29 تير 1398/ ۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 60475
1397,دوشنبه 15 مرداد12:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز

دردهای خیالی و دردهای بی خیالی!


چنانکه صحبت های وزیر مرفه و بی درد دولت حاضر حاکی از آن است که ما بجای تکریم ایثارگران در صحنه علمی، به گونه دیگری از آنها قدر دانی شود. شاید منظور ایشان اهدای بلیط باغ وحش و موزه و ...به صورت نیم بها باشد!

دردهای خیالی و دردهای بی خیالی!

تورج مظفری - سالیان درازی است که جانبازان و ایثارگران مظلوم این سرزمین غم تیمار زخم های کهنه و تسکین دردهای شبانه شان را دارند. سالیان درازی است که بازماندگان شهدا و مفقودین با دیدن غروب غم انگیز آفتاب و جای خالی عزیزانشان، تنها تسلی بخششان وجود یادآور یادگاران یادبودهایشان است. سالیان درازی است که جانبازان عزیز نخاعی با دردهای خیالی یا همان phantom pain که تحمل آن از درد واقعی آن ضایعه سخت تر است انیس و همزاد شده اند.

سالیان درازی است که دیگر مادران چشم انتظار نیستند تا هر بامداد گوش به نشانی از عزیزشان در رادیو باشند. سالیان درازی است که اینانند و غم تنهایی؛ اما ناگهان چند وقتی است که به بهانه حق خواهی، این عزیزان ورد سخن سیاسیون و برخی سهم خواهان گردیده اند. هجمه های پیدا و پنهان این روزها که مطلع آن با تعریف و تمجید آغاز اما ترجیع بند همه این غوغا سالاری ها جرح و تعدیل جایگاه و حقوق این عزیزان است و بعد از گذشت 30 سال از پایان جنگ و 38 سال از شروع جنگ تحمیلی، طلبکارانه به جان قشر مظلوم و بی دفاع افتاده اند تا شاید برای خود و نزدیکانشان از این سفره طرفی ببندند.

تا دیروز که آحاد و اقشار مختلف جامعه هریک به مصلحت و ضرورت و افتخار، زبان به ثنای این عزیزان در کام داشتند، سیاسیون نیز از این موج بهره برده و خود پیش قراول این جریان مقدس بودند اما بنا به اقتضاء، ژست دیگری گرفته اند. امروز 14 مرداد، یکی از نمایندگان محترم در تبیین استدلال سئوال برانگیز خود در بحث اصلاح بند الف ماده 90 توسعه بیان داشتند که چرا باید بین ایثارگران اولویت و مرتبت باشد. همرزم من تیر خورد و شهید شد اما من تیر نخوردم. آیا باید بین من و ایشان تفاوتی باشد؟

به نظر می رسد این برادر عزیز علیرغم فرمایشات نماینده جانباز نخاعی، جناب آقای جعفرزاده ایمن آبادی که شاِئبه غیر کارشناسی بودن آن به لحاظ تعلق این بزرگوار به جامعه شریف جانبازان نخاعی منتفی است، کمترین انس و الفتی با درد و رنج کودکان یتیمی که بدون پدر بزرگ شده اند و خانواده هایی که بعضا فروپاشیده، بعد از شهادت سرپرست خانوار ندارند. ایکاش مشروح مذاکرات مجلس در باب ماده 90 برنامه ششم توسعه در یوم جاری را مدیر محترم پایگاه فاش نیوز به طبع نشر می آراستند و در معرض دید خوانندگان قرار می دادند. واقعا به کجا چنین شتابان می رویم؟!

چرا ارزش های فرهنگی که بسیاری از آنها در تمامی ممالک این کره خاکی زبان حال مشترک دارند اینگونه به سخره گرفته می شود؟ چه کسی بهتر از جانبازان نخاعی که بالاترین سختی و مرارت را برای طی ساعات شبانه روز متحمل می شوند، درد آشنای ایثارگران است؟ چرا کسی به نجوا و فریاد این فرشته های آسمانی و یادگاران عزیز شهادت گوش فرا نمی دهد. گویی روزگار یار حرافی و زبان بازی دلمشغولان دنیا شده است که در بیان مطالب، دریغ از ذره ای انصاف به خرج می دهند. این چه منطقی است که صدر تا ذیل جانبازان و ایثارگران عزیزمان را یکی پنداریم و از بی دفاعی این قشر مظلوم برای خود و نزدیکان بهره ای ببریم؟

باید برادر عزیز رزمنده ای که شش ماه توفیق حضور در جبهه داشته اند و بسیار هم محترم هستند با جانباز اعصاب و روانی که محیط خانواده را به عرصه و میدان جنگ بدل نموده یکی بدانیم؟! سهمیه دانشگاه فقط مختص ایثارگران نیست و 19 سهمیه دیگر برای ورود به دانشگاه وجود دارد. این سهمیه مربوط به دیروز و امروز نبوده و از ابتدای باز گشایی دانشگاه وجود داشته است. مصیبت آنکه دیگر اولویت های خانواده ایثار و شهادت را نیز در لوای اصلاح سهمیه دانشگاه مورد نقد و انتقاد قرار داده و جو حاکم چنان پیش می رود که به این عزیزان یک امکانات لفظی و اسمی داده شود تا از این عرصه بیرون روند.

