شناسه خبر : 60335
دوشنبه 08 مرداد 1397 , 12:14
اشتراک گذاری در :
عکس روز

‌می‌کوشم لایق لباس سپاه باشم

تورج قیداری در مردادماه سال ۱۳۴۱ چشم به جهان گشود. بیش از ۲ سال نداشت که در اثر ابتلا به یک بیماری، یکی از پاهایش فلج شد. وی پس از اخذ دیپلم، به عضویت سپاه پاسداران درآمد.

می‌کوشم لایق لباس سپاه باشم

وی با وجود تحمل مشقات ناشی از معلولیت جسمی در اکثر عملیات‌‌ها مصرانه و پرتلاش شرکت کرد و چندین مرتبه مجروح شد. قیداری سرانجام در هشتم مرداد ماه ۶۶ ندای حق را لبیک گفت و به فیض شهادت که آرزوی دیرینه­‌اش بود، نائل آمد.

در فرازی از وصیت‌نامه شهید تورج قیداری آمده است: «برادران و خواهران، اینک اسلام به یاری شما نیازمند است. امید است امام امت را تنها نگذارید و در تمامی لحظات در صحنه با امام باشید. بر تمامی جوانان است که تا حد توانایی اسلام و امام امت و امت حزب الله را یاری دهند.

امام پلی است برای گذشتن از زشتی­‌ها و رسیدن به تمام خوبی‌­ها، ایثار مقاومت، گذشت و خلاصه پلی است برای رساندن امت حزب الله به معبودشان ایزد متعال. با امام باشید تا دنیا و آخرت خود را بیمه کنید.

در این جبهه‌­ها وقتی خلوص یک برادر بسیجی را می‌­بینم، وقتی وقار برادر پاسداری را در مقابل کفر می­‌بینم، وقتی ایثار پیرمردان جوانمرد را می­‌بینم آن موقع است که حس می­‌کنم این «لباس» به تن من برازنده نیست، ولی امام می­‌گوید باید به این لباس افتخار کنید و من آنقدر خواهم کوشید که لایق این رهبر و این لباس مقدس باشم. وقتی امام می‌­فرماید‌ ای کاش من هم یک پاسدار بودم، از خجالت رویم سرخ می­‌شود و می­‌کوشم در مقابل این سخن همچون دیگر یاران امام باشم.»

انتهای پیام/ 13

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi