03 خرداد 1398/ ۲۰ رمضان ۱۴۴۰
شناسه خبر : 61592
1397,سه شنبه 17 مهر12:12
اشتراک گذاری در:
عکس روز

طرح "نائب الشهید" راهپیمایی اربعین به چهار زبان اجرا می شود


طرح معنوی نائب الشهید ۱۳۹۷ در پیاده روی اربعین حسینی امسال با شعار " حب الحسین یجمعنا "، هر زائر نائب شهیدی خواهد بود.

طرح

فاش نیوز - اربعین امسال طرح نیابت شهداء با توزیع کارت های نیابت شهداء کشورهای مختلف، به چهار زبان عربی، انگلیسی، اردو و فارسی و با برپایی ۶ موکب و غرفه اختصاصی طرح نیابت شهداء در مسیر پیاده روی اربعین حسینی و خروجی های مرزی مهران، چزابه و شلمچه و اجرای برنامه های مختلف فرهنگی در حوزه ایثار و شهادت، انجام می شود.

 برپایه گزارش دریافتی، «محمد جواد فرامرزی» دبیر کارگروه شاهد کمیته فرهنگی وآموزشی ستاد اربعین استان بوشهر اظهارداشت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته توسط کارگروه شاهد کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان، امسال طرح پیاده روی اربعین به نیابت از شهداء، گسترده تر از سال های قبل اجرا خواهد شد.

 وی تصریح کرد: تلاش این طرح بر این موضوع معطوف است که گفتمان نیابت شهداء در میان مردم و اقشار مختلف نهادینه شده و به نحوی گسترش یابد که هر زائری که تصمیم می گیرد به پیاده روی اربعین حسینی بیاید، نیت نماید که نائب شهیدی باشد و پیاده روی و زیارت خود را متبرک به نام و یاد شهیدی نماید.

 فرامرزی در ادامه افزود: از بنیاد شهید استان، سازمان فرهنگی شهرداری استان و دستگاه های فرهنگی و هیئت های مذهبی و مسئولین کاروانهای زیارتی خواسته شده است که برای فرهنگ سازی و ترویج این طرح تلاش نموده و برنامه هایی را با استفاده از تمام ظرفیتی که در اختیار دارند،به اجرای این طرح کمک و همیاری نمایند.

مدیرعامل کانون همبستگی فرزندان شاهد استان بوشهر همچنین اظهار داشت: فرزندان شاهد عضو این کانون که در شهرهای مختلف با هماهنگی ائمه جمعه در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در حال فعالیت هستند، مسئولیت کارگروه شاهد شهر خود را برعهده داشته و از آنها نیز خواسته شده است که مشابه سال های قبل تمام تلاش خود را بکارگیرند و به رسالت زینبی فرزندان شهداء در ادامه راه شهداء و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، عمل کنند

 مسئول کارگروه شاهد این کمیته یاد آور شدند: مهمترین مشکل در مسیر اجرای شایسته این طرح را ضعف منابع مالی و امکانات و عدم همراهی مؤثر نهادهای مسئول دانست و تصریح کرد: این طرح از مؤثرترین و ارزشمندترین طرح های فرهنگی در حوزه اربعین است که مورد استقبال چشمگیر و زائد الوصف زوار اربعین حسینی و مسئولان کشور عراق قرار گرفته است. لذا انتظار می رود نهادهای مسئول و دارای بودجه و امکانات با یاری این طرح، به وظایف خود نسبت به شهداء و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که پیام اصلی مسیر زینبی اربعین حسینی است و مورد درخواست و استقبال خیل عظیم زائران نیز می باشد، به نحو شایسته ای عمل نمایند.

 وی افزود: امسال سومین سال برای تجربه این خدمت را خواهیم داشت ما در دو سال گذشته فعالیت های بسیار خوبی داشته ایم البته موضوع نائب الشهید محدود به پیاده روی اربعین نبوده و طرح نیابت شهدا را در تمامی سفرهای زیارتی مشهد مقدس کربلای معلی به اجرا در آورده ایم که امیدواریم موجبات شادی و رضایت شهدا قرار گرفته باشد %

 وی در پایان از ادارات و خیران که هر ساله این طرح معنوی را همراهی و مساعدت می کنند تشکر و قدردانی نمودند و آرزوی قبولی نذر ایشان را از خداوند منان خواستار شدند.

گفتنی است طرح معنوی نائب الشهید ۱۳۹۷ در پیاده روی اربعین حسینی امسال با شعار " حب الحسین یجمعنا "، هر زائر نائب شهیدی خواهد بود.

 

 

 


کد خبرنگار : 23


اربعین     نائب الشهید     زائران     فاش نیوز                            
Reply
no
0
yes
0
سمیه
1397/07/22 - 12:45
خیلی طرح قشنگیه از نظر فرهنگی . اینکه هنوز هم راه شهدا ادامه داره و جاری هست....... شهدا شرمنده ایم.

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.