30 تير 1398/ ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 61676
1397,دوشنبه 23 مهر12:27
اشتراک گذاری در:
عکس روز

واکنش به موقع برای جلوگیری از اقدام خلاف قانون صدا و سیما!


حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به دنبال اعتراض برخی از جانبازان و ایثارگران شاغل در سازمان صدا و سیما به رئیس این سازمان نامه نوشت.

واکنش به موقع برای جلوگیری از اقدام خلاف قانون صدا و سیما!

فاش نیوز- حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به دنبال اعتراض برخی از جانبازان و ایثارگران شاغل در سازمان صدا و سیما به رئیس این سازمان نامه نوشت.

 رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس در این نامه ضمن تاکید بر اینکه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان صرفا" مربوط به کسانی است که حکم بازنشستگی را گرفته و یا خدمت ۳۵ ساله‌شان به پایان رسیده است گفت که اگر سازمان صدا و سیما با برداشت اشتباه برای ایثارگران و فرزندان شاهد در این سازمان در بازه زمانی ۲۴ آبان ابلاغ بازنشستگی کرده، باید هر چه سریعتر این اشتباه را اصلاح کند.

متن نامه به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر عسگری
رئیس محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
با سلام و تهنیت احتراما" پیرو استعلام شماری از جانبازان و ایثارگران شاغل آن سازمان از این فراکسیون درخصوص جاری بودن یا نبودن چند حکم تکلیفی از قوانین خاص ایثارگران مربوط به خدمت ۳۵ ساله مشمولان شاغل ایثارگر و مغایر بودن یا نبودن آنها با قانون اصلاح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌ها به استحضار می‌رساند:

  در پی ابلاغ و اجرای قانون اصلاح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان این قانون صرفا به بازنشستگی مقامات و مدیران و آن دسته است بازنشستگانی که پس از دریافت حکم بازنشستگی به خدمت بازگشته یا کارمندان شاغلی که خدمت ۳۵ ساله خود را به پایان رسانده‌اند باز می‌گردد و طبعا این قانون به هیچ وجه و تحت هیچ عنوانی قانون اصلاح بند الف ماده ۱۰۳ مدیریت خدمات کشوری و بند «ر» ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر ادامه خدمت اختیاری ۳۵ ساله ایثارگران شاغل به شرط داشتن حداقل مدرک کارشناسی (معادل کارشناسی ارشد طبق امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر) به جانبازان، آزادگان و فرزندان شاهد شاغل دستگاه‌ها را باطل و ملغی الاثر نکرده است.

پس این دسته از ایثارگران اختیار کامل دارند در دستگاه‌های مشمول ماده ۲ قانون خدمات جامع ایثارگران از جمله آن سازمان بدون هیچ مانعی تا سقف ۳۵ سال خدمت کنند.

 مزید استحضار حتی بر اساس حکم بند «چ» ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه آن دسته از جانبازانی که بازنشسته شده‌اند به شرط دارا بودن شرایط وصف شده در این حکم می‌توانند به خدمت در دستگاه‌ها از جمله آن سازمان بازگردند و پس از تکمیل ۳۵ خدمت خود بازنشسته شوند.

 از آنجایی که سازمان صدا و سیما مشمول ماده ۲ قانون خدمات جامع ایثارگران ماده ۳ قانون تسهیلات اجتماعی و استخدامی جانبازان و ماده ۲۳ قانون حمایت از آزادگان است پیروی و تمکین از قوانین خاص ایثارگری از تکالیف مسئولیتی دستگاه‌ها از جمله آن سازمان به شمار می‌آید و مقررات و رویه‌های داخلی و حتی قانون دستگاه‌ها هم نمی‌تواند بر قوانین ایثارگری ارحج نافذ و یا محدود کننده باشد.

 لذا مستدعی است در اجرای مُر قانون و به موجب روند قانونی یاد شده اگر آن سازمان از نحوه اجرای قانون اصلاح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان دچار برداشت اشتباه شده و برای جانبازان، آزادگان و فرزندان شاهد شاغل خود حتی با مدرک کارشناسی ارشد و حداکثر ۲۵ سال خدمت در بازه زمانی ۲۴ آبان ۹۷ ابلاغ بازنشستگی صادر کرده است دستور فرمایید هر چه سریعتر این اشتباه اصلاح و جبران و به ۳۵ سال خدمت بازگردانده شود و از نتیجه نیز این فراکسیون را مطلع کند.

حسن نوروزی
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی
رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامیظ


کد خبرنگار : 23


حسن نوروزی     صدا و سیما     ایثارگران     فاش نیوز     نامه                        
Reply
no
4
yes
1
رزمندگان و جانبازان زیر25%
1397/07/23 - 14:43
عجیب ولی واقعی :
رزمندگان فاقد شغل هنوز دفترچه درمانی ندارند !
وام مسکن رزمندگان با وجود تصویب در قوانین بودجه هنوز اجرایی نشده است !
ایین نامه اجرایی نحوه پرداخت کمک معیشت بجای اینکه مرحمی باشد متاسفانه زخمهای جانبازان زیر25% را عمیق تر می کند !
قوانین حمایتی رزمنده ها و زیر25% ها در برنامه ششم هیچ کدام اجرا نشده نه از 30% تخفیف شهریه دانشگاهها و بلیط قطار و هواپیما خبری است و نه حتی یک بلیط مترو !
جانبازان زیر25% هنوز فاقد یک کارت شناسایی هستند
اقای دکتر نوروزی لطفا برای این مظلومترین ایثارگرات تاریخ بشریت هم قدمی بردارید
و حقشان را با صدای بلند در مجلس فریاد بزنید
خداوند نگهدارتان باشد

Reply
no
0
yes
0
بهرام
1397/07/23 - 16:53
سلام جناب نوروزی پس هرماه جبهه بنا بود یک درصد جانبازی حساب بشه بکجا رسید این از عدالت بدور است که ما پول داروهایمان را بچهایمان تا غروب کارگری کنند و غروب پول آنرا پرداخت کنند تورا بخدا اقدام فرماید

Reply
no
0
yes
0
جانباز
1397/07/24 - 09:35
آقای عسگری چه خصومتی با ایثارگران داری؟ این رفتارت نشون داد عقده زیادی از ایثارگران داری و اولین سازمانی بودی که جبهه گرفتی!! البته مثل تو زیادن و همچین مواقعی خودشونو نشون می دن!!!

Reply
no
0
yes
0
1397/07/24 - 17:56
اکثر امتیازات ایثارگری برای کارکنان شاغل دولتی است.شما را به خدا معادل این امتیازات را هم برای ایثارگران غیرشاغل دولتی درنظر بگیرید.والله این از عدالت وانصاف به دور است.حقوق مقطع تحصیلی بالاتر و گروه ترفیعی ومعافیت کسورات بیمه وبازنشستگی وماموریت تحصیلی و...برای ایثارگران شاغل دولتی

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.