شناسه خبر : 60146
دوشنبه 08 مرداد 1397 , 13:40
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

گزارشی تصویری از زندگی جانباز نخاعی«حسین براتعلی»

ایستاده بر چرخ!

علاوه براینکه در مسایل علمی، فنی و برق، الکترونیک و کامپیوتر، برنامه نویسی و کاربرد نرم افزارهای مختلف و فضای مجازی، سایت، شبکه و... تبحر و مهارت قابل تحسینی دارد؛ انسانی مهربان، خیرخواه، خیر و دستگیر بسیاری از همنوعانش و درماندگان است که حتی حیوانات بری و بحری و سماوی هم از سفره دل مهربانش بی نصیب نمی مانند...

فاش نیوز -  جهادگر بسیجی، جانباز «غلامحسین براتعلی» که سال 1362 از ناحیه گردن قطع نخاع شده است، از زمره جانبازان باروحیه و پرتلاشی است که بسیاری از افراد سالم و سرپا حسرت همت، اراده و توانمندی او را می خورند. حسین اگرچه دست و پاهای خود را در مسیر عزت و سربلندی این ملت و مرز و بوم نثار کرده ولی از طبعی بلند و اندیشه ای پویا و توانمند و روحی لطیف و مهربان برخوردار است که همین ویژگی ها باعث شده در عرصه های مختلف، سرآمد و زبانزد باشد.

او علاوه براینکه در مسایل علمی، فنی و برق، الکترونیک و کامپیوتر، برنامه نویسی و کاربرد نرم افزارهای مختلف و فضای مجازی، سایت، شبکه و... تبحر و مهارت قابل تحسینی دارد؛ انسانی مهربان، خیرخواه، خیر و دستگیر بسیاری از همنوعانش و درماندگان است که حتی حیوانات بری و بحری و سماوی هم از سفره دل مهربانش بی نصیب نمی مانند. هرچند دیپلم فنی و برق دارد ولی دوره لیسانس را فلسفه خوانده است و با آرا و افکار فلسفی و عرفانی شرق و غرب آشنایی دارد.

با همه اینها و بسیاری موارد دیگر که بیانش حوصله بحر می طلبد، حسین، کارآفرینی نمونه می باشد که در این مسیر افراد بسیاری را در طول سال های فعالیت خستگی ناپذیرش به رزق و روزی و نان و نوا رسانده است. از جمله ویژگی های شخصیتی این جانباز نازنین می توان به مهربانی، خیرخواه دیگران بودن، مثبت اندیشی، واقع نگری، خوشرویی و اهل تعامل و مشارکت در کارهای جمعی بودنش اشاره کرد. اما همه این ویژگی های خوب و انسانی حسین را در واقع می توان تحت الشعاع و در ذیل صبوری و وسعت روح بلند او دانست که با وجود جسمی رنجور و وضعیت بسیار دشوار، روی خوش و چهره ای پذیرا را به همنشینان و اقرانش هدیه می کند. همین حسن خلق و روحیه قوی او باعث شد دوستان زیادی داشته باشد و بسیاری گرد شمع وجودش زانوی ادب بزنند و از وجود نازنینش کسب نور فیض کنند.

با اینکه تاکنون به مصاحبه و گفت و گو با ما در باره خود و کارهایش تن نداده است، ولی سرانجام موفق شدیم با لطایف الحیلی شرح حالی تصویری از او که شامل تصاویری از دوران قبل از مصدومیت و قطع نخاعی، دوران نقاهتش در آسایشگاه، ایام تحصیلات دانشگاهی، فعالیت ها و سیر و سفرها  و فعالیت های کارآفرینی این جانباز گرانقدر تهیه و تقدیم کاربران عزیز این پایگاه خبری کنیم. 

کد خبرنگار: 17
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
درورد بر برادر بزرگوارم انشالله خداوند تن سلامت ودل شاد به شما ارزانی کنه خانواده معصومی همیشه دعا گوی شما هستند خدا توفیق عنایت بفرماید
سلام ، به فرمایش مولا امیر المومنین (ع) جهاد فی سبیل الله بالاترین قله اسلام است لذا مجاهدین فی سبیل الله با هر مدرک و طرز تفکری بالاترین نقطه انسانیت و ارزشهای اسلامی قرار دارند.
ابتدای انقلاب دلهای رزمندگان سرشار از عشق ولایت بود تا با پیروی از مولا امیر المومنین (ع) و امام راحل (ره) براساس اصول انقلاب اسلامی و زیر رو شدن جامعه مستکبران را از بالاترین مقامات به زیر بکشند. بنابر فرمایش اخیر رهبر معظم انقلاب در حضور مسئولان در خصوص ویژگیهای غزوه احد که خداوند متعال رزمندگان را نصرت بخشید تا بر مستکبران ظفر یافتند اما پس از پیروزی همین که مشغول جمع آوری غنایم و رویکرد به دنیا طلبی داشتند پستها را ترک کردند و پیروزی با عبرتی تاریخی و تلخ تبدیل به شکست شد.
اشاره رهبر معظم انقلاب روشن است زیرا امروز عاشقان ولایت در سپاه پاسداران ترک پست نکردند تا برای همیشه الگوی ولایتمداری برای امت حزب الله باشند لیکن عده ای از مسئولان در شرایط احد قرار دارند یعنی رزمندگانی که با توکل به خدای متعال و تبعیت از رسالت پیامبر اکرم (ص) بر دشمنان مستکبر پیروز شدند با کمال تاسف مشغول جمع آوری ثروت شدند و با ترک پست و فراموشی ماموریتی الهی و مهم برای خدمت به امت تبدیل به همان مستکبرانی شدند که میبایست مردم یکبار دیگر برای زیر کشیدن آنان قیام کنند.
امیدواریم تاریخ احد تکرار نشود و با هشداری که رهبر معظم انقلاب به عده ای از مسئولان دادند آنان را ضمن هوشیاری از مستی و غرور دنیا طلبی در شرایط احد قرار دادند تا به هوش بیایند در غیر اینصورت بنابر حکم الهی و دستور اسلام میبایست مستکبران و ثروت اندوزان به زیر کشیده شوند تا با تکرار تاریخ مستضعفان جای آنها را بگیرند.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi