19 آذر 1397/ ۰۲ ربيع الثاني ۱۴۴۰
شناسه خبر : 61415
1397,یکشنبه 08 مهر10:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز
نماینده مردم آبادان در گفت و گو بافاش نیوز:

بررسی استفساریه تسری امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان


سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از نظر مثبت نمایندگان ایثارگر برای تسری امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر برای رزمندگان با شش ماه سابقه حضور در جبهه ها خبر داد.

بررسی استفساریه تسری امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان

فاش نیوز- سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از نظر مثبت نمایندگان ایثارگر برای تسری امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر برای رزمندگان با شش ماه سابقه حضور در جبهه ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، "جلیل مختار" نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه برای رزمندگان بطور کلی با جداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه مزایایی از جمله اختصاص یک مدرک تحصیلی بالاتر درنظر گرفته شده است خاطر نشان کرد: بهره مندی ار امتبازات یک مقطع تحصیلی بالاتر مطابق قوانین مربوطه و برای رزمندگان با حداقل  شش ماه حضور داوطلبانه در دفاع مقدس در حقوق و مزایای اجتماعی در قانون برنامه ششم توسعه کشور لحاظ شده است.

نماینده مردم خوزستان که خود فرزند یک ایثارگر است با اشاره به بررسی طرح استفساریه جزء (6) بند (ث) ماده (88) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه کشور در کمیسیون اجتماعی یادآور شد: این طرح از سوی شورای نگهبان به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعاده و سپس به کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شده است تا در مورد آن تصمیم گیری نهایی شود.

مختاراضافه کرد: بر اساس پیشنهادی که به  رییس مجلس شورای اسلامی ارائه  شد ایشان طرح را به کمیسیون اجتماعی ارجاع  و مقرر شد تا در آینده  نزدیک  با حضور حجت الاسلام نوروزی رییس فراکسیون ایثارگران مجددا مورد بررسی قرار گرفته و اصلاحات مورد نظر به تصویب برسد که البته در این مورد استناد ما بر مبنای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به عنوان یک قانون دائمی است.

وی با بیان اینکه امیدواریم اصلاحات مورد لزوم طوری اعمال شود که این مصوبه به رزمندگان با شش ماه حضور در جبهه های حق علیه باطل تسری یابد یادآور شد: طرح استفساریه جزء (6) بند (ث) ماده (88) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه که به کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شده بود با حضور احدی از طراحان، مسئولان ذیربط، کارشناس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، نماینده دبوان محاسبات کشور و نماینده سازمان اداری و استخدامی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و در جلسه نهائئ مورخ 5/6/1397 کمیسیون اجتماعی رد شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص دلیل رد طرح تاکید کرد: با توجه به اینکه جزء(6) بند (ث) ماده (88) صرفا شامل رزمندگان داوطلب می شود و تسری آن به رزمندگان غیر داوطلب تفسیر نبوده و قانون گذاری جدید محسوب می شود لذا مغایر نظر نفسیری شماره 76/21/583 مورخ 1376/3/10 شورای نگهبان در خصوص اصل هفتاد و سوم (73) قانون اساسی است و قابل اجرا نیست.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در خصوص موضوع استفساریه نیز اظهار داشت: در این استفساریه دو سوال زیر مطرح شده بود:

  1. با توجه به مشمولین مذکور در صدر بند ث ماده 88 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی مصوب 1395/12/21 آیا بهره مندی از امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر موضوع جزء (6) این بند شامل کلیه رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه و غیر داوطلبانه در دفاع مقدس نیر می گردد.
  2. آیا منظور از حقوق و مزایای اجتماعی مذکور در جزء(6) بند ث ماده 88 قانون برنامه پنجساله ششم مواردی از قبیل داوطلبی نمایندگی مجلس، عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا و استخدام در دستگاه های اجرائئ است؟

 


کد خبرنگار : 18


تسری اسفساریه     جلیل مختار     رزمندگان     فاش نیوز                            
Reply
no
2
yes
13
هموطن
1397/07/08 - 14:24
بند دوی این استفساریه ابهام دارد و ضرورتی برای این سئوال نیست مگر انکه بخواهند یک بازی جدید دربیاورند !
یک مقطع، بار مالی زیادی برای سازمانها ندارد و شایسته دولت است که این ماده قانونی مصوب را اجرا کند .

no
0
yes
2
محمد
1397/08/09 - 13:48
عرض سلام خدمت همه رزمند گان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس متاسفانه بعضی از مسئولینی که خود را دلسوز نظام می دادند سالهای سال هست که کلیه حق و حقوق رزمندگان را با بهانه های مختلف مثل مشکل مالی تورم تحریم اقتصادی پایمال کرده اند که این خیانت بزرگی به جامعه ایثارگران و رزمندگان هست انتظار نداشتیم این گونه با ماها رفتار شود این یک حقیقت بزرگ هست دولت در مقابل این عزیزان نباید وعد امروز و فردا سر خرمن بدهد .


