29 خرداد 1398/ ۱۶ شوال ۱۴۴۰
شناسه خبر : 61270
1397,سه شنبه 27 شهريور15:22
اشتراک گذاری در:
عکس روز

توهین عضو شورای شهر نیشابور به عزاداران حسینی


ماجرا این بود که رضا مهرداد عضو شورای اسلامی شهر نیشابور که در قسمت نظرات این پست مداحی، جمله‌ای نوشت که دل عزاداران حسینی را لرزاند...

توهین عضو شورای شهر نیشابور به عزاداران حسینی

 
توهین یکی از اعضای شورای شهر نیشابور به عزاداران حسینی واکنش کاربران فضای مجازی را به همراه داشت.
 

«الحمدالله الذی خلق الحسین، نور ازل حسین»  این مقدمه نوحه‌ای بود که یکی از کاربران اینستاگرامی از محمود کریمی در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد. اما این یک پست عادی نبود. اتفاقاتی که در پی این پست افتاد واکنش‌های فراوانی به همراه داشت. ماجرا این بود که رضا مهرداد عضو شورای اسلامی شهر نیشابور که در قسمت نظرات این پست مداحی، جمله‌ای نوشت که دل عزاداران حسینی را لرزاند. 

مهرداد که خود را در اینستاگرامش کارشناسی ارشد علوم سیاسی، عضو شورای اسلامی شهر نیشابور، مدیرمسئول هفته‌نامه خیام‌نامه و اصلاح‌طلب معرفی کرده در ذیل این پست نوشت:‌ " اگر حسین نبود. چطور این‌گونه مردم را تحمیق می‌کردید؟"

 

 

به دنبال این توهین، کانون بسیج مداحان و هیآت مذهبی شهرستان نیشابور با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اهانت عضو شورای شهر نیشابور به عزاداران حسینی واکنش نشان دادند و امروز نیز با تجمع در مقابل ساختمان شورا خواستار برکناری وی شدند. 

همچنین امام جمعه این شهر نیز خواستار تعلیق وی از سمت‌های اجرایی تا زمان رسیدگی به جرم شده است

 

 

بعد از حواشی به وجود آمده درباره شورای شهر بابل این دومین خبر در طول ده روز گذشته از شوراهای شهر در سطح کشور می‌باشد که با واکنش شدید افکار عمومی مواجه شده است. 

بسیاری از کاربران فضای مجازی نیز به این هتک حرمت واکنش نشان دادند و با هشتک تفاله‌های عاشورای 88 و نتیجه لیست امید پست‌هایی درباره آن منتشر کردند. 

مرتضی قربانی در این باره نوشته است: رضا مهرداد عضو شورای شهر نیشابور با این ادبیات سخیف به عزاداری امام حسین(ع) اهانت کرده. این آدم اگر حتی یک ساعت دیگه مسئولیتی توی کشور داشته باشه فردای قیامت همه‌مون باید جواب پس بدیم رفقا!

فاطمه ارژنگی نیز نوشته است:‌ دلم گرفت از این همه توهین و بی پاسخ ماندن توهین‌ها! این بار عزاداران حسینی را احمق خواندند همه ما منتظر برخورد قاطعانه با رضا مهرداد نماینده شورای شهر نیشابور هستیم.

حسین ابراهیمی هم نوشته است:‌ آزادی، آزادی، آزادی تا چه حد؟، چه کسی اجازه داده به کسی که به عزادارای امام حسین میگه احمق، بتونه عضو شورای شهر این مملکت بشه؟!

یکی از کاربران که نیشابوری نیز هست، نوشته است:‌ با این توهین رضا مهرداد عضو شورای شهرم (البته جزو منتخبین بنده و خانواده نبوده) ازروی شرمساری حتی روم نمیشه توییتهایی که دراین باب هستن را به عنوان موافقت لایک کنم و به عنوان یک نیشابوری شرمسارم.

حسین حقی یکی از فعالان دانشجویی هم خواستگار رسیدگی قوه قضاییه به توهین این عضو شورای شهر شده است:  بوی تعفن اصلاح طلبانی که به شوراهای شهر رفته‌اند هر روز ببشتر بلند می‌شود. عضو شورای شهر نیشابور مردمی که برای امام حسین(ع) عزاداری می‌کنند را احمق خوانده است و قوه قضائیه موظف به برخورد است.

یکی از کاربران هم عدم نظارت بر انتخابات شورای شهر را دلیلی این همه هتک حرمت دانسته است: آقا یه سوال؟ یه نظارتی یه تحقیقی  وجود نداره که هر کسی پاش به شورا باز نشه؟ در ساده‌ترین حالت توهین به اعتقادات دیگران جرمه.

