01 ارديبهشت 1398/ ۱۶ شعبان ۱۴۴۰
شناسه خبر : 61124
1397,سه شنبه 20 شهريور10:23
اشتراک گذاری در:
عکس روز

رفتن به جبهه جایزه کارنامه قبولی


اعضای فرهنگسرای عطار و خانه شهید اقبالی در قالب برنامه «ستارگان پرفروغ» به دیدار خانواده شهیدان «مجتبی، داود و فرخ باقری زند» از شهدای دفاع مقدس رفتند.

در این دیدار، محمدرضا جمالی مدیر فرهنگی هنری شهرداری منطقه 10، افسانه مهاجان رئیس خانه موزه شهیدان اقبالی و کوروش ایلخانی رئیس روابط عمومی فرهنگسرای عطار با مادر شهید گفت‌وگو کردند.

طی این برنامه که در حسینیه شهیدان باقری زند صورت گرفت مادر شهید اظهار داشت: از بهترین خاطرات و یادگاری‌های فرزند شهیدم «مجتبی» همین حسینیه است که از سال 1364 در طبقه زیر همکف منزل مسکونی‌مان به این شکل دایر کردیم و چراغش به یاد شهیدان کربلا و ائمه معصومین (ع) همیشه روشن است.

مادر شهیدان باقری زند ادامه داد: من پنج فرزند پسر و یک فرزند دختر دارم. سه تا از فرزندانم شهید شدند که پیکر 2 شهید آمد ولی فرزند آخرم، جاویدالاثر مانده است.

وی در خاطره ای از همسر مرحومش و یکی از فرزندان شهیدش گفت: مرحوم پدرشان ارتشی بود و در سال 64 بعد از شهادت 2 تا از پسرهایم مرحوم شد. مجتبی فرزند کوچکترم که 16 ساله بود در منطقه فکه شهید شد و پیکرش نیامد. (خودش در وصیت‌نامه‌اش هم همین طور خواسته و نوشته بود.) ما هم خوشحالیم که او به آرزویش رسید. خیلی بچه مومنی بود. کلاس پنجم بود نماز شب و روزه‌اش ترک نمی‌شد. پدرش که گفته بود، همه چیز که در جبهه نیست، مملکت به همه چیز احتیاج دارد، شما کوچک هستید، بمانید درستان را بخوانید، جواب داده بود پدر اجازه بدهید من بروم، من که آمدم کارنامه قبولی 2 کلاس را یک‌ساله به شما تحویل می‌دهم. واقعاً هم همان کار را کرد. 2 کلاس را خواند، امتحان داد و کارنامه‌اش را به پدرش داد و دوباره به جبهه رفت.

این مادر شهید خاطرنشان کرد: هیچ‌کدام از فرزندان شهیدم ازدواج نکرده بودند؛ فرخ که بعد از داوود به دنیا آمده بود چند سالی در جبهه بود. داوود 11 مردادماه 1361 و هفت ماه بعد از فرخ در سال 1362 و مجتبی هم 11 بهمن 1366 شهید شدند.

گفتنی است؛ شهیدان مجتبی، داود و فرخ باقری زند به ترتیب در سنین 20، 21 و 16 سالگی و در عملیات‌های بیت‌المقدس 2، رمضان و منطقه فکه به درجه رفیع شهادت نایل شدند.

منبع: دفاع پرس
دفاع مقدس     شهید     فاش نیوز     باقری زند                            
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.