29 تير 1398/ ۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 60476
1397,یکشنبه 14 مرداد15:45
اشتراک گذاری در:
عکس روز
به بهانه اقدام ارزشمند برادر یک جانباز؛

دو برادر در اوج!


اقدام پهلوانانه این قهرمان ورزش کوهنوردی خود صعودی دیگر و باارزشتر بر قله اخلاق و مرام و معرفت است. او با این کار، حق برادری، و برادری چنین را چه خوب ادا کرده است!

دو برادر در اوج!

فاش نیوز- سعید کریمی، ورزشکار کوهنورد و برادر جانباز نخاعی دفاع مقدس، «رضا کریمی» که موفق به فتح قله دماوند شده است، در اقدامی شایسته و قابل تقدیر، با حمل و نصب تصویری از برادر جانبازش تا قله دماوند و نصب آن بر این قله رفیع، موفقیت خود را نیز به این قهرمان دفاع از میهن اسلامی تقدیم کرده است.

اقدام پهلوانانه این قهرمان ورزش کوهنوردی، خود صعودی دیگر و باارزشتر بر قله اخلاق و مرام و معرفت است. او با این کار، حق برادری، و برادری چنین را چه خوب ادا کرده است!

در اینجا متنی را که سعید کریمی در توضیح کار ارزشمند خود نوشته را می خوانید:

سلام و درود خدمت همه عزیزان

یکی از هدف های اَخیرم تو این سال ها، صعود به قله دماوند با ارتفاع ٥٦٧٤ متر بود که بلندترین نقطه ایران محسوب میشه،بالاخره با آماده سازی و تمرین، چند روز پیش با هدف صعود  به این کوه با دو نفر از دوستان همنوردم این برنامه رو  شروع و در آخر به سرانجام رسوندم ....

واقعا کار آسونی نبود و شاید یکی از سخت ترین برنامه هایی بود که تا بحال بین بقیه انجام داده بودم، مشقت سختی صعود به قله، فشار هوا، کمبود اکسیژن در اون ارتفاع از سختی های این صعود بود.

واقعا در انتهای مسیر به دلیل خستگی زیاد و مخصوصا کسری اکسیژن که هر لحظه قصد منصرف کردن آدم رو از ادامه مسیر داشت و مدام در گوشم زمزمه می کرد که اشکالی نداره دفعه دیگه، اما من حتما باید به قله می رسیدم؛ چون هدف اصلیم درست در سر قله قرار داشت و با توجه به اینکه از قبل برای صعودم نقشه داشتم نمیذاشتم چیزی جلوی هدفم رو بگیره و با خودم عهد بسته بودم فقط از هوش رفتن، من رو باید از نرسیدن به اون بالا باز بداره...

سرانجام خودم رو بر قله دماوند پیدا کردم و طبق قولی که به خودم داده بودم صعودم رو به بزرگترین شخص زندگیم تقدیم کردم، و این کار ارزشمند تر از صعود به قله بود برام...

 برادر عزیز! میدونم قله هایی که شما تو اون سال های جنگ و حتی بعد از اون فتح کردید خیلی خیلی بلندتر از این دماوندها بود و افتخاری که نصیب شما شد در مقابل این صعودها قابل قیاس نیست؛ منتهی این کمترین چیزی بود که از عهده م بر آمد. امیدوارم به کامتون شیرین بیاد...

مردادماه ١٣٩٧(سعید کریمی)


کد خبرنگار : 23


سعید کریمی     ورزشکار کوهنورد     جانبازرضا کریمی                                
Reply
no
0
yes
2
جانباز عسکری
1397/05/15 - 09:33
سلام، ارادت و تبریک به آقا سعید کریمی عزیز.
این اقدام شما نمونه ای از تربیت و فهم و شعور خانوادگی شماست. و واقعا ارزشمند و ماندگار خواهد بود.
امیدوارم با صحت، سلامت و صلابت در همه امورات زندگی و ورزشی موفق باشید و بر افتخارات خودتان و ما بیافزایید.
آقا رضای(کریمی) عزیز ما هم که جزء نخبگان ایثارگری و مفاخر جانبازی، هم بلحاظ اخلاقی و هم ازنظر تحصیلات محسوب میشود. برای ایشان هم آرزوی سلامتی دارم.


Reply
no
0
yes
2
امان اله پور
1397/05/15 - 13:40
با سلام تبریک میگم انشالله همیشه برفراز باشی علی نگهدارت باشد

Reply
no
0
yes
0
1397/05/15 - 21:13
سلام ، برادر عزیزمان سخت ترین لحظات هر صعودی را بوسیله فرهنگ ایثار و شهادت و معرهموار و آسان کرده است. این پیام با ارزش حکایت از پاسداشت و رمز تمام موفقیت های بزرگ انسانها بوسیله ایمان به مرام و خون شهیدان کربلا است. مرام و خونی که تا قیامت سجده گاه عارفان و واصلان حقیقت و معرفت الهی خواهد ماند.
ایکاش مدعیان کمی از غیرت و معرفت برادر عزیز نسبت به عظمت و تعالی فرهنگ ایثار و شهادت را درک کنند تا ایثارگران با کمال میل گلستانی از معرفت ذاتی و خدا دادی را برای صعود به قله های عزت و تقوا تقدیمشان کنند.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.