29 تير 1398/ ۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۰
شناسه خبر : 61930
1397,یکشنبه 13 آبان16:10
اشتراک گذاری در:
عکس روز

عدم صلاحیت ماده ۱۶ رسیدگی به شکایات ایثارگران


ناصر ۷۰% - هدف اصلی کمسیون ماده ۱۶ چیست؟

باسلام خدمت جناب آقای مجتهد بزرگوار

آیا وظایف و هدف اصلی از ایجاد کمسیون ماده ۱۶ قابلیت تطبیق و هماهنگی در مقررات اداری و استخدامی کشور با شرایط خاص جمعی جانبازان و جامعه هدف تحقق یافته است ؟

 عرایضم را در مورد وظایف کمیسیون ماده ۱۶ که رسیدگی به تقاضای جامعه هدف (جانباز، آزاده، خانواده شهدا) از عدم اجرای قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان و قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در دستگاه‌های احصاء شده در قوانین مذبور می باشد شروع می کنم.

 چون کمیسیون ماده ۱۶ کلا برخلاف اهداف ذاتی این کمیسیون که حمایت از ایثارگران در مقابل دستگاه های دولتی و جلوگیری از حقوق تضییع شده جامعه هدف می باشد اما از اهداف خود دور شده و حکم های خلاف واقع صادر می کند و همچنین طولانی تر شدن صدور احکام که به بیش از یک سال رسیده است.

اینجانب ناصر ستوده جانباز ۷۰ درصد حالت اشتغال دستگاه دولتی هستم باستناد تبصره ۲ ماده ۵۱ که آمده است:
تبصره۲ـ این فوق‌العاده ایثارگری به جانبازان و آزادگان از کار‌افتاده کلی که از حقوق حالت اشتغال مطابق مواد (۳۸) و (۳۹) این قانون برخوردار گردیده‌اند تعلق نخواهد گرفت.

 اگر هر شخص حقیقی و حقوقی این تبصره را بدقت بخواند خواهد دید که تبصره ۲ ماده ۵۱ صراحتا می گوید این فوق العاده ایثارگری به آزادگان و ایثارگران و جانبازان‌ از کارافتاده کلی که از مواد ۳۸ و ۳۹ این قانون برخوردار گردیده باشند تعلق نخواهد گرفت. نه هم جانبازان و آزادگان و ایثارگران حالت اشتغال از کار افتاده کلی، فقط کسانی که از مواد ۳۸ و ۳۹ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران برخوردار و استفاده کرده اند تعلق نخواهد گرفت.

 اینجانب به استناد تاییدیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریز از مواد ۳۸ و ۳۹ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تاکنون استفاده نکرده ام و به همین سبب و باستناد تبصره ۲ ماده ۵۱ مشمول دریافت فوق العاده ایثارگری میباشم.
فلذا چون دستگاه دولتی از اجرای این قانون امتناع می کرد اینجانب در مورخه ۹۶/۶/۲۹ به کمسیون ماده ۱۶ شکایت کردم و کمیسیون ماده ۱۶ بعد از یک سال در مورخه ۹۷/۶/۲۵ بدون اشاره به مواد قانونی و بدون هیچ دلیل و مدرک و استنادی در رای خود آورده است:

 « شاکی محترم مشمول قانون حالت اشتغال گردیده، ادعای نامبرده موضوعیًت قانونی نداشته. فلذا رای به رد شکایت صادر و اعلام  می گردد ».
آیا ادعای نامبرده موضوعیت قانونی نداشته دلیلی بر رد شکایت بدون ارائه هیچ سند و مدرک و استناد قانونی می تواند صادر شود؟
پس این قانون‌گرایی و صحیح بودن آرای صادره در کمیسیون ماده 16 شعاری بیش نیست؟

 اینک اینجانب بعد از یک سال پیگیری، مجددا" باید به محاکم قضایی مراجعه و به دیوان عدالت اداری شکایت کنم و متعاقبا" دیوان عدالت اداری در چه مدت اقدام به صدور رای کند، خدا می داند و یا چند سال طول خواهد کشید که به شکایت اینجانب رسیدگی کنند؟
و به وضوح می بینیم ایثارگران چگونه مابین کمیسیون ماده ۱۶ و دیوان عدالت اداری چندین سال بدنبال حق تضییع شده خود هستند.
 آیا واقعا قوانین ایثارگری آنقدر پیچیده هستند که حقوقدان های کمیسیون ماده ۱۶ نمی توانند براحتی تفسیر و برداشت صحیح از این قوانین داشته باشند.
البته کاری به رای دیوان عدالت اداری ندارم که چه رای خواهد داد.
مشکل من و قشر ایثارگر با کمیسیون ماده ۱۶ است که این همه تبلیغات می شود .
ولی آیا واقعا این کمیسیون ماده ۱۶ حامی ایثارگران است یا از وظیقه ذاتی خود دور شده است؟

البته نه بخاطر اینکه رد به شکایت اینجانب داده است، بلکه بخاطر اینکه با این وضعیت رسیدگی و عدم احقاق حق ایثارگران، کمیسیون ماده ۱۶ صلاحیت رسیدگی به شکایات ایثارگران و جانبازان و خانواده محترم شهداء را ندارد.


