03 تير 1398/ ۲۱ شوال ۱۴۴۰
شناسه خبر : 61356
1397,سه شنبه 03 مهر12:52
اشتراک گذاری در:
عکس روز

یک «رؤیای آمریکایی» در نماز جمعه


به مناسبت هفتۀ دفاع مقدس، کتاب «رؤیای آمریکایی»، روایتی از هشت سال ایستادگی و مقاومت و هشت سال مظلومیّت و اقتدار مردم ایران در جنگ تحمیلی، نوشتۀ گلعلی بابایی در نماز جمعه‌های کشور معرفی شد.

تهاجم مسلّحانۀ ظهر سی‌ویکم شهریور سال ۱۳۵۹ به ایران را چه کسانی طراحی کردند؟ آیا علّت شروع این جنگ نابرابر و ناجوانمردانه ضعف حکومت جمهوری اسلامیِ برآمده از انقلاب اسلامی مردم ایران بود؟ آیا این جنگ برآمده از اختلافات فرهنگی و قومی مردم ایران و مردم عراق بود؟ سرنوشت اهداف و زمانبندی طرح آمریکایی‌انگلیسیِ جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه مردم ایران چه شد؟

به راستی دفاع مقدّس هشت سالۀ ملّت ایران در برابر انواع تجاوزات و وحشیگری‌های امپریالیسم جهانی به قدری باشکوه، زیبا، هیجان‌انگیز و بی‌نظیر است که جا دارد هر ساله روایتی نو از دریچه‌ای تازه بر آن بتابد و ابعاد کمتر دیده شده یا نادیدۀ آن را موشکافی نماید و در دسترس همگان قرار دهد. امّا حیف و صد حیف! که چنین نشده است و آفرین و صد آفرین بر نویسندۀ سخت‌کوش و توانمند انقلاب، آقای گلعلی بابایی، که امسال چنین ارمغانی را نصیب‌مان کرده است. کتاب «رؤیای آمریکایی» روایتی است سر دست، روان، هیجان‌انگیز، مستند و با ضرب‌آهنگی پر شور از هشت سال ایستادگی و مقاومت، از هشت سال ایثار و مجاهدت، و از هشت سال مظلومیّت و اقتدار.

گلعلی بابایی ریشۀ این کینۀ سیاه را ناکامی‌ها و شکست‌های متوالی ایالات متّحدۀ آمریکا در مواجهه با انقلاب اسلامی مردم ایران می‌داند و هوشمندی ملّت ایران را در رشد نیروهای مؤمن به انقلاب در زیر چتر هدایت رهبری حکیمانۀ حضرت امام خمینی(ره) تبیین می‌نماید. کتاب «رؤیای آمریکایی» در ده فصل، گام به گام، مراحل این تهاجم نابرابر را نشان داده و چگونگی پیروزی‌های ملّت ایران در هر مرحله و چرایی شکست‌های پی‌درپی متجاوزان کوته‌فکر را تبیین می‌کند.

اگر می‌خواهید با طرح انگلیسی‌آمریکایی تهاجم عراق به ایران در شهریور ۱۳۵۹ آشنا شوید و روایت رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدّظلّه العالی)، از خنثی شدن کودتای طراحی شده توسط برژینسکی را بخوانید، باید به دو فصل اوّل این کتاب مراجعه کنید. چگونگی تشکیل اتاق جنگ کاخ سفید در بغداد، ورود ایران به خاک عراق و قطعنامۀ نافرجام ۵۹۸ از دیگر بخش‌های جذّاب این روایت مستند هستند. در بخشی از کتاب آمده است:«… شهید بزرگوار آیت‌الله حاج شیخ فضل‌الله محلّاتی، نمایندۀ حضرت امام(ره) در سپاه، حدود ۲ ماه پس از آغاز «عملیات رمضان» و ورود نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به خاک عراق، با نگارش رساله‌ای فقهی به نام «دفاع؛ امر واجب کفایی»، مندرج در شمارۀ ۶۸ مجلۀ پیام انقلاب به تاریخ ۲۷شهریور ۱۳۶۱، به استناد کتاب ارزشمند «تحریر الوسیله» حضرت «امام خمینی(ره)» به پاره‌ای از شبهات مطروحه در باب مشروعیت ورود به خاک دشمن متجاوز و استمرار دفاع از منظر مبانی فقهی تشیع پرداخت.»علاوه بر اسناد و عکس‌های قابل توجّه، فصل دهم دارای پیوستی با عنوان «فرقۀ رجوی و تکرار حماقت صدّام» است، روایتی که این روزها روشن‌تر از گذشته می‌توان به حقیقت آن پی برد.

کتاب «رؤیای آمریکایی»، از انتشارات بیست‌وهفت بعثت، در طرح ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در نماز جمعه‌های کشور، به‌همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با همکاری شورای سیاست‌گذاری ائمۀ جمعۀ سراسر کشور در حال اجرا است، معرفی شد.


منبع : مشرق


کتاب     نمازجمعه     رؤیای آمریکایی                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.