چنانکه صحبت های وزیر مرفه و بی درد دولت حاضر حاکی از آن است که ما بجای تکریم ایثارگران در صحنه علمی، به گونه دیگری از آنها قدر دانی شود. شاید منظور ایشان اهدای بلیط باغ وحش و موزه و ...به صورت نیم بها باشد! آن وقت در مقابل، امثال آقازاده نازپرورده تنعم ایشان با سهمیه هیئت علمی و ثبت نام در بهترین مدارس لاکچری با شهریه ای پانصد میلیونی سکاندار دانشگاهها باشند. برخی از این دست مسئولین نگران افت کیفی علم و فن آوری هستند که لازم است رزومه بهترین جراحان و اطبائ متخصص دیارمان را مطالعه نمایند که به لحاظ وقوع جنگ میهنی 8 ساله و حضور همین پزشکان و پیرا پزشکان ایثارگر در بیمارستان های صحرایی، امروزه در زمره کشورهای تراز اول دنیا در این زمینه قرار داریم.


کد خبرنگار : 17


سهمیه کنکور     برنامه ششم توسعه     تراز علمی                                
Reply
no
0
yes
0
بهنام
1397/05/15 - 14:29
با عرض سلام و احترام خدمت شما اینجانب بهنام سلمانی زاده 26 ساله به شماره ملی 0370700491 فرزند عباس (ایثارگر) متاهل مدرک کاردانی حسابداری بدون سوءسابقه دین اسلام مذهب شیعه دارای 4 سال سابقه کار مفید حسابداری به هر ارگان دولتی و غیر دولتی مراجعه کردم ثمری نداشت و گفتند که به ما مربوط نمیشه من پدر شدم و هنوز دنبال شغل میگردم بخدا نه وام میخوام نه پولی که براش زحمت نکشیدم

no
0
yes
0
ساعد
1397/05/28 - 23:42
اون‌وزیر مرفه و بی درد بیجا کرده که به ایثارگران خرده گرفته .
اگر ایثار این‌عزیزان‌نبود ،این مملکت نبود ،که او بر صندلی صدارت تکیه زند و حرف هم بزند !پس از جنگ جهانی دوم هنوز کشورهای درگیر دارن به رزمندگانشون خدمات میدن ، ولی ما پس از چند سال از جنگ ایثار این‌بچه ها یادمون رفته ،یادمون رفته پدر جنازه پسر را می آورد عقب ، یادمون رفته که این عزیزان از جراحات ناشی از جنگ یک یک دارن از دنیا میرن ،یادمون رفته رشادتها و صلابت های این عزیران ، شیرودی ،کشوری ،بابایی، همت ،باکری ،زین الدین ،میرحسینی ....... داغ نداشتن بابا بر دلشون هست ، تیق و نیق کردن در کنار ۱۹ سهمیه ،یک سهمیه جزیی هم به ایثارگران دادن ،انگار تخم دو زرده گذاشتن !
خدا نبخشه اون وزیر و وکیلی که چشم دیدن ایثارگران را در کرسی های علمی این مملکت را نمی تواند ببیند !


Reply
no
0
yes
0
1397/05/15 - 19:11
این کشور قانون ندارد
دو روز قبل انتخاب رشته میخواهند قانون را تغییر بدهند و به امسال هم برسانند
اینقدر اعصابم خرد شده توی این چند روز که شب ها خواب های ترسناک اقای حسن نوروزی و ابطهی و خدایی و وزیر علوم را به خدا می بینم و بعدش هم خیس عرق و با کلی ترس از خواب بلند میشم
لطفا با هر طرح اصلاحی ای مخالفت کنید / ما رو از این بیشتر داغون نکنید / ما مظلومان این ملتیم نه ظالمان ان که با ما میخواهید اینطور رفتار کنید / مریضی های پدرمون به اندازه ی کافی در حق ما ظلم کرده شما این کار را نکنید لطفا

Reply
no
0
yes
0
حجت الله حکمتیان
1397/05/22 - 15:22
ایثارگر هستم ولی بیکار پسرم کمک خرجمان بود ولی اون هم رفته خدمت سربازی خودم وخانوادهام واقعا در مزیقه هستیم اگه کسی این پیام را میخواند تمنا میکنم کمگم بکنید

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.