03 تير 1398/ ۲۱ شوال ۱۴۴۰
شناسه خبر : 61352
1397,سه شنبه 03 مهر12:03
اشتراک گذاری در:
عکس روز

آغاز دور جدید اپلیکیشن شب خاطره


آقای علی کاشفی‌پور، مدیر حوزه هنری دیجیتال، گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس و در آستانه ۲۶سالگی برنامه «شب خاطره»، دور جدید فعالیت اپلیکیشن شب خاطره آغاز می‌شود.

علی کاشفی‌پور، مدیر حوزه هنری دیجیتال، با بیان اینکه آذرماه امسال برنامه «شب خاطره»، 26‌ساله می‌شود، اظهار کرد: در واقع 26‌سال برنامه‌های شب خاطره به صورت منظم برگزار شده و منابعی که طی این سال‌ها از این برنامه جمع‌آوری شده است، به منظور دسترسی مناسب برای عموم و علاقه‌مندان این محتوا در اپلیکیشن و سایت در دسترس همه قرار گرفته است.

در همین ارتباط، آقای محمدحسین قدمی، مدیر دفتر «شب خاطره» نیز بیان داشت: مطالب بارگذاری شده مختص برنامه‌های «شب خاطره» است که برنامه‌های گذشته شامل: فیلم، عکس، صوت و ... معرفی خواهد شد. در مجموعِ برنامه‌های «شب خاطره» که طی این 26‌سال جمع‌آوری شده، 294‌برنامه در دست داریم که در آن‌ها از افراد مختلفی چون شهید صیاد شیرازی، مرحوم رسول ملاقلی‌پور و ... در این برنامه‌ها حضور داشتند و خاطراتی را ثبت کردند.

همچنین شاهد حضور فرماندهانی عالی‌مقام بسیاری در این برنامه‌ها بوده‌ایم که شامل چهره‌های متعددی می‌شود. برنامه‌ها به مرور بارگذاری شده تا روی اپلیکیشن و هم در سایت «شب خاطره» دیده شوند. شایان ذکر است، «شب خاطره» عنوان برنامه‌ای است که در نخستین پنج‌شنبه هرماه، دو ساعت و نیم قبل از اذان مغرب در تالار اندیشه حوزه هنری انقلاب اسلامی و در بعضی از شهرهای مختلف کشور برگزار می‌شود.

در این محفل صمیمی که حدود 26‌سال از تولدش می‌گذرد، رزمندگان و شاهدان عینی سال‌های شکوهمند دفاع مقدس گرد هم می‌آیند و آن دوران طلایی را مرور می‌کنند تا این یادهای پرافتخار در دفتر تاریخ، برای نسل‌های آینده به یادگار باقی بماند. محتوای اصلی برنامه، بیان خاطرات یک نسل (که یا از دوستان شهدا هستند یا خودشان رزمنده بوده‌اند یا خانواده شاهد هستند) از رویدادهایی است که سال‌های مبارزه و جهاد را شکل داده‌اند. این برنامه از سال 1371 به صورت منظم و بدون وقفه برگزار شده است. علاقه‌مندان برای نصب اپلیکیشن شب خاطره می‌توانند به آدرس https://shabekhatere.ir مراجعه کنند.

*صبح‌نو
حوزه هنری     خاطره     دفاع مقدس                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.