02 فروردين 1398/ ۱۶ رجب ۱۴۴۰
شناسه خبر : 60542
1397,چهارشنبه 17 مرداد11:56
اشتراک گذاری در:
عکس روز

سپاه جرئیات موشک کروز ۱۵۰۰ کیلومتری را اعلام کرد


موشک کروز

یکی از متخصصان نیروی هوافضای سپاه جزئیاتی از موشک کروز ۱۵۰۰ کیلومتری را مطرح کرد.

طرح به کارگیری موشک کروز با برد 1500 کیلومتر قابل نصب بر روی هواپیمای سوخو 22 برای اولین بار در بازدید سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه از پایگاه هوایی شیراز و در مراسم رونمایی از 10 دستگاه هواپیمای سوخو 22 بهینه شده و ارتقا یافته مطرح شد.

نظر به اهمیت این خبر و نقش این دستاورد در ارتقای توانمندی‌های دفاعی کشور برای مقابله با تهدیدات دشمن و نیز پاسخ به برخی اظهارنظرهای غیرکارشناسی از سوی اشخاص ناآشنا به فناوری‌های نظامی در فضای مجازی که منجر به سوالاتی در افکار عمومی شده است، یکی از متخصصین و مدیران پروژه های موشکی نیروی هوا فضای سپاه در گفت وگویی به ارائه جزئیاتی پیرامون این دستاورد مهم پرداخت.

وی به‌کارگیری موشک‌های کروز زمین پایه، هواپایه و دریاپایه در بردهای مختلف را در ارتش‌های جهان دارای پیشینه و سابقه‌ای طولانی توصیف و تصریح کرد: این موشک‌ها از زمین و دریا به‌وسیله بوستر و پیشران اولیه پرتاپ شده و با روشن شدن موتورهای مرحله دوم که معمولاً از نوع جت می‌باشد، مسیر خود را ادامه می‌دهند؛ در نوع هواپایه نیز هواپیما نقش پیشران اولیه را ایفا می‌کنند.

این کارشناس هوافضای سپاه با بیان اینکه ساخت و تولید موشکهای کروز دریایی و زمین به زمین در ایران سابقه چندین ساله دارد، اظهار کرد: نیروی هوافضای سپاه به همت متخصصان جهادگر داخلی و با استفاده از زیرساخت موشک‌های کروز زمین پایه، اقدام به طراحی و ساخت موشک کروز با برد 1500 کیلومتر کرده است.

وی هدف عملیاتی موشک های کروز هوا پایه را انهدام اهداف از پیش تعیین شده در فواصل تا 1500 کیلومتر عنوان و خاطرنشان کرد: ناوبری این موشک با استفاده از Ins ، Gps ، Glonass ، Tercomو Dsmac است.

منبع: سپاه نیوز

 
موشک‌های کروز     هوافضای سپاه     هواپیمای سوخو 22                                
Reply
no
0
yes
0
جانبازحنگ
1397/05/18 - 01:24
سلام برسپاه وپاسداران انقلاب،،،،،جمله ومثال اینکه،زورباشه قباله باطله!!!بایدوبایدوووباید زورداشته باشیم،که دراینصورت هم میتونیم به وبهتردفاع کنیم ودرصورت لزوم حمله کنیم وحتی میشودبرای حفظ اسلام ومسلمین،ابرقدرت شد!وبایدشد،،،ابرقدرتی حق مااست همچنان که ابرقدرت بوده ایم وزورگویان رابه زانو درخواهیم آورد...و..........

Reply
no
0
yes
0
1397/05/19 - 17:00
ایکاش سرعت ودقت ووزن کلی وسرجنگی اونوواینکه سوخو22 چنتا ازونو میتونه حمل کنه اعلام میکرد.اما فقطبردشواعلام کرده

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.