24 مهر 1397/ ۰۶ صفر ۱۴۴۰
شناسه خبر : 61415
1397,یکشنبه 08 مهر10:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز
نماینده مردم آبادان در گفت و گو بافاش نیوز:

بررسی استفساریه تسری امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان


سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از نظر مثبت نمایندگان ایثارگر برای تسری امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر برای رزمندگان با شش ماه سابقه حضور در جبهه ها خبر داد.

بررسی استفساریه تسری امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان

فاش نیوز- سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از نظر مثبت نمایندگان ایثارگر برای تسری امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر برای رزمندگان با شش ماه سابقه حضور در جبهه ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، "جلیل مختار" نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه برای رزمندگان بطور کلی با جداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه مزایایی از جمله اختصاص یک مدرک تحصیلی بالاتر درنظر گرفته شده است خاطر نشان کرد: بهره مندی ار امتبازات یک مقطع تحصیلی بالاتر مطابق قوانین مربوطه و برای رزمندگان با حداقل  شش ماه حضور داوطلبانه در دفاع مقدس در حقوق و مزایای اجتماعی در قانون برنامه ششم توسعه کشور لحاظ شده است.

نماینده مردم خوزستان که خود فرزند یک ایثارگر است با اشاره به بررسی طرح استفساریه جزء (6) بند (ث) ماده (88) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه کشور در کمیسیون اجتماعی یادآور شد: این طرح از سوی شورای نگهبان به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعاده و سپس به کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شده است تا در مورد آن تصمیم گیری نهایی شود.

مختاراضافه کرد: بر اساس پیشنهادی که به  رییس مجلس شورای اسلامی ارائه  شد ایشان طرح را به کمیسیون اجتماعی ارجاع  و مقرر شد تا در آینده  نزدیک  با حضور حجت الاسلام نوروزی رییس فراکسیون ایثارگران مجددا مورد بررسی قرار گرفته و اصلاحات مورد نظر به تصویب برسد که البته در این مورد استناد ما بر مبنای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به عنوان یک قانون دائمی است.

وی با بیان اینکه امیدواریم اصلاحات مورد لزوم طوری اعمال شود که این مصوبه به رزمندگان با شش ماه حضور در جبهه های حق علیه باطل تسری یابد یادآور شد: طرح استفساریه جزء (6) بند (ث) ماده (88) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه که به کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شده بود با حضور احدی از طراحان، مسئولان ذیربط، کارشناس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، نماینده دبوان محاسبات کشور و نماینده سازمان اداری و استخدامی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و در جلسه نهائئ مورخ 5/6/1397 کمیسیون اجتماعی رد شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص دلیل رد طرح تاکید کرد: با توجه به اینکه جزء(6) بند (ث) ماده (88) صرفا شامل رزمندگان داوطلب می شود و تسری آن به رزمندگان غیر داوطلب تفسیر نبوده و قانون گذاری جدید محسوب می شود لذا مغایر نظر نفسیری شماره 76/21/583 مورخ 1376/3/10 شورای نگهبان در خصوص اصل هفتاد و سوم (73) قانون اساسی است و قابل اجرا نیست.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در خصوص موضوع استفساریه نیز اظهار داشت: در این استفساریه دو سوال زیر مطرح شده بود:

  1. با توجه به مشمولین مذکور در صدر بند ث ماده 88 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی مصوب 1395/12/21 آیا بهره مندی از امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر موضوع جزء (6) این بند شامل کلیه رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه و غیر داوطلبانه در دفاع مقدس نیر می گردد.
  2. آیا منظور از حقوق و مزایای اجتماعی مذکور در جزء(6) بند ث ماده 88 قانون برنامه پنجساله ششم مواردی از قبیل داوطلبی نمایندگی مجلس، عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا و استخدام در دستگاه های اجرائئ است؟

 


کد خبرنگار : 18


تسری اسفساریه     جلیل مختار     رزمندگان     فاش نیوز                            
Reply
no
2
yes
10
هموطن
1397/07/08 - 14:24
بند دوی این استفساریه ابهام دارد و ضرورتی برای این سئوال نیست مگر انکه بخواهند یک بازی جدید دربیاورند !
یک مقطع، بار مالی زیادی برای سازمانها ندارد و شایسته دولت است که این ماده قانونی مصوب را اجرا کند .

Reply
no
2
yes
3
1397/07/08 - 16:13
رزمندگان که اکثرا بازنشسته شده اند . باید کاری بکنند که ارتقای تحصیلی و مزایایش شامل افراد بازنشسته بشود و گرنه چه فایده ای دارد.

