31 ارديبهشت 1398/ ۱۷ رمضان ۱۴۴۰
شناسه خبر : 61298
1397,یکشنبه 08 مهر15:15
اشتراک گذاری در:
عکس روز

به به! چه وامی!


جانباز قطع نخاعی - من یک جانباز قطع نخاع هستم و سال ۶۳ عملیات خیبر در جزیره مجنون مجروح شدم. حدود ۴ماه پیش من ناراحتی قلبی داشتم و در آسایشگاه بستری بودم.

آقای شهیدی معاون رئیس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران وقتی به استان مازندران سفر کرده بود به مدت ۵دقیقه وقت خودش را صرف ملاقات من کرد. توضیح اینکه من سال گذشته منزل خودم را فروختم و رفتم منزلی جدید خریدم که بعدا فهمیدم فروش مال غیر بوده.

شکایت کردم و طرف(فروشنده) به جزای ۷سال و ۶ ماه زندان محکوم شد. وقتی این رای را به آقای شهیدی نشان دادم که از من کلاهبرداری شده و اگر می توانید لااقل یک وام ۴ درصد به بدهید تا برای زن و فرزندم سر پناهی بخرم که گفت درخواست بنویسم و بدهم به مدیر کل استان مازندران تا بدون وقفه انجام بگیرد. من درخواستم را دادم اما بعد از چند روز از دفتر شهیدی به من زنگ زدند که وام شما آماده هست، با کد فلان بروید بانک دی وام رابگیرید.

من خوشحال شدم رفتم بانک، کد را دادم گفتند بله وام شما آمده، ضامن بیارید بگیرید. گفتم وام چه مبلغ است که ضامن بیاروم؟

متصدی بانک گفت ۵ میلیون تومان!

آیا آقای شهیدی در چنین شرایطی برای بستگان خودش همین مبلغ را تائید می کرد؟

می خواهم این مطلب به گوش رهبرمعظم انقلاب، رئیس جمهور و شخص شهیدی و ملت شریف ایران برسد.

با تشکر جانباز قطع نخاعی استان مازندران - شهر بابل


کد خبرنگار : 20


جانباز     نخاعی     وام     فاش نیوز                            
Reply
no
2
yes
1
1397/07/08 - 22:46
شاید متوجه حرف ودرخواست شمانشده وفکر کرده درخواست چادر مسافرتی کردید

no
0
yes
2
سعید
1397/07/09 - 09:20
چرا متوجه شده ولی برای آنها پرداخت همین مبلغ هم برای ایثارگران رقم کلانی است


Reply
no
1
yes
0
1397/07/09 - 11:22
خوبه که شما پنج میلیون وام گرفتی ما تا امروز یک ریال هم از بنیاد دریافت نکردیم انگار تسهیلات بنیاد برای افراد خاضی برنامه ریزی شده که امثال ما شامل نمی شویم.
عده ای چندین مرتبه وام مسکن گرفتند و همچنان تسهیلات مسکن دریافت میکنند البته پرسنل بنیاد جزو اولین افرادی هستند که هر گونه تسهیلات را چندین نوبت گرفتند.
بنیاد به وضعیتی تغییر مسیر داده که ایثارگر میبایست ضمن مراجعه و اظهار فلاکت و گرفتاری مشمول تسهیلات شود لذا چنانچه ایثارگری به امید اجرای قوانین منتظر بماند بایستی تا آخر عمر در انتظار باشد. برخی افراد که واقعا دردمند و گرفتار هستند با مراجعه به بنیاد مشمول تسهیلات میشوند اما عده ای بصورت روتین و مستمر کارشان مراجعه به بنیاد و اظهار گرفتاری است که مبلغی بلاعوض یا وام بگیرند.
ایثارگران با سیلی صورت خودشان را سرخ میکنند اما هرگز دست جلوی مسئولان بنیاد دراز نخواهند اگر از گرسنگی و فلاکت بمیرند حاضر نیستند مقابل مسئولان بنیاد گردن کج کنند در حالیکه وظیفه بنیاد ارائه خدمت طبق قوانین است اگر ایثارگری مطلع نباشد یا سایر ایثارگران را در اولویت فرض کند و مراجعه نکند میبایست مسئولان بنیاد مطابق سوابق پرونده و تحقیقاتی که در پرونده موجود است برای ایثارگران برنامه ریزی کنند تا عده ای چندین مرتبه از تسهیلات استفاده نکنند و عده ای بعد از 35 سال حتی یک ریال تسهیلات دریافت نکرده باشند.

no
0
yes
0
سعید
1397/07/10 - 11:30
بزرگوار گویا با تامین اعتبار از سوی هیات دولت تمامی ادارات و سازمانها حتی سازمان بازنشستگی با سود 2 الی 4 درصدمبلغی وام بدون دردسر به زیر مجموعه های خود ارائه می دهند که خبر آن را هم سیما اعلام کرد قطعا تمهیداتی هم برای شماعزیزان در نظر گرفته شده است که با پیگیری به نتیجه خواهید رسید


