29 خرداد 1398/ ۱۶ شوال ۱۴۴۰
شناسه خبر : 61244
1397,دوشنبه 26 شهريور11:17
اشتراک گذاری در:
عکس روز
یک نماینده مجلس مدعی شد

شکایت به خاطر افزایش درصد جانبازی تاج!


یک عضو هیات رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس با اشاره به اظهارات اخیر رئیس فدراسیون فوتبال درباره درصد جانبازی‌اش گفت که در این باره به کمیسیون اصل ۹۰ شکایت خواهد کرد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به ادعا‌هایی مبنی بر تلاش برخی جانبازان بازنشسته برای افزایش درصد جانبازی جهت مستثنی شدن از قانون منع به کارگیری بازنشستگان اظهار کرد: قطعا تمام کسانی که درصد جانبازی‌شان بعد از تایید این قانون افزایش پیدا کند شبهه برانگیز است و در خوشبینانه‌ترین حالت رانت ویژه‌ای است که بنیاد شهید به آن‌ها داده است.
وی اضافه کرد: فرایند بررسی و تعیین درصد جانبازی در بنیاد شهید زیر دو سال انجام نمی‌شود و اگر کسی در این مدت کوتاه این فرایند را طی کند قطعا جای سوال دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس درباره اظهارات اخیر رئیس فدراسیون فوتبال هم گفت: من درمورد افزایش درصد احتمالی جانبازی آقای تاج به کمیسیون اصل ۹۰ شکایت خواهم کرد و در مابقی موارد هم مجلس قطعا از جایگاه نظارتی خود این مساله را رصد می‌کند.
جعفرزاده یادآور شد: من از بنیاد شهید تقاضا دارم برای رعایت عدالت، حقانیت ایثارگران و جلوگیری از بی عدالتی به شکلی اقدام کند که کسی از این فرصت سوءاستفاده نکند و بخواهد قانون را دور بزند؛ اگر هم در بین مسئولین کسانی هستند که از کارافتادگی یا جراحتی به خاطر حضور در جبهه داشتند و تاکنون برای معامله با خدا آن را مطرح نکردند حیف است که حالا هم اقدام به این کار کنند.
وی در پایان گفت: کسانی که جانبازی بالای ۵۰ درصد دارند در بنیاد شهید پرونده دارند و وضعیت آن‌ها مشخص است و کد ایثارگری‌شان هم ثبت شده است، اما اگر تغییری اتفاق افتد حتما باید تغییرات ارائه شود چراکه اگر خدایی نکرده کسانی با این روش بخواهند اقدام به دور زدن قانون بکنند فلسفه مستثنی شدن جانبازات بالای ۵۰ درصد در این قانون از بین خواهد رفت.

خبرورزشی
مهدی تاج     غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی     جانبازان                                
Reply
no
0
yes
0
1397/06/26 - 16:00
دور زدن قانون ممنوعيت بكارگيري بازنشستگان در بنياد شهيد
****************
شنيده ها حاكي است با احتمال تغيير مديركل حوزه رياست بنياد به دليل بازنشستگي، رياست بنياد قصد دارد ايشان را به جاي آقاي سفاهن به صندوق قرض الحسنه شاهد بفرستد و بهانه ايشان براي اين تخلف قانوني اين است كه صندوق مستقل است و زير مجموعه بنياد نيست تا مشمول قانون ممنوعيت بكارگيري بازنشستگان باشد. از همان ابتدا بارها گفته ايم كه بخش هاي اقتصادي و مالي بنياد حيات خلوت مديران شده است و براي فرار از قانون مورد بهره برداري قرار مي گيرد. اگر صندوق كه سرمايه آن متعلق به ايثارگران و حق عضويت آنان است مشمول قانون نمي شود چرا بايد اختيار انتصاب مدير عامل آن و ساير مديرانش با بنياد باشد و اعضاي ايثارگر كه تشكيل دهند مجمع آن هستند هيچ نقشي در آ ن نداشته باشند. اين موضوع قابل توجه تشكلهاي ايثارگري ،‌سازمانهاي نظارتي و نمايندگان مجلس باشد و مصرانه پيگيري شود تا منافع ايثارگران دستخوش سليقه مديريت بنياد نباشد .

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.