31 تير 1398/ ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 60635
1397,دوشنبه 22 مرداد12:18
اشتراک گذاری در:
عکس روز

برای حسرتمان سرزنش می شویم؟!


عده ای از نمایندگان که از صدقه سر ایثارگران به جایگاه و مقامی رسیده اند اینک شمشیرهایشان را علیه فرزندان بی دفاع شهید تیز کرده اند!

برای حسرتمان سرزنش می شویم؟!

  مینا نهامین فرزند شهید غلامرضا نهامین- این روزها در صحن مجلس، عاشورایی دیگر برپاست. عده ای از نمایندگان که از صدقه سر ایثارگران به جایگاه و مقامی رسیده اند اینک شمشیرهایشان را علیه فرزندان بی دفاع شهید تیز کرده اند تا دیگر هیچ نام و نشانی از آنها در این مملکتی که به قیمت یتیم ماندنشان پا برجا مانده است باقی نگذارند.

 این روزها تمام ارزش ها بی رنگ شده اند و در پی آن ایثار و شهادت در نظر خیلی از مسئولین رنگ باخته است آنچنان که با وقاحت تمام، علیه سهمیه های ایثارگران می تازند. سهمیه هایی که سالیان سال است که برای تسکین بخشی از آلام فرزندان شهید برای آنان وضع شده است.

 اینک عده ای چشم های طمعشان را به قوانینی که از خیلی سالها پیش برای ایجاد عدالت آموزشی در جامعه برای ایثارگران وضع شده بود دوخته اند تا به هر طریق ممکن تیشه بر ریشه آنان بزنند.

 نمایندگانی که فرزندان خودشان در ناز و نعمت بزرگ شده اند ولی با این وجود فرزندان دردمند شهید را رقیب فرزندان خود می بینند در حالیکه فرزندان شهید همگی روح رنجوری دارند و با حسرت تمام بزرگ شده اند و از طرف هر دوست و دشمنی زخم زبان شنیده اند و تمام این دردها را به جان خریده اند اینک چه لزومی دارد که این سهمیه ها به رخ کشیده شوند و هر کسی که با فرهنگ‌ ایثار مشکلی دارد را در مقابل اینها جری تر کند.

آی مردم بدانید و آگاه باشید که اگر ایثارگران در این جامعه آسیب ببینند آسیب بیشتری به خود شما خواهد رسید چون در جامعه ای که ایثارگران فراموش شوند و به آنها به چشم نان خور اضافی نگاه شود صد برابر این نگاه متوجه غیرایثارگران خواهد بود.

 در جامعه ای که پدرانش از آینده فرزندانشان مطمئن نباشند هیچ امیدی به از خودگذشتگی و فداکاری نخواهد بود، هیچ پدری فرزندش و جگرگوشه اش را به امید این مسئولین ظالم و بی رحم رها نخواهد کرد. پس منتظر متزلزل شدن بیشتر مملکتی که در آن ایثارگران زیر پا گذاشته می شوند باشید.


کد خبرنگار : 20


فرزند شهید     مجلس     ایثارگران     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
1
ناشناس
1397/05/22 - 15:53
یکی از همکاران قدیمی ام که به امریکا پناهنده شده می گفت چون سن بالایی دارد و حقوق ندارد دولت امریکا به خودش و همسرش 3000دلار حقوق بیکاری می دهد!
چون به کلاس زبان می رود هر ترم 350دلار هدیه قبولی در ترم دریافت می کند!
با جمع دلارهایی که از کلاس رفتن جمع کرده بود چند تا مسافت هم رفته .
انوقت در ایران حتی فرزند شهید هم باید کنکور بدهد !
به نظر من فرزندان عزیز شهدا در هر رشته ای که بتوانند و زمینه اش را داشته باشند باید اجازه داشته باشند بدون کنکور وارد دانشگاه شوند.
و نباید این سهمیه های ناچیز را انقدر در بوق کنند .
کاش مجلس ما برود و رعایت حقوق شهروندی را از دولت امریکا یاد بگیرد .

Reply
no
0
yes
1
1397/05/22 - 16:56
درود به فرزند شهید گرامی.
هر چه داریم از شهدا داریم.Reply
no
0
yes
1
محسن میرزائی
1397/05/24 - 09:54
با سلام و عرض ادب احتراما به استحضار می رساند اینجانب فرزند شهید ستار میرزائی میباشم که پیکر شهید معلوم در بهشت زهرا قطعه 79ردیف 114شماره 16دفن میباشد ایشان مظلومانه به دور از هموطنانشان در قطعه عادی به خاک سپرده شد حالیه بعداز چند ین بار نامه نگاری با بنیاد شهید واموریثارگران در رابطه با تعویض سنگ قبر مزار ایشان مکاتبه شده که جهت اقدام به زیباسازی سنگ قبر ایشان مثال دیگر شهدا اقدام نمایند ولی هنوز گوشی به این حرفها و نامه ها شنوا و بینا نیست و در پاسخی به یکی از نامه ها گفته اند که بوجه نداریم و باید بوجه داشته باشیم آیا مسولین طی این چند سال ظلمی که به خانواده ایشان کردید بس نیست چرا باید به حال روز ما اینگونه کنند آیا اینها قدر شهدا را میدانند مگر شهدا از شما پولی یا بوجه طلب مردمند و رفتند به شهادت رسیده‌اند وای برشما مسولین که اینگونه خانواده شهدا دهخدا را از خود طرد کرده اید ازشما مدیر محترم فاش نیوز عاجزانه خواستاریم که این موضوع را اطلاع رسانی نماید تا بدانند چگونه مسولیت در حفظ آثار شهدا اقدام میکنند .خداوند یار نگهدار شما ضمنا لازم به ذکر میباشد سنگ مزاری که چند سال پیش تعویض گردیدند به خرج و مخارج خودمان بود و بنیاد شهید هیچگونه اقدامی تاکنون نکرده است از اطاق و مرحمت شما مدیریت فاش نیوز کمال تشکر و قدردانی را داریم

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.