02 فروردين 1398/ ۱۶ رجب ۱۴۴۰
شناسه خبر : 60498
1397,دوشنبه 15 مرداد09:53
اشتراک گذاری در:
عکس روز

تهذیب و تزکیه نفس را فراموش نکنید


در بخشی از وصیت‌نامه شهید «عزت‌اله عسگری» آمده است: «به کلیه برادران و خواهران توصیه تهذیب و تزکیه نفس دارم و به نظر حقیر، بهترین راه آن شناخت و معرفت است.»

تهذیب و تزکیه نفس را فراموش نکنید

«عزت‌اله عسگری» در روز پنجم فروردین ۱۳۴۳ در شهرستان الیگودرز متولد شد و در تاریخ ششم مرداد ۱۳۶۷ در شلمچه به شهادت رسید.

فراز‌هایی از وصیت‌نامه شهید عسگری به شرح زیر است:

«به کلیه برادران و خواهران توصیه تهذیب و تزکیه نفس دارم و به نظر حقیر بهترین راه آن شناخت و معرفت است. به نظر ما حرکت امام خمینی دقیقا مقدمه‌سازی ظهور امام عصر (عج) است، لذا باید تقویت شود.

ظهور امام عصر یک مسئله کاملا منطقی است و باید با شدت با خرافات و تیپ افسانه‌ای که برای ایشان درست شده مبارزه کرد و با التماس و اشک و زاری تنها، هیچ‌کاری صورت نمی‌گیرد.»
وصیت‌نامه     شهید     عزت‌اله عسگری     شلمچه                            
Reply
no
0
yes
0
1397/05/15 - 13:45
سلام ، واقعا حیرت آور است که جوانی در سن 24 سالگی به چنین تعالی و قرب الهی رسیده که با هوشیاری و آگاهی توصیه به تهذیب و تزکیه نفس برای شناخت و معرفت نموده است.
گاهی فکر میکنیم چرا جوانانی در سن کم که توانستند اینچنین به اوج ایمان و کمالات انسانی دست یابند گروه گروه به شهادت برسند و گاهی فکر میکنیم چنانچه اینگونه جوانان با کمالات و معرفت الهی در جبهه حضور نداشتند پیروزی بر ابر قدرتهای نظامی جهان امکانپذیر نبود.
علی ایحال ملت ایران گوهرهای ارزنده و بسیار گران قیمتی را برای حفظ نظام اسلامی و تامین امنیت پایدار تقدیم کردند که درک تعالی و اوج معراج و کمالات شهیدان برای همگان قابل فهم نیست زیرا درک تعالی نیاز به نزدیک شدن به آن تعالی دارد لذا جانبازان دفاع مقدس که در راه رضای الهی و تعالی انسانی بعنوان شهیدان زنده نامیده شدند با یک اعتقاد و هدف در جبهه متحد کنار شهیدان حضور داشتند تا کمال همنشین در ایشان اثر کرده باشد. خداوند متعال شهیدان شیعیان را همراه با شهیدان کربلا قبول کرده زیرا مطابق آیات قرآن و احادیث معصومین (ع) نصرت و پیروزی جاویدان الهی همراه با شفاعت به امتی عطا میشود که قربانیان معصوم و خون مطهرشان در رضای الهی و راه مستقیم اسلام و تعالی انسانها بر زمین ریخته شود تا بر محلی که خون مردان خدا ریخته شده مصلی و مسجدی برای عبادت و سجده حق تعالی احداث گردد.
کمافی السابق از عالمان و مسئولان فرهنگی تقاضا داریم بطور جدی با هجوم فرهنگی مقابله کنند زیرا نشانه های موفقیت هجوم فرهنگی دشمنان اسلام و تشیع در تفکر جوانان آشکار شده که نتیجه سهل انگاری و عدم توجه لازم برای انجام وظایف و تکالیف ایشان است.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.