29 بهمن 1397/ ۱۳ جمادى الثانية ۱۴۴۰
شناسه خبر : 60003
1397,سه شنبه 19 تير09:59
اشتراک گذاری در:
عکس روز

کماندوهایی که دریا را برای صهیونیست‌ها جهنم می‌کنند


یک رسانه صهیونیستی به نقل از یکی از فرماندهان دریایی اسرائیل از نگرانی مقامات نظامی این رژیم نسبت به افزایش قدرت حماس در عرصه دریا و گسترش یگان‌های کماندوی دریایی این گروه خبر داده و نوشته، احتمال غافلگیری ارتش اسرائیل از سوی این کماندوها دور از انتظار نیست... آنها طوری آموزش دیده‌اند که می‌توانند از طریق دریا علیه ما وارد عمل شوند و...

روزنامه صهیونیستی«یدیعوت آحارونوت» به نقل از «یک فرمانده نیروی دریایی اسرائیل» به توانایی‌های کماندوهای دریایی نیروهای عزالدین قسام پرداخته و نوشته، «ارتش اسرائیل خود را برای احتمال تلاش حماس جهت گسترش نفوذ خود در جبهه دریایی آماده می‌کند.»
سرهنگ« بوریس شوستر» که فرمانده سابق یگان 916 نیروی دریایی رژیم صهیونیستی و مسئول امنیت منطقه دریایی غزه است گفته: «گروه‌های فلسطینی در غزه متوجه شده‌اند که پس از ساخت دیوار حائل زیرزمینی در مرزهای زمینی غزه، استراتژی اصولی خود در استفاده از تونل‌ها را از دست داده‌اند و باید بر کماندوهای دریایی قوی تمرکز نمایند... یگان 916 که در حال خدمت بر روی کشتی‌های دبور، شلداگ و تسراعوت است آماده مقابله با اقدام حماس برای انجام عملیات‌های هجومی و غافلگیر‌کننده از طریق دریاست... گروه‌های فلسطینی برای انفجار کشتی‌ها آموزش می‌بینند و می‌توانند به انجام این گونه عملیات‌ها قربانی بگیرند... حماس از زمان «عملیات زیکیم» در سال 2014 در حال تقویت قدرت دریایی خود است.»
گفتنی است در عملیات زیکیم، سه کماندوی قسام در روز عملیات مسافتی طولانی را شنا کردند و مرزهای دریایی دشمن را درنوردیدند و با رسیدن به ساحل پایگاه زیکیم با دشمن درگیر شدند و خساراتی به آنها وارد کردند و سالم به پایگاه‌های خود بازگشتند.  به گفته شوستر،« تعداد کماندوهای دریایی حماس بسیار افزایش یافته است، آنها متوجه شده‌اند که امکان تهدید اسرائیل از طریق تونل از آنها سلب خواهد شد و در نتیجه در پی راه‌های دیگری هستند، این گروه نسبت به ایجاد یک قدرت دریایی مناسب و آموزش آن برای تخریب تاسیسات دریایی و شهرک‌های اسرائیلی اقدام کرده‌اند. اگر در گذشته شاهد گروه‌های کوچکی از این نیروها بودیم باید گفت امروز حماس از یگان‌های گسترده آموزش دیده و با سلاح‌های متنوعی برخوردار است، ما هم اکنون به این مسئله اهمیت نمی‌دهیم اما باید در پی راه‌هایی برای مقابله با این تهدید باشیم.»
غافلگیرمان خواهند کرد
تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز در گزارش اخیر خود از آمادگی یگان‌های ویژه گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی حماس در دریا خبر داده و اعلام کرده که «افزایش توانمندی‌های نیروهای مقاومت در همه زمینه‌ها می‌تواند ما را غافلگیر کند.»
تلویزیون رژیم صهیونیستی از طریق گزارشی که از یگان‌های ویژه گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس منتشر کرده، از حجم نگرانی و وحشت ارتش و شهرک‌نشینان صهیونیست نسبت به توانمندی‌های نیروهای مقاومت خبر داده که «می‌تواند اسرائیل را غافلگیر کند.»
به گزارش مشرق، این گزارش که توسط شبکه خبری قدس به عربی ترجمه شده، نمونه‌ای از توانمندی‌های نخبگان دریایی وابسته به گردان‌های قسام را نشان می‌دهد که تجهیزات بسیار پیشرفته و گرانبهایی در اختیار دارند که در بزرگترین کارخانه‌های متخصص در این زمینه تولید شده است. بر اساس این گزارش عناصر یگان‌های مذکور بدون توقف به آموزش‌های خود ادامه می‌دهند و همچنان منتظر زمان موعود و آغاز عملیات در رژیم صهیونیستی هستند.
استقرار در اعماق دریا
یک تحلیلگر مسائل سیاسی رژیم صهیونیستی در این گزارش از قدرت عناصر این یگان می‌گوید که آنها در اعماق دریای خزر و سواحل آن مستقر هستند و همواره آموزش‌های مختلفی را برای اجرای عملیات‌های گسترده می‌بینند. وی می‌افزاید عملیات «زیکیم» که در آن تعدادی از کماندوهای یگان ویژه وابسته به گردان‌های قسام وارد عمل شده و نیروهای اسرائیل را هدف قرار دادند، به الگوی مبارزاتی یگان مذکور تبدیل شده است. یکی از صهیونیست‌هایی نیز که در این فیلم صحبت می‌کند، از نگرانی خود خبر داده و می‌گوید که «غزه دیگر مانند قبل نیست و دریای آن هم مانند قبل نیست. صدها تن از کماندوهای وابسته به جنبش حماس در دریا مستقر هستند که انگیزه‌های بسیار بالایی
دارند.» این گزارش تصویری در بخشی دیگر به تجهیزات مورد استفاده در این یگان ‌اشاره می‌کند که برخی از آنها لباس‌های غواصی و تجهیزات مربوط به آن هستند. این تجهیزات باعث می‌شود فرد بتواند مدت بیشتری را در زیر آب سپری کند. آنها همچنین قایق‌ها و موتورهای دریایی و مین‌ها و تسلیحات مخصوص برای مبارزه در زیر آب با خود دارند که برخی از آنها به غزه وارد شده و برخی دیگر در داخل نوار غزه تولید شده است. مقامات دستگاه‌های امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی با تکرار هشدارها درباره احتمال وقوع جنگی بزرگ در منطقه، ادعا می‌کنند رزمندگان جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در حال آماده‌سازی خود برای آغاز نبردی دیگر با آنها هستند.
یدیعوت آحارونوت     کماندو     عزالدین قسام                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.