کد خبرنگار : 20


Reply
no
0
yes
0
جانباز شیمیایی
1397/08/17 - 03:50
سلام در سال 94بنده شکایتی داشتم که از طریق کمیسیون ماده 16استان فارس به تهران ارسال شد اما پس از یکسال پیگیری کردم گفتند نامه بدست ما نرسیده مجددا سال 95بنیاد فارس پرونده را به تهران ارسال کرد و چندین پیرو هم زده اما تاکنون که آبان 97هستیم هنوز جوابی دریافت نکرده ایم .
چرا یک پرونده باید اینقدر طول بکشد؟ خواهشمندم پرونده هایی که سال ها در نوبت بوده اند را رسیدگی بفرمائید بعدآ پرونده‌های جدید تر ....
با تشکر از برادران عزیز و دلسوز در کمیسیون ماده 16
اجرتان با سید الشهدا

Reply
no
0
yes
0
ج70%
1397/08/18 - 18:23
برادرم تو این کشور قانون هم هستش

Reply
no
0
yes
0
علی جانباز
1397/08/18 - 19:20
سلام واقعا مسخره است از یک طرف ماده 38و39 جانباز حالت اشتغال کار مند را از فوقالعاده ایثار گری ماده 51 محروم میکند واز طرف دیگر جانبازان حالت اشتغال برابر دستورلعمل ابلاغی در شمول برقراری حقوق ماده 38 که اخیرا ابلاغ شده قرار نمی گیرند واقعا بنظر می رسد عده ای در بدنه دولت ومجلس بدنبال انتقام از ایثارگران در ایام پیری انان هستند که این جز خیانت به انقلاب چیز دیگری نیست

Reply
no
0
yes
0
م ر
1397/08/19 - 03:19
باسلام
لطفا راهنمایی نمایید چگونه باشکایت خواستار دریافت حقوق حالت اشتغال ماده 38 مطابق بادریافتی کادر نیروهای مسلح شوم؟بادیوان یا کمیسیون ماده 16؟ ازسال 1375 تاکنون تحت پوشش قانون حالت اشتغال هستم وبا وجود منع استخدام دردستگاه های دولتی بدلیل دریافت علی الحساب ازسال75 تاکنون حکم حقوقی ازسوی سپاه برای بنده که رزمنده داوطلب بوده ام صادر نگردیده است. جانباز30 درصد
باتشکر فراوان

Reply
no
0
yes
0
رامین
1397/08/19 - 09:34
با سلام
مطلب خیلی خوبی بود
امکان داره اسم و فامیلی این جانباز را بدونم؟

Reply
no
0
yes
0
محسن
1397/08/20 - 14:05
باسلام بنده فرزندجانباز۲۵درصداعصاب روان وموج انفجارمی باشم سال شاغل وزارت نفت هستم ولی قانون تبدیل وضعیت را اجرانمیکنن چرا مگردرقانون به صراحت نگفته بعدازسه ماه رسمی قطعی شودپس کوکجاست اصلاقانون وجوددارد ؟خیر

Reply
no
0
yes
0
ناصر 70%
1397/08/20 - 21:47
با سلام در پاسخ برادر بزرگوار جناب رامین عرض کنم بنده ناصر ستوده 70% نخاعی میباشم

Reply
no
0
yes
0
علی
1397/08/26 - 17:20
کمسیون ماده 16 فقط به دنبال تعامل بادستگاههای اجرایی وشرکتهای دولتی می باشد وهیچگونه توجهی به قانون تسهیلات استخدامی ندارددرکشورهای نامسلمان تا دهها سال رزمنده ها جنگ مورد احترام وتکریم قرا می گیرند ولی درکشور ما دیوان رای مثبت می دهد کمسیون ماده 16 ردمیکند آرزو دارم یک روزی این کمسیون منحل وایثارگران از شر تصمیمات واحکام غیر قانونی آن خلاص شوند
ودرپایان از کلیه ایثارگرانی که فعال هستند ودانش لازم رادارند جهت انحلال کمسیون ماده 16 باهمکاری کلیه ایثارگرا ن اقدام کنند

Reply
no
0
yes
0
1397/10/13 - 08:58
سلام جراا یک مقطع بالاتر رزمندگان داوطب لغو کردن ومارو بدهکار کردن

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.