Reply
no
3
yes
4
1397/07/08 - 16:13
رزمندگان که اکثرا بازنشسته شده اند . باید کاری بکنند که ارتقای تحصیلی و مزایایش شامل افراد بازنشسته بشود و گرنه چه فایده ای دارد.

Reply
no
2
yes
8
حسین
1397/07/08 - 23:37
سلام وقتی رزمندگان مردند حتما شما هم کاری میکنید مانند استثنا کردن خودتان از قانون منع بکار گیری بازنشستگان واقعیت این است حنای شما دیگر رنگی ندارد

Reply
no
2
yes
12
محمد
1397/07/09 - 11:42
عرض سلام خدمت همه رزمند گان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس متاسفانه بعضی از مسئولینی که خود را دلسوز نظام می دادند سالهای سال هست که کلیه حق و حقوق رزمندگان را با بهانه های مختلف مثل مشکل مالی تورم تحریم اقتصادی پایمال کرده اند که این خیانت بزرگی به جامعه ایثارگران و رزمندگان هست انتظار نداشتیم این گونه با ماها رفتار شود این یک حقیقت بزرگ هست دولت در مقابل این عزیزان نباید وعد امروز و فردا سر خرمن بدهد .

no
0
yes
9
1397/07/09 - 16:16
تعداد زیادی از مصوبات مجلس در خصوص ایثارگران و بخصوص رزمندگان بعد از تصویب اجرایی نمیشود و فقط باعث دلخوری ایثارگران و واکنش منفی جامعه به این موضوعات میشود که همه چی برای ایثار گران است. در مورد رزمندگان که هر کدام در قانون بودجه سالانه و قاون برنامه مصوب میشود اجرایی نمیشود. از جمل ماده 88 و وام مسکن که از هرکی میپرسیم مسخرمون میکنن. آقای مجتهد لطفا شما که بیشتر با آقایون نماینده در ارتباطید بپرسید که چرا؟ حداقل در هر سال یا در پایان هر دوره پنجاله پیگیری کنند که ببینند چند درصد از مصوباتشان اجرایی شئه و یا اگر نشده چرا نشده. ممنون


Reply
no
0
yes
3
محمدجعفر
1397/07/09 - 12:23
باسلام وتشکرازنمایندگان انقلابی و ولایی خواهش می کنم هرچه زودتر جواب این استفساریه رابه نحو مناسبی بدهند

Reply
no
0
yes
2
بهرام
1397/07/09 - 18:46
سلام جناب نماینده محترم اول بفرماید به رزمندگان که قانون تصویب کرده حقوق بدهند اون وقت که آقازادها در امریکا درس میخوانند من بیچاره در گرمای 55 درجه اهواز با دشمن جنگ میکردم حالا اون آقازاده شده ریس ما و حقوق من در ماه 500 تومان وحقوق اون ماه 30 ملیون تومان جناب نماینده عزیز من با 400 یا 500 تومان نان خالی کفاف میدهد من 36 ماه جبهه بودم آیا من سالم هستم حالا شما برای من یک مدرک بالاتر آوردید چمیشه منکه حقوق ندارم لطفا اول بفکر حقوق من که دولت پیمال کرده دفاع کنید ممنون از زحمات شما و از وزیر دفا بخواهید بفکر حقوق رزمندگان باشد

Reply
no
0
yes
1
حسن
1397/07/09 - 21:22
باسلام کدام رزمندگان اول فکر به حال نان شب ما بکنید بد فکر امتیاز رزمندگان باشید ما رزمندگان نان شب نداریم من 16 سالم بود رفتم جبهه و36 ماه جبهه بودم از درس ماندم وامروز نه حقوقی نه امتیازی وبچهایمان مثله خودمان دانشگاه قبول شدن ولی امروزه پول نداریم بفرستیم درس بخوانند پس در دو مرحله انقلاب ریشه هم مارا خوش کرده هم ریشه بچهایمان را حالا جناب نماینده من امتیاز بالاتر میخوام چکار کنم شما پول داروهای ما را بدهید الباقی پیشکش شما به خدای بالای سرم شاهد که پول دارو نداریم اگر خدا را قبول دارید دیگر لال بشم بهتر است

Reply
no
0
yes
4
ایثارگر
1397/07/09 - 23:53
خیلی از بخشنا مه های ایثارگران در کشوی میز آقایان خاک میخورد و چرا مجلس بعد از تصویب ان را دنبال نمیکند ؟

Reply
no
0
yes
3
رزمنده
1397/07/10 - 13:58
رزمندگان مظلوم ترین جامعه ایثارگر هستند که از هیچ امتیازی برخوردار نشدند ریس مجلس و نمایندگان مدیون رزمندگان و خانواده هایشان هستند تا ابد

Reply
no
0
yes
1
1397/07/10 - 20:41
این کلمه استفساریه من را کشته. خب بگوید سئوال. یا این کلمه برخط . مردم تا معنی این کلمات را فهمیدم.