Reply
no
0
yes
2
بهرام
1397/07/09 - 21:36
سلام برادر جانباز عزیز وطن شما چه میگوی اینها میخوان سر تن ایثارگران نباشه تازه وام میخوای دادگاهی نکنند خوبه چرا جبهه رفتی این پولها مال من وشما نیست این پولها مال آنهایکه جبهه نرفتن وبا دشمن همکاری کردن مال انهاس عزبز برادر مرگ بر هرچه آدم وطن فروش

Reply
no
0
yes
0
1397/07/10 - 11:45
سلام ، مشکل واقعی ایثارگران ادامه تحصیل دانشگاهی و رفع مشکلات بیکاری فرزندان ایثارگران است که با واقع بینی و برخورد منطقی میتوان هر مشکلی را تبدیل به فرصت کندد اما اراده لازم وجود ندارد.
ملاحظه میگردد در یک وزارتخانه مهم هنگامی که آقای وزیر قصد دارد تابوی مرکز را بشکند و توجه را بین شهرستانها توزیع کند با برخوردهای خشن از سوی سیاستمداران و مرکز نشینان مواجه میگردد. اما میدانیم نباید اجازه بدهیم منافع عده ای مرکز نشین و قلدر برای همیشه ثابت بماند در حالیکه بعضی شهرستانها شایستگی بسیار زیادی نسبت به مرکز نشینها دارند و لازم میدانیم برای اجرای عدالت از حرکت منطقی آقای وزیر دفاع و پشتیبانی کنیم.
همانطور که ملاحظه شد موشک بالستیک و اعدام مفسدان ارتباط مستقیم با گرانیها و معیشت مردم و بطور کلی اقتصاد اسلامی داشت بنابراین هرگونه حرکت منطقی و در جهت عدالت خواهی که حول مرکزیت ولایتمداری باشد در تمام موضوعات مرتبط و غیر مرتبط به یکدیگر متصل و تاثیر گذار هستند لذا با ایین سیاست به جنگ ضد انقلاب و رسانه های دشمنان نظام قیام میکنیم.

Reply
no
0
yes
0
جانباز
1397/07/14 - 14:03
بخدا ما ایثارگران جوانیمان وهم جانمان وحتی زندگیمان وقف این انقلاب کردیم اما تعدادی کم خود را صاحب انقلاب میداند و در راس مدیریت کشورند تعداد کثیری در انقلاب فقط نصیب انان این شد با اخلاص خود برای رهبرشان وکشورشان جان بدهند زن و بچه خود را فدایی کشور کنند تعدادی در زمان جنگ رفتند خارج از کشور درس خواند وخوشگذرانی کردند زمانی هم جنگ تمام شد امدند ایران همه کارهشدند و سر من و امثال بنده فقط جان دادن و جبهه رفتن شد بود و الان هم در این کشور صاحب یک متر زمین و خانه نیستیم چونکه بفکر زن و بچه و زندگی خوبی نبودیم و الان باید جواب خانواده را باید اینطور داد نداریم و کسی هم نیست ما را حمایت کند زمانی ریس بنیاد و معاون ریس جمهور کرمش یک وام 5میلیونی است برای کسی که از هستی خودش گذشته تا این اقا به این سمت برسد ایطور فکر میکند وای بحال بقیه مسولین کشور

Reply
no
0
yes
0
رضا
1397/08/18 - 03:46
اگر مسئول دلسوزی در بنیاد و بخشهای ایثارگری میبود بهترین راهکار و پیشنهاد برای کارائی بنیاد وقسمتهای ایثارگر ی سپردن این بخشها به بچه های مخلص جبهه و جنگ هرچند سن وسالشون بالا باشد،حقشون رو بدهید بخودشون توزیع و مدیریت کنند،
اصلا عینا یک خانواده خودشون پستها وموقعیتهادر این بخشهارا براساس شایستگی وکاردانی و تجربه فعالیت مخلصانه واگذار وانتخاب کنند،
نه اینکه موروثی وبراساس منافع شخصی و سلیقه ای وارباب رعیتی و دیکتاتور گونه برمنصب بنشینند وایثارگران بدنبال نخودسیاه!!

Reply
no
0
yes
0
رزمندگان
1397/08/18 - 03:55
بنیاد حیات خلوت دولت برای اختصاص بودجه بنام ایثارگران واما هزینه آن در جاهایی که همسو با منافع شخصی این آقایون هست
واگر نماینده ای دلسوز احیانا تلاش بر وزارتخانه شدن این نهاد دارد فقط بخاطر توانائی تحقیق وتفحص دراین بخش هست هرچند توفیقی بحال ایثارگران ندارد زیرا مهم کارکنان لایق ونالایق کار را انجام خواهند داد،
تنها راه تحویل این نهادها به خود بچه های مخلص جبهه و جنگ خواهد بود و بس،

Reply
no
0
yes
0
رزمنده،
1397/08/18 - 03:59
درزمان انتخابات دور دوم روحانی 600میلیارد تومان چک امضا کرد و تحویل شهیدی شد!کجا رفت،
غیر تبلیغات انتخاباتی کجا رفت؟!!

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.