30 تير 1398/ ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 61662
1397,یکشنبه 22 مهر12:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز

استفساریه لغو ممنوعیت ماموریت تحصیلی فرزندان جانبازان


نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار ارائه استفساریه برای لغو ممنوعیت ماموریت تحصیلی فرزندان جانبازان بالای ۲۵ درصد شد.

استفساریه لغو ممنوعیت ماموریت تحصیلی فرزندان جانبازان

فاش نیوز- نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار ارائه استفساریه برای لغو ممنوعیت ماموریت تحصیلی فرزندان جانبازان بالای 25 درصد شد.

 به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم چالوس، کلاردشت و نوشهر در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات پیش آمده برای 50 هزار نفر از فرزندان جانبازان بالای 25 درصد درخصوص لغو ممنوعیت تحصیلی اظهار داشت: به نظر من در برنامه ششم توسعه از ماده 90 به بعد قوانین ایثارگری را بسیار جامع و کامل نوشتیم. اگر چه ممکن است قانون در برخی از جاها یکی دو جا سکته داشته باشد که در این مورد هم دنبال این هستیم تا اصلاحیه ای بیاوریم و بر مبنای آن نقایص قانونی را برطرف کنیم.

  وی ادامه داد: به طور مثال در برخی از جاها ما در قانون نام فرزندان جانبازان را نوشته ایم اما ذکری از پدران آنها نیاورده ایم. یا اینکه نام فرزندان آزادگان و ایثارگران را آورده ایم اما نامی از خودشان نیاورده ایم. اگرچه من معتقدم که برخی از دوستان در فراکسیون ایثارگران به دنبال طرحی هستند تا به صحن علنی مجلس بیاورند و بر اساس آن یک اتفاقی بیفتد تا اصلاحات را انجام بدهیم.

 نماینده مردم چالوس و نوشهر متذکر شد: در برخی از جاها ممکن است قانون نیاز به استفساریه داشته باشد. ما هم در این راستا به دنبال آن هستیم که دوستان فراکسیون ایثارگران یا کمیسیون اجتماعی پیشگام شوند و استفساریه ای بیاورند تا ما بر آن اساس مشکل را برطرف کنیم.

سمت و سوی جامعه و فاصله گرفتن از ارزش ها

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این مطلب که تجمل گرایی ما را از اصول و ارزش های دفاع مقدس دور کرده است یادآور شد: ما نمی خواهیم به سمت اشرافیت و مادیگری برویم اما متاسفانه به دنبال تجمل گرایی رفتیم و این تجمل گرایی باعث شد که اصول و ارزش های مان را در خیلی از جاها زیر پا بگذاریم.

 احمدی لاشکی با اشاره به سخنان ماندگار بنیانگذار انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: این همه تذکرات در مورد اشرافی گری چه از دوران امام خمینی که فرمودند "من یک موی کوخ نشین ها را با همه کاخ نشین ها عوض نمی کنم و چه در حال حاضر که مقام معظم رهبری این همه در مورد ساده زیستی تاکید و تذکرات فراوانی دارند .

 نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی متذکر شد: متاسفانه ما درعمل شاهد این موضوع هستیم که باید بهترین ماشین و خانه را داشته باشیم و فرزندانمان با فلان نقلیه به مدرسه بروند و در فلان دانشگاه تحصیل کنند و همه این ها نشان می دهد که به سراغ تجمل گرایی رفته ایم.

  نماینده مردم چالوس و  نوشهر در پایان تاکید کرد: شما به زندگی ساده و بدون تجمل مقام معظم رهبری نگاه کنید همان ساده زیستی که در خانه شان وجود دارد، در دفتر ایشان هست و همان گلیمی که زیر پایشان در خانه است در دفتر کار وجود دارد. اما متاسفانه ما این سبک زندگی، ساده زیستی و ارزش های دوران دفاع مقدس را که در دوران جنگ تحمیلی در سراسر کشورمان وجود داشت از دست داده ایم و علت ان هم دنیا زدگی است که ما را به سمت خودش برده است شاید هم تعهد و تقوای ما شده که نتوانستیم مقاومت کنیم.


کد خبرنگار : 18


احمدی لاشکی     استفساریه معافیت تحصیلی     جانبازان     فاش نیوز                            
Reply
no
1
yes
10
امیرعلی
1397/07/22 - 22:04
بابا گلی به جما ل شما که در این وانفسا به فکر ایثارگران هستید ، بنیاد که بی خیاله و تلاش معکوس می کنه.
اجرتون با خداوند

Reply
no
1
yes
5
1397/07/23 - 02:54
منشاء و سرچشمه از بین رفتن فرهنگ ها و ارزش ها کجاست ؟
شکّی نیست که قدرت و هیأت حاکمه در یک جامعه تأثیر چشم گیری بر فرهنگ آن جامعه دارد . اگر حکمرانان مقیّد و مطیع ارزشهای بومی و دینی جامعه خود باشند به دوام و گسترش فرهنگ خودی کمک بسزایی می نمایند و اگر فاسد و بی لیاقت باشند ، صدمات جبران ناپذیری بر فرهنگ و ذخایر معنوی و مادّی جامعه وارد می کنند.

Reply
no
0
yes
3
فاطمه سادات بهشتب
1397/07/23 - 12:42
درنتیجه کنکورم اجحاف شد...سلام من امسال بارتبه ۱۳۵۴وتراز۹۰۷۲دردانشگاه فرهنگیان پذیرفته نشدم باوجودمصاحبه عالی بدون هیچ کدی درکارنامه نهایی .دریک کدرشته فقط یک اختلاف باقبولشده داشتم درحالیکه هم رتبه من وحتی بالاترازمن قبول شدند..هیچ جام حق من رونمیدن جوابگونیستن آیااین تناقض نیست؟بی عدالتی محض نیست؟؟من افسردگی گرفتم کجاست این عدالت تاکی زجربکشیم ماهاکه پارتی نداریم تاکی؟؟؟؟؟؟؟قضاوت باخدا

Reply
no
0
yes
5
رزمنده بی کس
1397/07/23 - 13:37
چرا فقط قوانین ایثارگران مبهم است ونیاز استفساریه دارد اینقدر به ایثارگران ظلم نکید یک روز معاون حقوقی سازمان مدیریت برنامه ریزی به وزراتخانه ابلاغ می کند که یک مزایای یک مقطع تحصیلی را قطع کنید یک روز دیوان عدالت ماموریت فرزندان عزایزانی که بچگی محبت پدر را به چشم ندیده اند وبرای این نظام خون دادند ودست وپا چشم خود را از دست دادنند

Reply
no
0
yes
11
۰۰۰
1397/07/23 - 20:29
توروخدا یه کاری کنید دیگه

Reply
no
2
yes
6
سمیه
1397/07/25 - 13:45
با سلام و تشکرازبیانات اقای احمدی نماینده محترم مردم درمجلس.
لغو منع ماموریت بایستی شامل فرزندان جانبازبیس پنج درصد وبالاتر بشه. نه بالاتر ازیست پنج درصد . جون یالاتر ازبیست پنج فرزندان جانباز بیست پنج را شامل نمیشود ومشکل ایجاد میکند. تشکر

Reply
no
0
yes
7
1397/07/27 - 01:37
زندگیم داره تباه میشه, تو رو به امام حسین, کاری کنید.

Reply
no
0
yes
6
1397/07/28 - 20:13
تو رو خدا دیگه نمیزارن کلاس برم ثبت نامم لنجام نمیشه شمارو به امام حسین قسم کاری کنید بتونیم ماموریت اموزشی بگیریم

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.