Reply
no
0
yes
2
1397/07/11 - 11:42
سلام. کسی خبر دارد نتیجه استسفاریه کی مشخص میشه و یا قراره کی بررسی بشه؟

Reply
no
0
yes
0
1397/07/14 - 11:09
سلام. کسی خبر دارد نتیجه استسفاریه کی مشخص میشه و یا قراره کی بررسی بشه؟

Reply
no
0
yes
1
1397/07/14 - 12:55
خدا وقیامتی هست رزمندگان هم خدایی دارند لطفا پیگیری نکنید یاعلی

Reply
no
0
yes
1
بنی اسد
1397/07/17 - 22:20
سلام تا اتفاق می افتد و کشور مورد تهدید قرار میگیرد قوانین که چند سال پیش تصویب شده مربوط به رزمندگان رو میشود وبعد مدتی به فراموشی می رود و عملا کاری انجام نمی دهند خان وا ده های شهدا احترام شان به جا و هرچه کنند حقشان آسا اما رزمنده‌ای که در یک شب عملیات دهها نفر از همسنگرانش پیش چشمش پر پر شده روح وروانش آزرده شده واسیب دیده حق ندارد بگذارید یکبار به همه مخصوص رزمندگان وام برسد بعد دوباره وام به بعضی از ایثارگران وام مجدد بدهید بی عدالتی نکنید آمار همه که دارید بررسی کنید که کی تا حالا امتیاز وام ایثار گری گرفته یا نه

Reply
no
0
yes
1
نظری
1397/07/28 - 13:41
سلام بنظرم آقایان تصویب کنند در احکام کارگزینی رزمندگان یک رقم یا ضریب معینی بمنظور افزایش حقوق اعمال گردد وانها به حق خود برسند وبا اعطایک مقطع تحصیلی ارزش مدرک را خراب نکنند در این کشور به اندازه کافی مدرک فاقد ارزش صادر میشود

Reply
no
0
yes
2
رسولی
1397/07/29 - 11:50
اگر تصویب نشه باید به دنبال پارتی گردن کلفتی باشیم تا سوابق جبهه و ایثارگری را از سوابق و پرونده های پرسنلی خود بر داریم. بعضی از ادارات چند ماهی این حقوق را به کارمندان خود پرداخت کرده اند . متاسفانه الان بر اساس رای دیوان دارند از حقوق کارمندان کسرش می کنند و در واقع پس می گیرند. واقعا" این ظلم آشکار به کارمند و رزمندگان نیست؟ خودتان قضاوت کنید.

Reply
no
0
yes
1
رضا
1397/08/03 - 10:44
سلام، در خصوص اعمال یک مقطع تحصیلی بالاتر دنبال حذف سربازان دوره جنگ می باشند این بازی ها فقط برای ضایع کردن حق سربازان میباشد و گرنه تیر وترکش سرباز و غیر سرباز نمی شناسد این فرقی است که از ابتدا یک عده تندرو رواج داده اند یعنی سرباز جبهه رفته حتما باید جانباز یا شهید شود تا از امتیازات استفاده کند واگر زنده برگشت هیچگونه امتیازی ندارد اگر حضور سرباز در جبهه داوطلبانه نیست پس چرا به جانباز و شهیدش امتیاز می دهید خودتان قضاوت کنید

Reply
no
0
yes
1
هموطن
1397/08/03 - 16:52
واقعا. کسر شان هست. برای این مردان بی ادعا با این روزمرگی هایی که طی سی سال بامصوبات که فاقد ارزش معنوی ومادی و. وهمچنین جایگاهی وارزشی که این عزیزان وتمامی اقشار ایثارگری که این سال ها درسکوت و شرمندگی ومشقات زندگی و. دراین میانسالی و پیری. وحجم بی تدبیری درخصوص. ارزش ها وارمان های وکرامت همه ی عزیزان قصور وکوتاهی شده وپشت درهای بسته نظارگرهستند دیدار به قیامت.

Reply
no
0
yes
1
ناصر
1397/08/07 - 09:00
سلام: شما اگر واقعا به فکر دادن امتیاز به رزمندگان تهی دست بودید ، قانون را اینگونه مبهم نمی نوشتید که هر سازمان و ارگانی یک جور برداشت کند . همین حالا در وزارت جهاد کشاورزی و دانشگاهها مقطع تحصیلی بالاتر اجرا می شود ولی در سازمانها و وزارتخانه های دیگر نه . جالب اینکه بسیاری از رزمندگانی که در 2 سال اخیر در وزارتخانه های برخوردار از مقطع تحصیلی بازنشسته شده اند ،پاداش خود را با احتساب مقطع بالتر دریافت کرده اند و حقوق بازنشسنگی آنها نیز با احتساب این امتیاز پرداخت می شود.

Reply
no
0
yes
2
محمد
1397/08/09 - 13:47
اکثر رزمندگان وایثارگران دارند فوت میکنند نمایندگان خجالت دیدار برقیامت

Reply
no
0
yes
1
محمد
1397/08/10 - 09:57
سلام، دو سوال نماینده محترم فقط طراحی شده برای سربازان دوره جنگ تا حق این افراد را ضایع نمایند وگرنه در دوره جنگ تحمیلی افراد اصلا و اصلا به اجبار به جنگ فرستاده نمی شدند و لفظ داوطلبانه و غیر داوطلبانه صحیح نمی باشد و رفتن به جبهه بر اساس وظیفه بوده است وسربازی هم یک امر بین المللی می باشدحق سربازان دوره جنگ را ضایع نکنید که گناه آن به گردنتان می باشد.

Reply
no
0
yes
1
رضائی
1397/08/14 - 07:29
با سلام، نماینده محترم لطفاً حق سربازان دوره جنگ تحمیلی که در خط مقدم جبهه به کشورشان خدمت نموده اند ضایع نکنید

Reply
no
0
yes
0
1397/08/28 - 23:28
هردوسئوال پاسخش مشخص هست رزمندگانی که بصورت وظیفه وکادردرمنطقه جنگی وجبهه خدمت کرده اندسه براساس قانون وبخشنامه های موجود سه چهارم خدمت آنها بعنوان خدمت داوطلبانه محسوب میگرددلذا این که کاملا" روشن هست بحث یک مقطع تحصیلی بالاتر وقتی ارزش حقوقی ندارد پس ارزش اجتماعی درچه جایگاهی قرار دارد وبدرد چی میخورداگرقرار است شامل رزمندگان شودمقطع تحصیلی بالاتر هرچه زوترانجام شود تابتوانند کارشناسان از35سال خدمت استفاده نمایند نوش دارو بعدازمرگ سهراب بدردچی میخورد

Reply
no
0
yes
1
1397/08/28 - 23:34
توپ وخمپاره سربازوغیره سربازندارد

Reply
no
0
yes
1
1397/08/29 - 13:57
اگرمیخواهید کاری برای رزمندگان انجام دهیدلطفا" سریعتر انجام شود تااین چندنفری که زنده اندوبازنشسته نشده اندبتوانندازاین قانون استفاده کنند2875

Reply
no
0
yes
3
علی
1397/09/05 - 21:34
سلام بی خیال برادر ،،گوش نمایندگان از این حرف ها پر است دولت بفکر خودش است از بقیه کاری ساخته نیست نمایندگان برای خود نمایی حرفی زداند ولی با سد محکمی بنام افراد نون به نرخ روز بخوران خورن دیدن زورشون به این قشر نمرسد بیخیال این قانون شداند لطفا دور بعد مجدد به این نمایندگان که قانون تصویب مکنند ودیگران با دو ریال از اجرای آن سر باز می زنند رای بدهید حالم بهم می خورد که بعضی برای خود از شهید وشهادت نردبان ترقی میسازند من بعنوان یک رزمند ه دوران دفاع مقدس وبرادر جاویدالاثر اینجا اعلام می کنم که هر کاری خواستید بکنید فقط رضای خدا را در نظر بگیرید وخدا را شکر می کنیم محتاج این ادم های منافق نیستیم

Reply
no
0
yes
0
حیدر
1397/09/07 - 14:18
من یک سرباز بودم که در جبهه میمک به مدت 20 ماه بطور متوالی دیده بان بودم . اگر خدمت به وطن وظیفه است باید برای تمام آنهایی که جبهه رفتند داوطلب محسوب شود.

Reply
no
0
yes
0
1397/09/13 - 13:26
نمیدانم کی این قانون یک مقطع تحصیلی برای رزمندگان اجرایی میشودخداکنم که دیگع فرق بین رزمنده سرباز وغیره سربازگذاشته نشودوسریعتراجرایی شود تااین چندنفرکه بازنشسته نشده انداستفاده کنند رزمنده ها عجیب فراموش شده اندخصوصا" سربازان

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.