30 تير 1398/ ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 60659
1397,سه شنبه 23 مرداد15:36
اشتراک گذاری در:
عکس روز

جلسه حل اختلاف جانبازان و مدیران موسسه ایثار برگزار شد


در پی بروز اختلاف بین جانبازان ورزشکار در مجموعه ورزشی آسایشگاه بقیه الله تهران با موسسه فرهنگی ورزشی ایثار(که متولی حمایت و پشتیبانی ورزش جانبازان می باشد) و به منظور حل و فصل مشکلات و رسیدگی به مطالبات جانبازان، تعدادی از...

جلسه حل اختلاف جانبازان و مدیران موسسه ایثار برگزار شد

فاش نیوز - در پی بروز اختلاف بین جانبازان ورزشکار در مجموعه ورزشی آسایشگاه بقیه الله تهران با موسسه فرهنگی ورزشی ایثار(که متولی حمایت و پشتیبانی ورزش جانبازان می باشد) و به منظور حل و فصل مشکلات و رسیدگی به مطالبات جانبازان، تعدادی از مدیران موسسه فرهنگی ورزشی ایثار بنیاد شهید با حضور در محل تمرین جانبازان، با جانبازان حاضر به گفت و گو نشستند.

بنا برهمین گزارش، پس از واگذاری مجموعه ورزشی بقیه الله به پیمانکار (بخش خصوصی) با بحث لحاظ کردن سانس های رشته بسکتبال با ویلچر، فوتبال روی میز و تنیس روی میز در برنامه های بهره بردار، اختلافات آغاز و با بالاگرفتن آن و ادعای پیمانکار مبنی بر اینکه محل رختکن و سرویس های بهداشتی غربی مجموعه باید طبق قرارداد در اختیارش باشد، جانبازان نخاعی و 70درصدی که از این محل برای تعویض لباس و ویلچر ورزشی و نهایتا تمرین بسکتبال و فوتبال روی میز استفاده می کردند به این اقدام موسسه ایثار اعتراض کردند.

این اعتراض به بی توجهی متولیان ورزش جانبازان و موسسه نسبت به شرایط جسمانی و بعد مسافت جانبازانی که از مناطق دور و عمدتا" غربی تهران جهت تمرین رشته مورد علاقه به این باشگاه می آیند و دیده نشدن شرایط جانبازان در «قرارداد با پیمانکار» می رفت که وارد مرحله جدی تری شود که عصر روز گذشته و همزمان با تمرین جانبازان، "صدر" و "شجردی" از مسئولان موسسه فرهنگی ورزشی ایثار باحضور در جمع ورزشکاران در صدد رفع مشکل برآمدند.

در جلسه ای که بین نمایندگان ورزشکاران با مدیران موسسه برگزار گردید، در خصوص دلایل اختصاص رختکن و سرویس های بهداشتی غربی ورزشگاه به جانبازان، و همین طور نقاط ضعف و قوت قرارداد فی مابین موسسه و پیمانکار بحث و بررسی صورت گرفت و نهایتا توافق شد که این مشکل با درنظر گرفتن خواست و نیاز جانبازان که صاحبان واقعی این مجتمع هستند، در اسرع وقت بررسی و رفع گردد.

یاد آوری می شود، آسایشگاه توانبخشی جانبازان نخاعی بقیه الله در دوران دفاع مقدس و پس از آن، محل آموزش، توانبخشی و اقامت گروهی از جانبازان عمدتا نخاعی بود که چند سال پیش با ترخیص اجباری جانبازان از آسایشگاه با وعده احداث مرکز بزرگ فرهنگی، ورزشی، درمانی و اقامتی برای جانبازان در آن از سوی بنیادشهید آغاز شد که با کندی عملیات احداث، صرفا مجموعه ورزشی و سالن سرپوشیده آن مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گفته کارشناسان در حالی که 30% به اتمام کار مانده است ولی متاسفانه با سیاست غلطی که در حال اعمال در مجتمع های اقامتی و توانبخشی سرار کشور در حال اجراست، بیشتر مراکز استانی به منظور درآمدزایی، برون سپاری و به دیگران واگذار گردیده و ایثارگران، خصوصا" جانبازان برای استفاده از این اماکن که به نام  آنان احداث شده، با مشکل روبرو هستند.

این درحالی است که طبق سیاست قبلی بنیاد، جانبازان و ایثارگران باید از همه امکانات و خدمات مراکز فوق بهره مند می شدند که با واگذاری مراکز توانبخشی سراسر کشور و مجتمع بقیه الله به موسسه ایثار، مدیریت این موسسه به دلایل قابل درک! به کسب درآمد از راه ارائه خدمات به غیر ایثارگران بیشتر رغبت نشان می دهد.

 گو اینکه مدیرعامل این موسسه، خود اعلام نموده است که قصد دارد مجموعه استخر و سونای مجتمع بقیه الله را با تجهیزات بروز و به قول وی VIP کردن استخر، در اختیار متمولین، وزرا و سرمایه داران قرار دهد تا بتواند از این راه درآمد موسسه را افزایش دهد!


کد خبرنگار : 21


Reply
no
0
yes
1
جانبازنخاعی تهرانی
1397/05/24 - 10:22
این مسئولینی که به محابا و در انظار به جانبازان میگویند که امکانات جانبازان و بیت المال را بعنوان وی آی پی در اختیار وزیران و اشخاصی که بی درد هستن و سرمایه دار، باید بی کفایت تلقی بشود و سریعا برکنار و توبیخ گردد.
کار بی لیاقتی عده ای به آنجا رسیده که برای جانبازان خط و نشان می کشند و مشکل درست میکنند.
این مدیر بی لیاقت موسسه ایثار اصلا دوران جنگ را درک نکرده و معنای ایثار و شهادت را نمیداند! معلوم نیست رییس همیشه رییس و پست و مقامدار بنیادشهید این افراد را ازکجا آورده.
بنظر حقیر باید درس عبرتی به ایشان داده شود که بقیه مدیران بی کفایت حساب کارشان را بکنند.
من اعلام آمادگی میکنم به هرقیمتی که شده اینجور مدیران را سر جایشان بنشانم. یاعلی

Reply
no
0
yes
0
جانباز ۷۰درصذ
1397/05/24 - 11:32
با سلام کار ما جانبازان به کجا رسیده بنیادی که متولی ما جانبازان هستش به فکر ورزش وسلامتی جانباز نیست ومحل ورزش خود جانباز را به بخش خصوصی اجاره میده بعد با اختلاف باید از بنیاد بابت سانس ورزش بگیره واقعا باید به آقای شهیدی خسته نباشید گفت با این مدیرانی که برای خود انتخاب کرده تا زمانی که مدیر شما به فکر درآمد زایی باشد جانباز باید گوشه خانه نشین باشددست مریضا داره !جناب آ

Reply
no
0
yes
0
ورزشکار و جانباز ویلچری
1397/05/24 - 14:04
سلام علیکم
واقعا ناراحت شدم از این برنامه ای که بنیاد دارد سرما میائرد.
تا کی باید بایستیم و نظارتگر این همه ظلم و جور باشیم.؟
خوب است هرطور که شده این خیانت را به گوش رهبری عزیز برسانیم تا ایشان به بنیاد و رییس بی عملش تذکر بدهند

Reply
no
0
yes
0
یه ایثاری
1397/10/22 - 10:51
سلام به همه سروران و جانبازان عزیز. من به شخصه و فارغ از شغل و محل کارم ، خادم همه شما عزیزان جانباز و خانواده هاتون هستم. این خبر را خوندم و اولین چیزی که به ذهنم متبادر شد بعد و خوندن خبر این بود که خبرنگار یا سردبیر ، یا به علت خصومت شخصی ویا با جهت داد ه شدن حط فکری و قلم افرادی که خصومت شخصی با موسسه ایثار داشته اند ، این خبر و نوشته است.
چه از اسم موسسه که درست ونیست و چه از تعریفی که در ایتدای خبر اومده که موسسه ایثار و "متولی حمایت و پشتیبانی ورزش جانبازان " معرفی کرده و چه از بیان سیاست های موسسه و مدیرعاملش.
متولی حمایت و پشتیبانی ورزش جانبازان عزیز بنیاد شهید و معاونت فرهتگی این بنیاد هستش و تنها مدیریت، نگهداری و ارائه خدمات مطلوب به جانبازان و خانواده هاشون در مراکز ورزشی بر عهده موسسه است. نارضایتی ایی که در جانبازان به علت نبود برنامه های ورزشی هست و درک می کنم و این به علت کمبود بودجه و ضعف مدیریت و یا ..... که در بنیاد شهید مثل سایر نهاد ها و وزارت خونه هاوجود داره و تقریبا موجب نارضایتی عموم مردم ، چه حانبازان چه مردم غیر جانبار هست. وگرنه این و از طرف کسی که خودش تو موسسه ایثار کار می کنه میگم، واقعا که دغدغه مدیران ارشد این موسسه ارائه خدمات مطلوب به شما عزیزانه. اینو واقعا جدا از هرگونه تبلیغی میگم و این واقعیته. تو تمام اماکن مون هم سامانه های نظر سنجی از طریق پیامک و تلفن گذاشته شده که اگر هم جایی نارضایتی است به گوش ما برسه ورفعش کنیم. اما در خصوص برونسپاری ها، مسلمل خود شما عزیزان هم میدونید که مجموعه هاب بزرگ ورزشی نگهدارشون بسیار هزینه بر هیت و اگر فقط بخواهد به صورت رایگان به شما عزیزان خدمت رسونده بشه بعد از یکسال (با توجه به اینکه این موسسه بودجه دولتی ندارد) تمام این مراکز به علت مخارج و هزینه های زیاد از حالت عملیاتی خارج میشن و دیگه قادر به ارائه خدمات به هیچکس نخواهند بود. ازینرو به علت اینکه این مراکز همچنان فعال باشند منطقا باید در مدار سود دهی قرار بگیرند که علاوه بر اینکه بتونن خودشون و سرپا نگه دارن، بتونن خودشون رو توسعه هم بدن.
برای همین منظور برونسپاری ها انجام میشه ولی قبل از همه اینکار ها از بنیاد تمامی استان ها تعداد سانس های رایگانی که بنیاد نیاز داره رو ( به هر تعدادی هم که باشه مهم نیست، فقط کافیه به ما بگه چند سانس میخواهد) میگیریم و به کسی که بهره بردار مراکز ما میشه در قراردادش الزام میکنیم که می بایست به همون مقدار سانس که توافق شده و مورد درخواست بنیاد بوده سانس رایگان ارائه یده و خودمون هم ناظز بر نوع خدماتی که اون به جانبازان میده هستیم واقعا.
هیچوقت هم مدیرعامل این موسسه راجع به اینکه مرکز بقیه ا... رو به متمولین و وزرا و.... بده حرفی نزده و جز تفکراتشم نیست. و واقعا این خبر کاملا مغرضانه و یا بدون آگاهی از نوع کار موسسه نوشته شده.


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.