27 دي 1397/ ۱۱ جمادى الأولى ۱۴۴۰
شناسه خبر : 60672
1397,چهارشنبه 24 مرداد15:37
اشتراک گذاری در:
عکس روز

کارت ساتا برای رزمندگان صادر می شود


سازمان های تابع وزارت جهاد کشاورزی طی نامه ای خواستار حذف فوق العاده ویژه از احکام حقوقی جانبازان حالت اشتغال خود شدند .ایا مگر ماده ۵۱ قانون جامع را می توان سر از خود یک سازمان یا وزارت خانه لغو کند.

- برابر تبصره۲ماده 51 قانون جامع به شرح زیر پرداخت فوق العاده ایثارگری ماده 51 به جانبازان و آزادگان حالت اشتغالی خلاف قانون است.
این فوق‌العاده ایثارگری به جانبازان و آزادگان از کار‌افتاده کلی که از حقوق حالت اشتغال مطابق مواد (۳۸) و (۳۹) این قانون برخوردار گردیده‌اند تعلق نخواهد گرفت.

***

در مورد کارت های که برای ایثار گران صادر می شود توسط جامعه یادگاران دفاع مقدس که در شهر تبریز صادر شده خواستم ببینم اعتبار دارد؟

 - ایثارگران در این زمینه سوالات مختلفی را مطرح می کنند. حسب قوانین و مقررات تنها کارتی که برای همه دستگاههای اجرایی معتبر است و باید آن را مورد توجه قرار دهند کارتی است که بنیاد آن را صادر می کند و در آینده برای رزمندگان کارتی که ساتا صادر خواهد کرد  ملاک است و سایر کارتهایی که سایر دستگاهها و تشکلها صادر می کنند فقط اعتبار داخلی برای همان دستگاهها و صرفا برای شناسایی ارتباط  با همان دستگاه و تشکل است .

***

 ایا قانونی هست که به جانبازان 35درصد خودرو یا وام خودرو بدهند لطفا راهنمایی بفرمایید

- در خصوص وام خوردو به صورت مستقل قانونی نداریم ولی در ماده 45 قانون جامع تصریح شده است به  آن تعداد از جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) الی چهل و نه درصد (۴۹%) که به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد از نظر جسمی محدودیت حرکتی دارند ،‌نیز خوردو تعلق می گیرد و در آیین نامه اجرایی آن که هنوز تهیه نشده است نحوه تخصیص وام تعریف خواهد شد .

***

خانواده شهید نیروی انتظامی هستیم سال 94 پدر شهید ما بازنشست شد و سال 94 بازنشستگی را برای ما واریز کردند ولی به همان مقدار واریزی مرخصی ها و پاداش بازنشستگی را طلبکاریم. ابتدای سال به ما گفتند که باید نیروی انتظامی پرداخت کند. ولی برج قبل طی تماسی که با مسئول استانی داشتیم به ما گفتند که باید بنیاد شهید پرداخت کند.

- آنچه که از ماده۵۳ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به شرح زیر استنباط می شود این است که پرداخت خرید مرخصی های شهدا با دستگاههای اجرایی است و نیروی انتظامی باید این موضوع را اقدام کند .
  کلیه دستگاههای مشمول این قانون موظفند مرخصی استحقاقی و عملیاتی استفاده نشده شهدا و مفقودان را به ازای هر ماه طلب مرخصی آنان معادل یک ماه آخرین حقوق و مزایای دریافتی آنان محاسبه و از سوی دستگاههای ذی‌ربط پرداخت نمایند.


کد خبرنگار : 23


بنیاد شهید     بازنشستگی     ایثارگران     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
0
فرهمند ( رزمنده )
1397/06/05 - 03:09
با سلام ، سازمان امور ایثارگران ارتش ، لطفا یک حرکتی از خود نشان بدهند ، لااقل اعلام موجودیت نمایند ./ از سند راهبردی رزمندگان که قانون تصویب و هیئت وزیران آیین نامه اجرایی آن را سال 94 بتصویب رسانیدند که در راس آن ستاد مشترک نیروهای مسلح قرار دارند ، پس از گذشت 3 سال هیچکونه تحرکی نداشته و ندارند ./ در مورد کارت شناسایی رزمندگان 8 سال دفاع مقدس نیز که حدود دو ماه پیش توسط سردار کمالی در همین سایت مطالبی را عنوان داشتند ، نیز خبری نیست./
لذا جهت رسیدگی به امور رزمندگان که متولی آن امور ایثارگران ارتش و نیروهای مسلح میباشد ، بهتر هست از خودشان حرکتی نشان دهند

Reply
no
0
yes
0
نامدار
1397/10/17 - 16:21
ما رزمندگا ن اموزش و پرورش که سکناندار تعلیم تربیت کشور را در دست داریم ودارای ۱۲ ماه حضور در جبهه را داریم از کوچکترین امتیاز رزمندگی محروم هستیم. پس حی مگن حق حق حق. ماکه نمی بینیم. اگر ممکن است در روزنامه درج شود تا پاسخ داده شود.ئ
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.