و اگر دولت حامی ایثارگران باشد و سهمیه ی استخدامی انها را درست و کامل بدهد مشکل اشتغال فرزندان ایثارگران حل می شود لذا ایثارگران در این شرایط بحرانی کشور تنها انتظاری که از دولت دارند این است که قوانین مربوط به ایثارگران را محدود نکند و سعی داشته باشد که سهمیه ی استخدام انها را در ازمون های استخدامی درست و کامل بدهد.
خیلی ممنون
مانع از تصویب طرح جدید سهمیه ایثارگران بشید. ادغام ظلم بزرگ مجلس به ایثارگران.
بی زحمت پیگیر افزایش درصد ایثارگران و تصویب نهایی ان و تاثیر در کنکور ۹۷ باشید
ما نگرانیم
کسانی بازی کنکور را بردند ک کلاس های قدرتی رفتند و برای ما فرزندان ایثارگر عملی نبود. به فکر ما باشید. هم ۸۵ درصد حد نصاب و فقط ۵ درصد؟
فقط 5 درصد از مازاد را باید به زیر 25 ها و رزمنده ها بدهند دادن همه ی مازاد سهمیه ی 25 به سهمیه ی 5 درصد کار بسیار اشتباهی بود و تمام ایثارگران هم به این موضوع واقف هستند و این موضوع باید اصلاح شود حد نصاب سهمیه ها هم باید 70 بماند
تو ایثارگر نیستی افزایش تراز فقط به ضرر ایثارگرانه که باعث می شه ایثارگران قبول نشن و ظرفیتا برسه به مناطق و به عنوان پردیس بفروشن ولی بدونید هیچ وقت تراز افزایش پیدا نمی کنه چون سهمیه حق شهدا وجانبازان بالا ۲۵ هست
دم اصلاح طلبها گرم حداقل نقد می کنن.اصولگرا ها که در مجلس عامل لغو سهمیه های کنکور شدن.
نمونه اش رئیس فراکسیون ایثارگران اقای نوروزی که جوری از لغو سهمیه ایثارگران دفاع می کنن انگار پدران ما در تل آویو جنگیدن و مجرم هستن
بی زحمت دنبال اجرای قانون حداقل حقوق توسط ساتا باشید ما کمترین دریافتی را از ساتا داریم یک کارگاه توجیهی برای مدیریت 600 ت برایمان برگزار کنند
سلام ۵درصدهیچ فرقی با مناطق نداره شاید حتی بخاطر حدنصاب تراز به ضرر هم باشه یه عده کیف سهمیه ها رومیکنند جانبازان زیر ۲۵درصدو رزمندگان اش نخورده ودهان سوخته شدند
یه عده زیادی مثل شما فکر می کنن سهمیه فرزندجانبازای بالا۲۵درصد جایزس که به اون هادادن. اساس سهمیه واسه کسی که محرومیت کشیده .چراباید فرزند جانباز۵درصد بافرزندجانباز ۷۰درصد وفرزند شهیدسهمیه شون برابر باشه.کجای عدالت این رو می گه؟؟؟
اگر میگی تاثیر نداره پس چراازسهمیه ۵درصداستفاده می کنی. خب بروازسهمیه مناطق استفاده کن
سلام به مدیریت فاشنیوز چرانماینده گان حرف میزنند تصویب میشه قانون تبدیل میشه پیگیرعملی کردن قانون توسط دولت رانیستن رهبر عزیزپی گیرمشکلات جانبازان زیر۲۵اعصاب وروان باشید۳۰ساله زنده ..زندگی مرده ایم ازنماینده ودولت هم کاری براما نمیکنند چون ..بودجه کمه
چرا پس ارسالها تصویب بندالف ماده87 اجرا نمیشه
تبصره ۱ ماده ۲۴ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران
همسران شاغل جانبازان زیر ۵۰درصد و آزادگان با سنوات اسارت کمتر از ۵سال براساس آیین‌نامه‌ای که به پیشنهاد بنیاد به تصویب هیأت وزیران می‌رسد از یک تا ۵سال سنوات ارفاقی بازنشستگی بهره‌مند می‌گردند.
اگر منصفانه قضاوت کنیم در دوره 8 ساله جناب احمدی نژاد قدم آنچنانی برای رزمندگان برداشته نشد ومجلس هم در ان هشت همچنین بیشتر رزمندگان شاید 90 درصد بالا از اینکه مورد بی مهری قرار گرفته اند دلخور عصبانی وبدبین شده اند
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi