30 بهمن 1397/ ۱۴ جمادى الثانية ۱۴۴۰
شناسه خبر : 61433
1397,یکشنبه 08 مهر14:30
اشتراک گذاری در:
عکس روز

حقوق رزمندگان معسر با تورم اخیر چه می شود؟!


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواستار پرداخت حقوق به رزمندگان معسر بر اساس تورم موجود در کشور شد.

حقوق رزمندگان معسر با تورم اخیر چه می شود؟!

فاش نیوز - عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواستار پرداخت حقوق به رزمندگان معسر بر اساس تورم موجود در کشور شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، «سید قاسم جاسمی» نماینده ایثارگر مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی توجهی دولت و وزارت دفاع به رزمندگان معسر اظهار داشت: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه که در اواخر سال 95 به تصویب رسید قرار شد در سال 96 این مصوبه توسط دولت اجرایی شود اما متاسفانه اجرایی نشد و رزمندگان ما همچنان در عسر و حرج هستند.

وی با بیان اینکه دولت موظف است قانونی که در مجلس تصویب شده است را اجرایی کند تاکید کرد: من امیدوارم که مجلس و کمیسیون تلفیق، این موضوع را در بودجه سال جاری که در یکی دو ماه آینده مطرح خواهد شد مد نظر قرار دهد تا در سال آینده دولت مکلف به اجرای آن شود و حداقل مبلغ حقوق را که یک میلیون و پنجاه هزار تومان برای رزمندگان معسر بوده است را به سایر ایثارگران تسری دهد .

عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه ادامه داد: دولت دوازدهم باید بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین را در سال جاری اجرایی کند چرا که در غیر این صورت زندگی برای بازنشستگان نیروهای مسلح روز به روز دشوار تر و نگران کننده تر خواهد شد.

جاسمی در پاسخ به این سوال که این مبلغ متعلق به سال گذشته است و تورم کنونی محاسبه نشده است تاکید کرد: دولت دوازدهم بالاخره بر اساس تورم موجود بایستی حقوق رزمندگان را افزایش دهد و گذشته از مابه التفاوت آن و معوقاتی که باید داده می شد که داده نشده است، انتظار این است که بر اساس نرخ تورم همانند سایر کارمندان دولتی افزایش یابد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص چرایی اجرا نشدن این مصوبه یاد آور شد: من در صحبت هایم عرض کردم که حقوق معسرین بایستی داده شود ولی با همه این مسائل داده نشده است و به عنوان نماینده ایثارگر سعی خواهیم کرد با تذکر و سوال از وزیر دفاع، این مصوبه را دنبال کنیم اگر چه  وزارت دفاع و به خصوص وزیر باید به نمایندگان ملت جوابگو باشند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: امیدوارم وزارت دفاع جواب قانع کننده ای برای نمایندگان ملت داشته باشد و دولت هم این موضوع را عملیاتی کند.


کد خبرنگار : 17


جاسمی     کمیسیون امنیت ملی     مجلس شورای اسلامی                                
Reply
no
3
yes
10
الف - ب
1397/07/08 - 19:02
با سلام
قانون برنامه ششم تکلیف کرده است که به رزمندگان فاقد شغل و درامد حداقل حقوق پرداخت شود .
دولت بیش از یک سال است قانون مصوب را اجرا نمی کند و بسیاری از رزمندگان و جانبازان زیر 25% از همین مبلغ نصفه نیمه هم محروم هستند و با وجود تکمیل پرونده هنوز در نوبت تامین اعتبار!
جوانان شجاع ایام جنگ و سختی ، برای حضور در جبهه ها از هم سبقت می گرفتند ، ولی مسئولین و دولتمردان حالا برای عدم اجرای قانون از هم پیشی می گیرند .
دولت حتی اگر مدرسه ای هزینه برق و اب خود را پرداخت نکند با وجود رایگان بودن هزینه تحصیل در قانون اساسی و دهها بار تصویب در مجلس ، همانند زورگیران می اید و اب و برق را بر فرزندان ایران قطع می کند .
ولی همین دولت، قانون مصوب را که در حمایت از شجاعترین و عزیزترین هموطنان نوشته شده اجرا نمی کند ؟
درحالیکه هزاران کیلومتر از مرزهای زر خیر و نفت خیز ایران توسط همین رزمندگان عزیز ازاد شد.
براستی مسئول رسیدگی به تخلفات مسئولین چه کسی است ؟
چرا کمیسیون اصل نود به هیچ یک از شکایات مردمی و افکار عمومی توجهی نمی کند ؟
کاش تا دیرنشده قدر دان همه رزمندگان و جانبازان زیر 25% باشند .
و حقوق ایثار همه ایثارگران را با عزت و احترام پرداخت کنند .
تا فرهنگ ایثار برای همیشه ماندگار بماند .

