شناسه خبر : 61896
پنجشنبه 10 آبان 1397 , 12:31
اشتراک گذاری در :
عکس روز

سه پسرم شهید، اسیر و جانباز شدند

مریم مجتهدزاده، رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با حضور در منزل شهید اوحدی، با مادر این شهید گرانقدر دیدار و از وی دلجویی کرد.

مریم مجتهدزاده، رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با حضور در منزل شهید اوحدی، با مادر این شهید گرانقدر دیدار و از وی دلجویی کرد. در این دیدار فاطمه قربان، معاون برنامه‌ریزی و مالی اداری سازمان و  شهناز اشکیان، معاون امور استان‌های سازمان نیز حضور داشتند.

مجتهدزاده مادران شهدا را شاهدانی بی‌‌ادعا که نزد پروردگارشان مأجورند، معرفی کرد و اظهار داشت: مادران شهدا با خدا معامله کردند و قطعاً اجر شهید‌پروری کمتر از شهادت نیست. مادران و همسران شهدا در طول هشت سال دفاع مقدس حماسه‌های جاویدی ساختند که تاریخ همیشه از آن یاد خواهد کرد. آنها با صبر و استقامت خود دشواری‌ها را تحمل کردند و هم‌اکنون نیز در تمام عرصه‌های مختلف کشور، حضوری‌ پررنگ دارند و دیگر بانوان کشور را پیوسته به این حضور تشویق می‌کنند.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس ادامه داد: اگر شهیدان ما با تأسی از اعمال و رفتار امام حسین(ع) درس فداکاری و وفاداری و از خودگذشتگی و شجاعت و شهامت آموختند و در عمل نیز آن را به اثبات رساندند و در راه دفاع از اهداف مقدس اسلام جانفشانی کردند و حماسه‌ای جاوید آفریدند، بی‌شک آموزگاری داشته‌اند به‌نام «مادر» که در دامان پرمهر او و در کلاس درس او، به این مقام رسیدند.

در ادامه مادر شهید اوحدی گفت: خداوند سه پسر به من عنایت کرد، هر سه پسرم با هم در یک روز به جبهه رفتند. شب عملیات والفجر مقدماتی سعید اسیر شد و محمدحسین شهید و پسر کوچکم مجروح شد. محمدحسین چند ماه قبل از شهادتش گفت میخواهم ازدواج کنم. عقد کرد و به جبهه رفت. در واقع قاسم‌وار ازدواج کرد، مهریه همسرش مهریه حضرت زهرا(س) بود و در اتاقش روی کاغذ دیواری نوشته بود «ارزش این ازدواج را نه پول و طلا بلکه فریادهای الله اکبر خمینی رهبر رزمندگان تعیین می‌کند.

وی افزود: بعد از این موضوع من احساس کردم دیگر آماده شده‌ام و آمادگی‌اش را دارم، وقتی خبر شهادتش را شنیدم خوشحال شدم و در مراسمش مشکی نپوشیدم. لباسی سبز با سربندی قرمز که از جبهه برایم آورده بودند تنها وسایل بازمانده از شهید بود. دوست نداشتم کسی به من تسلیت بگوید. شهادت پسرم تبریک داشت نه تسلیت ما هم با الگو گرفتن از صبر حضرت زینب(س) توانستیم به فضل خدا صبر پیشه کنیم.

منبع: تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi