28 خرداد 1398/ ۱۵ شوال ۱۴۴۰
شناسه خبر : 61257
1397,سه شنبه 27 شهريور09:34
اشتراک گذاری در:
عکس روز
خاویر سولانا:

اروپا به خاطر ایران مقابل آمریکا نمی‌ایستدمسئول اسبق سیاست خارجی اروپا تصریح کرد: اروپا چاره‌ای جز پیروی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران ندارد.
در حالی که برخی محافل غربگرا به دروغ چنین القا می‌کنند که اروپا مقابل تحریم‌های آنها می‌ایستد، خاویر سولانا گفت اروپا در برابر تحریم‌های آمریکا سر خم می‌کند.
شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی با عنوان «حامی توافق هسته‌ای ایران می‌گوید اتحادیه اروپا به ناچار در برابر تحریم‌های آمریکا سر خم می‌کند» نوشت: سولانا که از ترویج دهندگان قدیمی دیپلماسی با ایران است، گفت نفوذ مالی آمریکا به این معنا است که تلاش‌های اتحادیه اروپا برای دورزدن تحریم‌ها محکوم به شکست است.
سولانا در مصاحبه‌ای در مادرید و درباره موفقیت اقدامات اروپایی‌ها برای دور زدن تحریم‌ها گفت: «کاش می‌توانستم پاسخ مثبت دهم. اما قدرت وزارت خزانه‌داری آمریکا در تحریم معاملات انجام شده به دلار به شکل موثری چنین طرح‌هایی را نابود می‌کند.
بلومبرگ نوشت: فرانسه و آلمان می‌گویند به دنبال راه‌هایی برای دور زدن مجازات‌های آمریکا هستند و «برونو لومیر» وزیر دارایی فرانسه ماه گذشته به تلاش برای «ایجاد یک ابزار مالی مستقل اروپایی یا فرانسوی- آلمانی» برای جلوگیری از مشکلات در برابر اقدامات آمریکا اشاره کرد.
سولانا افزود: وقتی توتال خارج می‌شود خودتان دیگر نقش‌آفرینان کوچک‌تر را تصور کنید.
سولانا به علت سفر به ایران در فهرست سیاه وزارت امنیت داخلی آمریکا قرار دارد و به همین دلیل از سفر به آمریکا منع شده است.
براساس قوانین جدید دولت آمریکا، سولانا باید برای ورود به آمریکا درخواست روادید بدهد چرا که پیشتر چندین بار به ایران سفر کرده است.
این قانون برخلاف روند برجام و در دوره اوباما تصویب و برای اجرا امضا شد. سولانا از سال 1999 تا 2009 مسئولیت سیاست خارجی اتحادیه اروپا و پیش از آن از سال 1994 دبیرکل ناتو بود.
خاویر سولانا     شبکه خبری بلومبرگ     برونو لومیر                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.