30 آبان 1397/ ۱۳ ربيع الأول ۱۴۴۰
شناسه خبر : 60659
1397,سه شنبه 23 مرداد15:36
اشتراک گذاری در:
عکس روز

جلسه حل اختلاف جانبازان و مدیران موسسه ایثار برگزار شد


در پی بروز اختلاف بین جانبازان ورزشکار در مجموعه ورزشی آسایشگاه بقیه الله تهران با موسسه فرهنگی ورزشی ایثار(که متولی حمایت و پشتیبانی ورزش جانبازان می باشد) و به منظور حل و فصل مشکلات و رسیدگی به مطالبات جانبازان، تعدادی از...

جلسه حل اختلاف جانبازان و مدیران موسسه ایثار برگزار شد

فاش نیوز - در پی بروز اختلاف بین جانبازان ورزشکار در مجموعه ورزشی آسایشگاه بقیه الله تهران با موسسه فرهنگی ورزشی ایثار(که متولی حمایت و پشتیبانی ورزش جانبازان می باشد) و به منظور حل و فصل مشکلات و رسیدگی به مطالبات جانبازان، تعدادی از مدیران موسسه فرهنگی ورزشی ایثار بنیاد شهید با حضور در محل تمرین جانبازان، با جانبازان حاضر به گفت و گو نشستند.

بنا برهمین گزارش، پس از واگذاری مجموعه ورزشی بقیه الله به پیمانکار (بخش خصوصی) با بحث لحاظ کردن سانس های رشته بسکتبال با ویلچر، فوتبال روی میز و تنیس روی میز در برنامه های بهره بردار، اختلافات آغاز و با بالاگرفتن آن و ادعای پیمانکار مبنی بر اینکه محل رختکن و سرویس های بهداشتی غربی مجموعه باید طبق قرارداد در اختیارش باشد، جانبازان نخاعی و 70درصدی که از این محل برای تعویض لباس و ویلچر ورزشی و نهایتا تمرین بسکتبال و فوتبال روی میز استفاده می کردند به این اقدام موسسه ایثار اعتراض کردند.

این اعتراض به بی توجهی متولیان ورزش جانبازان و موسسه نسبت به شرایط جسمانی و بعد مسافت جانبازانی که از مناطق دور و عمدتا" غربی تهران جهت تمرین رشته مورد علاقه به این باشگاه می آیند و دیده نشدن شرایط جانبازان در «قرارداد با پیمانکار» می رفت که وارد مرحله جدی تری شود که عصر روز گذشته و همزمان با تمرین جانبازان، "صدر" و "شجردی" از مسئولان موسسه فرهنگی ورزشی ایثار باحضور در جمع ورزشکاران در صدد رفع مشکل برآمدند.

در جلسه ای که بین نمایندگان ورزشکاران با مدیران موسسه برگزار گردید، در خصوص دلایل اختصاص رختکن و سرویس های بهداشتی غربی ورزشگاه به جانبازان، و همین طور نقاط ضعف و قوت قرارداد فی مابین موسسه و پیمانکار بحث و بررسی صورت گرفت و نهایتا توافق شد که این مشکل با درنظر گرفتن خواست و نیاز جانبازان که صاحبان واقعی این مجتمع هستند، در اسرع وقت بررسی و رفع گردد.

یاد آوری می شود، آسایشگاه توانبخشی جانبازان نخاعی بقیه الله در دوران دفاع مقدس و پس از آن، محل آموزش، توانبخشی و اقامت گروهی از جانبازان عمدتا نخاعی بود که چند سال پیش با ترخیص اجباری جانبازان از آسایشگاه با وعده احداث مرکز بزرگ فرهنگی، ورزشی، درمانی و اقامتی برای جانبازان در آن از سوی بنیادشهید آغاز شد که با کندی عملیات احداث، صرفا مجموعه ورزشی و سالن سرپوشیده آن مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گفته کارشناسان در حالی که 30% به اتمام کار مانده است ولی متاسفانه با سیاست غلطی که در حال اعمال در مجتمع های اقامتی و توانبخشی سرار کشور در حال اجراست، بیشتر مراکز استانی به منظور درآمدزایی، برون سپاری و به دیگران واگذار گردیده و ایثارگران، خصوصا" جانبازان برای استفاده از این اماکن که به نام  آنان احداث شده، با مشکل روبرو هستند.

این درحالی است که طبق سیاست قبلی بنیاد، جانبازان و ایثارگران باید از همه امکانات و خدمات مراکز فوق بهره مند می شدند که با واگذاری مراکز توانبخشی سراسر کشور و مجتمع بقیه الله به موسسه ایثار، مدیریت این موسسه به دلایل قابل درک! به کسب درآمد از راه ارائه خدمات به غیر ایثارگران بیشتر رغبت نشان می دهد.

 گو اینکه مدیرعامل این موسسه، خود اعلام نموده است که قصد دارد مجموعه استخر و سونای مجتمع بقیه الله را با تجهیزات بروز و به قول وی VIP کردن استخر، در اختیار متمولین، وزرا و سرمایه داران قرار دهد تا بتواند از این راه درآمد موسسه را افزایش دهد!


کد خبرنگار : 21


Reply
no
0
yes
1
جانبازنخاعی تهرانی
1397/05/24 - 10:22
این مسئولینی که به محابا و در انظار به جانبازان میگویند که امکانات جانبازان و بیت المال را بعنوان وی آی پی در اختیار وزیران و اشخاصی که بی درد هستن و سرمایه دار، باید بی کفایت تلقی بشود و سریعا برکنار و توبیخ گردد.
کار بی لیاقتی عده ای به آنجا رسیده که برای جانبازان خط و نشان می کشند و مشکل درست میکنند.
این مدیر بی لیاقت موسسه ایثار اصلا دوران جنگ را درک نکرده و معنای ایثار و شهادت را نمیداند! معلوم نیست رییس همیشه رییس و پست و مقامدار بنیادشهید این افراد را ازکجا آورده.
بنظر حقیر باید درس عبرتی به ایشان داده شود که بقیه مدیران بی کفایت حساب کارشان را بکنند.
من اعلام آمادگی میکنم به هرقیمتی که شده اینجور مدیران را سر جایشان بنشانم. یاعلی

Reply
no
0
yes
0
جانباز ۷۰درصذ
1397/05/24 - 11:32
با سلام کار ما جانبازان به کجا رسیده بنیادی که متولی ما جانبازان هستش به فکر ورزش وسلامتی جانباز نیست ومحل ورزش خود جانباز را به بخش خصوصی اجاره میده بعد با اختلاف باید از بنیاد بابت سانس ورزش بگیره واقعا باید به آقای شهیدی خسته نباشید گفت با این مدیرانی که برای خود انتخاب کرده تا زمانی که مدیر شما به فکر درآمد زایی باشد جانباز باید گوشه خانه نشین باشددست مریضا داره !جناب آ

Reply
no
0
yes
0
ورزشکار و جانباز ویلچری
1397/05/24 - 14:04
سلام علیکم
واقعا ناراحت شدم از این برنامه ای که بنیاد دارد سرما میائرد.
تا کی باید بایستیم و نظارتگر این همه ظلم و جور باشیم.؟
خوب است هرطور که شده این خیانت را به گوش رهبری عزیز برسانیم تا ایشان به بنیاد و رییس بی عملش تذکر بدهند

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.