06 فروردين 1398/ ۲۰ رجب ۱۴۴۰
شناسه خبر : 59883
1397,سه شنبه 12 تير10:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز
فرمانده آمریکایی در تور انقلابیون یمن

انصارالله شاه‌ماهی صید کرد


انقلابیون یمن می‌گویند موفق شده‌اند در بندر الحدیده یکی از فرماندهان نظامی آمریکا را زنده دستگیر کنند. پیش از این گفته شده بود که ائتلاف سعودی با کمک متحدان خود یعنی آمریکا، فرانسه، انگلیس و صد البته رژیم صهیونیستی در حال قتل‌عام مردم یمن است.

انقلابیون یمن در نبرد ساحل غربی در الحدیده دستاورد تازه‌ای را کسب کردند. یکی از فرماندهان شرکت آمریکایی «بلک واتر» که برای امارات در یمن می‌جنگند به دست ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اسیر شد. رسانه‌های یمنی اعلام کردند، فرد دستگیر شده از فرماندهان میدانی و از اتباع آمریکاست و با توجه به اطلاعاتی که دارد، می‌تواند تغییراتی راهبردی را به سود یمنی‌ها
 رقم بزند.
صاحب صفحه افشاگر «بدون سایه» در توییتر که احتمال می‌رود از افسران دستگاه امنیتی امارات باشد این خبر را تأیید و اعلام کرده، حوثی‌ها یکی از فرماندهان
بلک واتر را که با ما قرارداد امضا کرده بود؛ اسیر کرده است و به زودی فیلمی در این باره منتشر خواهد کرد. برخی رسانه‌های یمنی نیز نوشته‌اند: «ارتش یمن ماهی بزرگی را در ساحل غربی صید کرده است و روزهای آینده شاهد تحولات راهبردی به سود ارتش یمن خواهیم بود.» در صورت تأیید این خبر باید منتظر تغییرات اساسی در نبرد
 الحدیده بود.
اهمیت دستگیری یک فرمانده نظامی آمریکایی علاوه‌بر اطلاعاتی که دارد این است که نشان می‌دهد، آنچه سال‌هاست انقلابیون یمنی درباره جهانی بودن جنگ یمن می‌گویند، توهم نیست بلکه عین واقعیت است.
امارات از الحدیده خارج نشده است
اما پس از آنکه مقامات امارات از توقف عملیات نظامی در بندر الحدیده به دلیل فرصت دادن به راه‌حل سیاسی خبر داده بودند مقامات انصارالله این خبر را تکذیب کردند.
به گزارش تسنیم، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد، تجاوزگری و نبردها در ساحل غربی شهر الحدیده و نواحی آن و نیز در مناطق مختلف در امتداد ساحل غربی متوقف نشده است و اعلام امارات (مبنی بر توقف تجاوزگری) «یک اعلام مشکوک» است.
وی همچنین گفت امارات به دنبال گمراه کردن افکار عمومی جهان و فرار از نیازهای انسانی بزرگی است که این نبرد تجاوزگرانه علیه شهر ساحلی الحدیده و تنها بندرِ اکثریت ساکنان یمن مستلزم آن بوده است.
عبدالسلام این را هم اضافه کرد که، «معتقدیم که تلاش قرقاش (وزیر مشاور در امور خارجی امارات) تلاشی برای ورود به نبرد جدیدی برای سرپوش گذاشتن بر شکست نظامی و سیاسی و رسانه‌ای است زیرا آنها به‌صراحت گفته بودند که مطمئن هستند که بر الحدیده سیطره خواهند یافت و نماز عید فطر را در آنجا خواهند خواند اما این‌گونه نشد.» سخنگوی جنبش انصار الله یمن همچنین اعلام کرد: «با ایفای نقش فنی سازمان ملل در بندر الحدیده موافق هستیم نه کنترل و نظارت بر آن. اگر اماراتی‌ها در متوقف ساختن تجاوزگری خود به یمن صادق باشند، ما برای برقراری تماس با آنها و فراهم کردن زمینه خروج مزدورانشان آماده هستیم.» ضیف الله الشامی عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله نیز اعلام کرد، اعلام توقف عملیات نظامی در الحدیده برای فرار از شکستی بود که نیرو‌های ائتلاف آمریکایی - سعودی به ویژه امارات در این جبهه متحمل شده‌اند.
انصارالله یمن     بندر الحدیده     بلک واتر     فرمانده آمریکایی                            
Reply
no
0
yes
0
مشکانی
1397/04/12 - 13:54
درودبه تمامی رزمندگانی که درراه حق ودفاع از دین وکشورخود میجنگند ...ودرودخدابر انصارالله یمن باشاهکاری که کرده است وشاه ماهی یعنی از مزدوران امریکاه جنایتکاررا صید نموده است .بی شک پیروزی ازان شما است چرا؟چون همه جهانیان بخصوص غزبی ها چشمانشان را به این ظلم وکودک کشی دریمن بسته اند .ویقین بدانید پایان ظلم توسط انصارالله زودتر به پایان خواهد رسید ...زنده باد انصارالله زنده باد ...رزمنده داوطلب27ماه جنگ مشکانی

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.