Reply
no
2
yes
6
حسین
1397/07/08 - 23:37
سلام وقتی رزمندگان مردند حتما شما هم کاری میکنید مانند استثنا کردن خودتان از قانون منع بکار گیری بازنشستگان واقعیت این است حنای شما دیگر رنگی ندارد

Reply
no
2
yes
10
محمد
1397/07/09 - 11:42
عرض سلام خدمت همه رزمند گان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس متاسفانه بعضی از مسئولینی که خود را دلسوز نظام می دادند سالهای سال هست که کلیه حق و حقوق رزمندگان را با بهانه های مختلف مثل مشکل مالی تورم تحریم اقتصادی پایمال کرده اند که این خیانت بزرگی به جامعه ایثارگران و رزمندگان هست انتظار نداشتیم این گونه با ماها رفتار شود این یک حقیقت بزرگ هست دولت در مقابل این عزیزان نباید وعد امروز و فردا سر خرمن بدهد .

no
0
yes
8
1397/07/09 - 16:16
تعداد زیادی از مصوبات مجلس در خصوص ایثارگران و بخصوص رزمندگان بعد از تصویب اجرایی نمیشود و فقط باعث دلخوری ایثارگران و واکنش منفی جامعه به این موضوعات میشود که همه چی برای ایثار گران است. در مورد رزمندگان که هر کدام در قانون بودجه سالانه و قاون برنامه مصوب میشود اجرایی نمیشود. از جمل ماده 88 و وام مسکن که از هرکی میپرسیم مسخرمون میکنن. آقای مجتهد لطفا شما که بیشتر با آقایون نماینده در ارتباطید بپرسید که چرا؟ حداقل در هر سال یا در پایان هر دوره پنجاله پیگیری کنند که ببینند چند درصد از مصوباتشان اجرایی شئه و یا اگر نشده چرا نشده. ممنون


Reply
no
0
yes
1
محمدجعفر
1397/07/09 - 12:23
باسلام وتشکرازنمایندگان انقلابی و ولایی خواهش می کنم هرچه زودتر جواب این استفساریه رابه نحو مناسبی بدهند

Reply
no
0
yes
1
بهرام
1397/07/09 - 18:46
سلام جناب نماینده محترم اول بفرماید به رزمندگان که قانون تصویب کرده حقوق بدهند اون وقت که آقازادها در امریکا درس میخوانند من بیچاره در گرمای 55 درجه اهواز با دشمن جنگ میکردم حالا اون آقازاده شده ریس ما و حقوق من در ماه 500 تومان وحقوق اون ماه 30 ملیون تومان جناب نماینده عزیز من با 400 یا 500 تومان نان خالی کفاف میدهد من 36 ماه جبهه بودم آیا من سالم هستم حالا شما برای من یک مدرک بالاتر آوردید چمیشه منکه حقوق ندارم لطفا اول بفکر حقوق من که دولت پیمال کرده دفاع کنید ممنون از زحمات شما و از وزیر دفا بخواهید بفکر حقوق رزمندگان باشد

Reply
no
0
yes
0
حسن
1397/07/09 - 21:22
باسلام کدام رزمندگان اول فکر به حال نان شب ما بکنید بد فکر امتیاز رزمندگان باشید ما رزمندگان نان شب نداریم من 16 سالم بود رفتم جبهه و36 ماه جبهه بودم از درس ماندم وامروز نه حقوقی نه امتیازی وبچهایمان مثله خودمان دانشگاه قبول شدن ولی امروزه پول نداریم بفرستیم درس بخوانند پس در دو مرحله انقلاب ریشه هم مارا خوش کرده هم ریشه بچهایمان را حالا جناب نماینده من امتیاز بالاتر میخوام چکار کنم شما پول داروهای ما را بدهید الباقی پیشکش شما به خدای بالای سرم شاهد که پول دارو نداریم اگر خدا را قبول دارید دیگر لال بشم بهتر است

Reply
no
0
yes
1
ایثارگر
1397/07/09 - 23:53
خیلی از بخشنا مه های ایثارگران در کشوی میز آقایان خاک میخورد و چرا مجلس بعد از تصویب ان را دنبال نمیکند ؟

Reply
no
0
yes
0
رزمنده
1397/07/10 - 13:58
رزمندگان مظلوم ترین جامعه ایثارگر هستند که از هیچ امتیازی برخوردار نشدند ریس مجلس و نمایندگان مدیون رزمندگان و خانواده هایشان هستند تا ابد

Reply
no
0
yes
0
1397/07/10 - 20:41
این کلمه استفساریه من را کشته. خب بگوید سئوال. یا این کلمه برخط . مردم تا معنی این کلمات را فهمیدم.

Reply
no
0
yes
0
1397/07/11 - 11:42
سلام. کسی خبر دارد نتیجه استسفاریه کی مشخص میشه و یا قراره کی بررسی بشه؟

Reply
no
0
yes
0
1397/07/14 - 11:09
سلام. کسی خبر دارد نتیجه استسفاریه کی مشخص میشه و یا قراره کی بررسی بشه؟

Reply
no
0
yes
0
1397/07/14 - 12:55
خدا وقیامتی هست رزمندگان هم خدایی دارند لطفا پیگیری نکنید یاعلی

Reply
no
0
yes
0
بنی اسد
1397/07/17 - 22:20
سلام تا اتفاق می افتد و کشور مورد تهدید قرار میگیرد قوانین که چند سال پیش تصویب شده مربوط به رزمندگان رو میشود وبعد مدتی به فراموشی می رود و عملا کاری انجام نمی دهند خان وا ده های شهدا احترام شان به جا و هرچه کنند حقشان آسا اما رزمنده‌ای که در یک شب عملیات دهها نفر از همسنگرانش پیش چشمش پر پر شده روح وروانش آزرده شده واسیب دیده حق ندارد بگذارید یکبار به همه مخصوص رزمندگان وام برسد بعد دوباره وام به بعضی از ایثارگران وام مجدد بدهید بی عدالتی نکنید آمار همه که دارید بررسی کنید که کی تا حالا امتیاز وام ایثار گری گرفته یا نه

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.