02 فروردين 1398/ ۱۶ رجب ۱۴۴۰
شناسه خبر : 60160
1397,پنجشنبه 28 تير14:07
اشتراک گذاری در:
عکس روز

ظلم های عمدی و سهوی!


ناشناس- به نظر میرسد بعضی از اشکالات پرونده ها عمدی و در راستای کاهش درصد جانبازان مظلوم و افزایش درصد برخی جانبازان پارتی دار صورت پذیرفته است. برای مثال میگویند مدارک پزشکی همزمان با تاریخ مجروحیت که در صورتجلسه سانحه نوشته شده لازم است. اگر مجروحیت در صورتجلسه سانحه ثبت شود اما مدارک پزشکی از پرونده مفقود شده باشد متاسفانه سقفی برای درصد تعیین کردند که درصد جانباز را تقریبا تا نصف کاهش میدهد.

 لذا بدیهی است چنانچه مجروحیت توسط یگان اعزام کننده در صورتجلسه تایید شود میبایست درصد مجروحیت براساس معاینات نهایی و تشخیص پزشکان کمیسیون تعیین درصد شود زیرا بعید است مدارک پزشکی بیش از سی و پنج سال در پرونده بماند. از سوی دیگر هر سال مامورانی مدارک پزشکی جانبازان را به دلیل عدم ثبت مجروحیت در صورت جلسه سانحه حذف کردند لیکن پس از دوندگی جانباز و تایید مجروحیت در صورتجلسه سانحه متاسفانه هیچ مدرک پزشکی در پرونده ندارد.

 چون ماموران مدارک را حذف کردند به این ترتیب ظلم بزرگی به جانبازانی شده که پس از سال ها دوندگی موفق به ثبت مجروحیت در صورتجلسه سانحه شدند اما فاقد مدرک پزشکی در پرونده هستند میبایست تا دو برابر به درصدها اضافه شود نه اینکه درصد را نصف کنند. بنده شخصا مشاهده کردم مدرک پزشکی جانبازی از پرونده خارج شده و برای افزایش درصد شخص دیگری استفاده کردند که بطور مستدل و قانونی قابل اثبات است اما توجه ندارند که درصدی به ناحق کم شده و درصدی به ناحق به دیگری داده شده است.

 مطالب مذکور یک نمونه از هزاران نمونه ظلم های وارده به جانبازان است که بعضی از ظلم ها عمدی و برخی نتیجه سهل انگاری مسئولین و عدم توجه به واقعیت و گذر زمان یا کنترل تقدم و تاخر تاریخ مدارک و مصوبات جورواجور است. با تمام مشکلات موجود بایستی طریق نگهداری از اسناد و مدارک را با توجه به اصول حق الناس اضافه کنیم زیرا اسناد و مدارک مجروحیت و پزشکی از لحاظ حقوقی بسیار مهم و در ارتباط با سرنوشت جانباز است.

فلذا بی توجهی به اهمیت اسناد و مدارک و دسترسی آسان باعث دستکاری پرونده ها و جعل آنها برای افراد غیر جانباز یا افزایش درصد غیر قانونی جانباز دیگری شده است که تمام موضوعات فوق الذکر قابل اثبات میباشد اما هرگز اقدامی به عمل نیامده است.


کد خبرنگار : 20


ظلم     سهوی     عمدی     فاش نیوز                            
Reply
no
2
yes
0
خانواده شهید علی اکبر عابدی
1397/04/29 - 09:17
کاملا درسته
جانبازان دفاع مقدس و جبهه ای اکثرا مورد بی مهری و کم توجهی هستند.
و هستند گروهی شناخته شده !! و ناشناس از جانبازان پرونده ای که حتی بوی باروت به مشامشان نرسیده ولی به مدد پرونده سازی جانبازند؟؟!!
در قوه قضائیه نیز گاها پرونده ای برای بعضی از مقامات پاک که که در دولتی بوده اند و یک نفر یا شخصیتی سیاسی دیگری تهمتی به آنها زده و متاسفانه در زندان هستند دیده میشود.
اما در باره جانبازان باید گفت که:
حتی گروهی نیز درصدهای آنچنانی با روشهای آنچنانی گرفته اند.

و مظلوم اکثریت جانبازان واقعی دفاع مقدس بوده و هستند که سلام خداوند بر آ۶نان باد.

!!!!

Reply
no
0
yes
0
....م....ا....ک
1397/05/06 - 08:12
درود برشما همرزم عزیز
پارتی در بنیاد شهید و امور ایثارگران که به قول حضرت امام رضوان الله تعالی علیه که از همه نهادها افضل است بیداد میکند .به روح همه شهدا قسم که همه آسایش امروز ملت ایران مرهون و مدیون آنهاست من سه نماینده مجلس شورای اسلامی از یک استان سراغ دارم که قبل از نمایندگی درصدشان 5و 10% و 10% بوده و بواسطه رانت و استفاده از جایگاه شغلی خود درصدشان به 25% افزایش یافت و از آن سوی جانبازان با ضایعات شدید را سراغ دارم که از شدت سرفه و جراحات دیگر شب را تا صبح بیدار است و کمیسیون پزشکی توجهی به افزایش درصد و حقوق از دست رفته آنها ندارد.جالب است بدانید که ملاک کمیسیون پزشکی و درصد به جانبازان مدارک پزشکی و صورت سانحه است تازه مدارک پزشکی الزاما باید بالینی باشد و در کنار صورت سانحه مجروحیت فرد احراز می شود ولی یکی از همین سه نفر یک گواهی مجروحیت شیمیایی در سال 96 گرفته و بدون مدارک پزشکی بالینی 25% گرفته است.این چه بی عدالتی آشکار است که در کمیسیون پزشکی اینگونه تضیع حق می شود .پارتی دار بدون هیچ مستنداتی آنجور درصد میگیرد و جانباز بی پشتوانه با داشتن مدارک کامل حق خود را نمی تواند بگیرد.این پارتی بازی ها آن هم در بنیاد شهید و امور ایثارگران نشان از ناسالم بودن این دستگاه است و به اصل انقلاب هم صدمه وارد میکند.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.