30 تير 1398/ ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 61835
1397,پنجشنبه 03 آبان10:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز

مخالفت مجلس با محدودیت سهمیه سردفتری ایثارگران


نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ایجاد محدودیت برای سهمیه سر دفتری ایثارگران مخالفت کرد.

مخالفت مجلس با محدودیت سهمیه سردفتری ایثارگران

فاش نیوز - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ایجاد محدودیت برای سهمیه سر دفتری ایثارگران مخالفت کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه (دوم آبان ماه) در هنگام بررسی طرح اصلاح بند (چ) ماده 88 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه بر سهمیه قانونی سر دفتری ایثارگران تاکید کرد.

بر اساس ایاین گزارش حجت الاسلام حسن نوروزی رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس دهم تاکید کرد: امروز در صحن علنی مجلس طرح یک فوریتی اصلاح بند (چ) ماده 88 قانون برنامه توسعه مورد بحث و بررسی نمایندگان مجلس قرار گرفت.

بر اساس این طرح کلمه «مرکز مشاوران قوه قضاییه» از ماده 88 از برنامه ششم توسعه حذف شود.

وی افزود: در ماده 88  برنامه ششم توسعه آمده است:

کانون سردفتران، مرکز مشاوران و وکلا، 3درصد از سهمیه خود را به جانبازان، آزادگان و فرزندان آنها اختصاص دهند. اما برخی از نمایندگان می خواستند به بهانه و مسائلی دیگر، بحث کانون مشاوران را حذف کنند و استدلال آنها این بود که باید به همان 20درصد سهمیه ای که در ماده 51 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران وجود دارد، برگردد.

وی ادامه داد: اما نمایندگان ایثارگر با این طرح مخالفت کردند و مجلس دهم از این طرح استقبال نکرد و در حقیقت 30درصدی مرکز مشاوران قوه قضاییه ابقا شد.

به گفته رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس دهم یک فوریت این طرح در مورخ سوم دی ماه سال 1396 به تصویب نمایندگان مجلس رسیده بود و پس از مطرح شدن در جلسه علنی امروز در مورد کلیات آن از دستور کار مجلس شورای اسلامی خارج شد.


کد خبرنگار : 23


سردفتری     مجلس     حسن نورزوی                                
Reply
no
10
yes
1
جانباز شیمیایی
1397/08/05 - 04:19
سلام
یکی از عزیزان دلسوز و خداترس که به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی دسترسی دارد به آنها بفرمائید چرا این قوانین ایثارگران که اجرایی نمیشود را تصویب کرده اند ، وقت این عزیزان گرانبها ست و پیگیری همان قوانین قبلی خیلی بهتر از هزاران قوانین دیگر است که شاید خیلی از آنها هیچ وقت اجرا نشود...
در ضمن جانبازان 20درصد چه ظلمی در حق این مجلس و مملکت مرتکب شده اند که سی سال است مورد بی مهری آنها قرار گرفته اند هم خودمان و خصوصا خانواده امان از همه تسهیلات و امکانات محروم شده ایم ...
آیا عدالت به درستی اجرا شده با یک کلمه بی معنی بنام درصد ...

آیا ایثار و از خودگذشتگی را با درصد قیاس کردن صحیح است؟

آیا جانباز 20درصد بعلت نداشتن شهریه دانشگاه باید ترک تحصیل کند؟

آیا خانواده جانباز 20درصد اعصاب و روان باید متلاشی شود؟ آنهم بخاطر نداشتن حقوق مکفی و معیشتی که حق فرزندان محروم از محبت پدرانه ؟

آیا کسی یا متخصصی تحقیقی در باره این خانواده ها انجام داده؟

آیا رئیس کمیسیون پزشکی بنیاد از وضعیت خانواده های جانبازان اعصاب و روان و شیمیایی 20درصد خبر دارد(میدانیم که خودش را به بی خبری زده است).

آیا بعد از سی سال نباید روح تازه ای به کالبد پوسیده بنیاد دمیده شود یا اینکه کمسیون پزشکی ارث پدری آنهاست و باید به فرزندان شان انتقال بدهند.

والسلام علیکم برحمه الله و برکاته

Reply
no
0
yes
0
کارگر برادر شهید
1397/08/05 - 08:53
سلام کارگر هستم برادر شهیدی که چند روز پیش مطلبی را برایتان فرستادم که در زیر می آورم. متاسفانه فاش نیوز که وصفش را شنیده بودم هم سانسور نیوز است که شاید طعم باج , مزه و ذائقه اش را اینگونه کرده و یا ترس . به هر صورت مبارکتان . فقط به عرضتان برسانم دو روز بعد از آن نامه هم به بنیاد یزد رفتم و دوباره مدیر کل و سایرین نبودند و من دست از پا درازتر برگشتم . خدا جزایشان را بدهد . اما در این رفتن و آمدنها فهمیدم خرید میز و مبل و صندلی های جدید بیش از نهصد میلیون تومان بوده نه سیصد تومان . به هر صورت امیدی به شما ها هم نیست . برادر شهید کارگر

Reply
no
5
yes
1
ناشناس
1397/08/05 - 15:05
بنیاد اگر کمیسیون پزشکی نیروهای مسلح را به رسمیت بشمارد و دست از دوباره کاری و موازی کاری و ازار جانبازان بردارد ، می تواند با بودجه حاصل از صرفه جویی این تصمیم درست ، هزینه درمان همه ایثارگران را به نحو احسن تامین کند


نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.