Reply
no
3
yes
16
1397/07/08 - 22:38
تازه بماند که همین چندر غاز هم سالیان مدید است که یک ریال افزایش نداشته علیرغم افزایش حقوق همه دستکاههای دولتی ،خیلی جالبتر اینکه بیشتر از هر گروه وقشری این رزمندگان هستند که در واپسین سالهای عمرشان دچار ودرگیر انواع واقسام تبعات واسیبهای دوران جنگند واز همه بیشتر نیاز به حمایت وافزایش حقوقند که متاسفانه نه تنها سالیان سال یک ریال افزایش نداشته بلکه با بی ارزش شدن پول ملی طی این سالها وبخصوص این دو سه ماهه اخیر عملا این مستمری تبدیل شده به پول تو جیبی یک بچه ،واقعا جای بسی خجالت وسرافکندگی وشرمساری داره برای مسئولین خدوم و خدمتگزار

Reply
no
1
yes
2
احدی از اردبیل
1397/07/09 - 15:43
با سلام به همه ایثارگران بنده ایثارگر ارتش هستم بعد از تحقیق محلی در سال 94 یک سال میباشد به بنده مبلغ ششصد هزار تومان به عنوان حق ایثاراز بانک کوثر میدهند رفتم به ایثارگران ارتش گفتم با ان مبلغ ناچیز با مشکلات شدید خانواده چطور زندگی کنم گفتند چطور زندگی کنی به ما مربوط نیست فقط برو به خدا شکر کن .وبه ایثارگران یگان هم زنگ زدم در مورد مبلغ فوق گفتند ما با سیاست کاری نداریم .بالاخره بعد از چهل سال فقط برای رزمندگان بودجه بار مالی دارد .

Reply
no
1
yes
7
1397/07/10 - 08:07
ایا رزمنده جان برکف باید معسر باشد؟؟؟

no
0
yes
7
1397/07/10 - 22:34
معسرمان کردن ماشالا با این حجم از رسیدگی وخدمات بیشمار ،هه


Reply
no
0
yes
2
ابراهیم
1397/07/11 - 20:47
حضرت علی به مالک اشترفرمودندطوری بارزمندگان جنگ رفتارکن وبه معیشت انهاهمت گمارکه هیچ نیازی نداشته باشند.حال وروزمارزمندگان معسرکسی نمیداندفقط کسانی که مثل مادراین سالهابارنج ومشقت فراوان ساختیم ...رزمندگان معسرازجان خودگذشتندوتااخرین روزجنگ درجبهه هاماندندهدف انهادفاع ازاب وخاک بود.حال که سالهاازجنگ گذشته به حال خودرهاشده ایم ازتحصیل بازماندیم چترهمایتی دولت دراین سالیان بایدماوخانواده هایمان رادربرگیرد.معوقات ماپرداخت شودبیمه نیروهای مسلح باشیم .مسکن مارارسدکند.کمک معیشتی که به رزمندگان معسرپرداخت میشودریالی اضاف نشده ازوام خبری نیست .فکرکنم اصلا درهیچ بودجه ای لحاظ نمیشویم .مابایدیک تشکیلات مستقل داشته باشیم که پیگیرمطالبات ماباشند.درکشورالمان به نوه های انهاکه درجنگ بوده اندتسهیلات مجانی داده میشود.ولی مابه رزمندگانی که هنوزهستندوزنده اندبرنامه جامعی نداریم ...کوچکترین رزمنده دفاع مقدس

Reply
no
0
yes
1
نام
1397/09/29 - 18:29
سلام خداکند دولت دربوجه سال 98 حقوق رزمندگان معسر رادیده باشدوانشاالله افزایش دهد.

Reply
no
0
yes
1
محمد تقی سعادتی فر
1397/10/09 - 21:31
فقط میتوانم بگویم خودمان به حال خودمان اشک بریزیم هرکس حتی اگر یک روز به جنگ رفته است بای تا اخر عمرش بی نیاز باشد اخه ما یادگاران دفاع مقدسیم حتما باید کشته میشدیم هنوز بعداز ۳۳سال خاطرات جنگ منوکلافه میکنه نمیتونم فراموش کنم

Reply
no
0
yes
1
جانباز ستم دیده
1397/10/23 - 22:32
با سلام و خسته نباشید اقای جاسمی مرد بزگ
خدا سایه شمارا از سرتمام رزمندگان کم نکند از شما تقاضا دارم که با فریادتان به گوش تمام نمایندگان برسانید در زمان جنگ سی میلیون جمعت ایران داشت ولی تمام هشت سال جنگ به پنج میلیون نرسید به گفته خودشان تمام جانبازان وشهدا ورزمندگان به یک میلیون نمی رسد چرابه زیر بیست پنچ درصد و رزمندگان به این فلاکت بیفتند باحقوقی ناچیز.

Reply
no
0
yes
1
خسرولطفی
1397/10/26 - 22:01
سلام آیا حقوق رزمندگان ایثارگر معسر که هنوز ناچیز است در سال ۹۸ افزایش می یابد یا باز هم در حق ما ظلم می شود این مسئولین دزد خیانت کار چرا ظلم می کنند از آن روز بترسید که ما رزمندگان دست در دست هم بگوزاریم و حق خودمان را از این ظالمین پست بگیریم! راه حسین راه حق و عدالت است نه شعار نه دروغ یا علی

Reply
no
0
yes
0
رضا
1397/11/11 - 13:24
با مبلغ 600 هزار تومان چگونه زنده بمانیم؟ اگر رییس جمهور ما مسلمان باشد باید به دینش شک کرد.

Reply
no
0
yes
0
خسرولطفی
1397/11/12 - 23:45
زندگی اشرافی شما مسئولین فاسد نظام ما را به مرحلی جونون رساند است! حقوق های ناچیز ما رزمندگان زندگی را با ۹۹ درصد زیر سفر کرده است! چرا این هم بی عدالتی این هم ظلم این هم اختلاس ووو! خداوند شما را نابود کند ما رزمندگان ایثارگر دگر امری برای مان نمانده است بس این عدالت و حق را کی می بینیم

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.