 

یکی دیگر از کاربران نیشابوری هم نوشته است: به عنوان یک نیشابوری از انتخاب رضا مهرداد توسط همشهریانم که یقینا از روی عدم شناخت ذات واقعی این آدم بوده احساس شرم می‌کنم و از تمام ملت ایران  طلب عفو دارم و از دادستان محترم خراسان رضوی تقاضا داریم به عنوان مدعی العموم وارد عمل شوند.

«حمیدرضا» هم توییت کرده است: این فرد که با همچین ادبیات توهین آمیزی حرف زده رضا مهرداد نماینده  اصلاح طلب شورای شهر نیشابور اینا همون تفکری هستن که قبلا ادبیات این مدلی داشتن: "علیه خدا هم میتوان تظاهرات کرد"، "قرآن برای دوران گذشته است".

 
نیشابور     اصلاح طلب     عزاداران حسینی                                
Reply
no
1
yes
2
محمد
1397/06/28 - 07:19
حسین یعنی بندگی و سرسپردگی به فرمان حضرت حق ، یعنی عشق ، شجاعت و شهامت ، شرف ، غیرت، جوانمردی ، مقاومت و حق طلبی و همه صفات ممتاز الهی و بشری !
این شخص و امثال او کدام یک از این صفات را می توانند در وجود ناپاک خودشان پیدا کنند ؟
موجودات فرصت طلب بدبختی که از روزنه هایی که انقلاب امام حسین برایشان ایجاد کرده نفوذ می کنند و چند روزی به نشخوار می پردازند و با دهان کثیفشان لجن پراکنی می کنند.

Reply
no
1
yes
0
1397/06/30 - 15:56
سلام ، این روزها شاهد انواع اهانت و هتک حرمت نسبت به اعتقادات مردم هستیم که کاملا از روی نا آگاهی و فقدان ترنیت هتاکان ارزیابی میگردد.
مهمترین پیام پیامبر اکرم (ص) در دو کلمه خلاصه شده که فرمود: " لا معاش لامعاد " یعنی کسی که تربیت برای علم معاش و معاد ندارد ارزش هیچ چیز مادی و معنوی را درک نمی کند.
علم معاش فقط مربوط به امور مادی مانند خریدن خانه و ماشین و روغن و برنج نیست بلکه فهمیدن و درک صحیح از ارزشهای معنوی میباشد. برای مثال فهمیدن ارزش ادب و احترام و شخصیت انسانی و بالاخص ارزش دین و ایمان است که حضرت امام حسین ابن علی (ع) توانست ارزش دین و ایمان را برتر از زن و فرزند و یاران و مال و غیره معرفی کند و جاودانه شود.
اینگونه افراد که فاقد هرگونه تربیت صحیح شیعی و ایرانی هستند هرگز نمیتوانند ارزشهای معنوی در جهان هستی را درک کنند لذا ملاحظه میشود ارزش متعالی دین و ایمان را با گرین کارت و مقداری پول برابر کردند که ناشی از فقدان علم معاش و معاد است. برخی در لباس روحانیت شیعه نیز فاقد درک صحیح از علم معاش و معاد هستند که لازمست علمای دین در خصوص اینگونه تعالیم و تربیت های ریشه ای و کلیدی بویژه در ایام محرم و صفر فعالیت بیشتری بخرج دهند تا ارزشهای مادی و معنوی در جهان دنیوی و اخروی مشخص شود.

Reply
no
1
yes
2
حسین
1397/06/30 - 21:21
متاسفانه به دلیل نبودن نظارت در انتخابات شوراها هر کس و ناکسی شرکت میکنه.
اگر احراز صلاحیت شرکت کنندگان شورا را باید به شورای نگهبان بسپارند مقداری بهتر می شود.

Reply
no
1
yes
2
رزمنده و جانباز دفاع مقدس
1397/06/30 - 21:47
سخن این نماینده مجوز گرفته از شورای وزارت کشور و شورای نگهبان هرچند بصورت کلی بیان شده است و شایسته نیست.
اما انتشار آن در این سطح گسترده نیز اشتباه میباشد و باید به مسائل معماری پرداخت.
اما در باره بعضی هیئت های کشور استاد شهید می فرمایند:


Reply
no
0
yes
0
1397/07/01 - 14:29
جناب آقاي علي مطهري در اين باره نظري ندارند

Reply
no
0
yes
0
جانباز مرادی فر
1397/07/02 - 03:52
توهین به عزاداران حسینی عین غلط زیادی هر شخص میباشد

Reply
no
0
yes
0
فاش نیوز
1397/07/02 - 09:40
فقط یک آیه و یک کلام
میخواهند به فوتشان نور خدا را خاموش کنند و نمیدانند که نمیتوانند!

به دهن سگ دریا نجس نمی شود!

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.