01 ارديبهشت 1398/ ۱۶ شعبان ۱۴۴۰
شناسه خبر : 61931
1397,دوشنبه 14 آبان15:00
اشتراک گذاری در:
عکس روز

وزیر نفت هیچ ارزشی برای ایثارگران قائل نیست!


وزارت نفت بیشترین درآمد را دربین وزارتخانه هادارد ولی می گوید بودجه ندارد! پس چگونه وزارتخانه های دیگر که هیچگونه درآمدی ندارند، دو مورد را باهم و در اول سال اجرایی کردند

وزیر نفت هیچ ارزشی برای ایثارگران قائل نیست!

علیرضا فلاح - درحال حاضر تمام وزارتخانه ها برای عزیزان خانواده معظم شهدا، آزادگان، جانبازان و رزمندگان، محدودیت های یک مقطع تحصیلی را برداشته اند و حتی برای ارتقاء شغلی این عزیزان کارهای مثبتی انجام داده اند اما متاسفانه وزارت نفت و شرکت های تابعه هیچ کاری برای این عزیزان انجام نداده اند و فقط درحد حرف و شعار بوده است.

مشکل تعدیل مدرک و ارتقاء شغلی ایثارگران!

سید احمد زمانی - اواخر سال 95 حضرت حجت الاسلام والمسلمین پرویز والی زاده فرمودندکه ازاول سال 96 سند راهبردی رزمندگان دفاع مقدس بطور دقیق و کامل اجرایی می شود. همین جملات را نیز آقای نوبخت. معاون محترم برنامه و بودجه و آقای جمشید انصاری معاون و رئیس سازمان اداری واستخدامی بیان کردند. آقای سعید عندلیبی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید هم گفتند تمام قوانین و مقررات رزمندگان را درقانون خدمات ایثارگران ثبت می کنیم و بی عدالتی ها و تبعیض ها برداشته می شود. ضمن اینکه جناب آقای دکتر روحانی فرمودند این دولت متعلق ایثارگران است و تمام مسائل و مشکلات این عزیزان تا پایان سال 96 حل خواهدشد!

سال 96 گذشت و هیچ خبری نشد. تا اینکه چندماه پیش آقای والی زاده مشاور محترم رئیس جمهور در امور ایثارگران فرمودند سند راهبردی حمایت از ایثارگرانِ رزمنده بهمن امسال به هیئت دولت می آید و از سال آینده عزیزان رزمنده از امتیازات مختلفی مثل بقیه ایثارگران برخوردار می شوند. باز هم تا کنون هیچ خبری نیست و به گفته ی آقای والی زاده مشاور محترم رئیس جمهور سند راهبردی رزمندگان که قرار بوده بهمن ماه مورد تصویب نهایی هیئت دولت قرار بگیرد و ابلاغ شود، تا این لحظه بصورت شفاف ابلاغ و اجرایی نشده است!

قرآن کریم می فرماید. ای کسانی که ایمان آورده اید. چرا چیزی را که می گویید، انجام نمی دهید؟

 در سال 95 بعد ازگذشت 24سال از دفاع مقدس، مجلس شورای اسلامی برای رزمندگان در برنامه ششم چند مصوبه داشت که مورد تائید قرار گرفت و تصویب شد و به صورت قانون درآمد و به کلیه وزارتخانه ها ابلاغ شد.

یکی معافیت مالیاتی و دیگری برخورداری ازیک مقطع تحصیلی برای رزمندگان بود. اکثر وزارتخانه ها این دو مورد را از اول سال 96 اعمال کردند ولی طبق تحقیقات و بررسی های انجام شده وزارت نفت اجراء نکرد. تا بعد از اعتراضات ایثارگران در اواخر سال 96یعنی اسفند ماه معافیت مالیاتی را اجرا کرد و گفتند برای اجرای مقطع تحصیلی بالاتر بودجه نداریم و هنوز اجرایی نشده!

 سوال اینجاست که وزارت نفت بیشترین درآمد را دربین وزارتخانه هادارد ولی می گوید بودجه ندارد! پس چگونه وزارتخانه های دیگر که هیچگونه درآمدی ندارند، دو مورد را باهم و در اول سال اجرایی کردند ولی وزارت نفت هنوز اجرا نکرده است؟ تازه به شرکت های دولتی هم که به بخش شبه دولتی واگذار شده اند گفتند اصلا" شامل حال شما نمی شود، درصورتی که طبق قوانین ومقررات ایثارگران مصوب در مجلس شورای اسلامی کلیه قوانین و مقررات ایثارگران
بطور کامل و دقیق شامل کلیه بخش های شبه دولتی واگذارشده به "خصولتی ها"می شود و متاسفانه قوانین و مقررات ایثارگران بخصوص قانون برنامه ششم برای رزمندگان ایثارگر را اصلا اجرایی نمی کنند.

  تحقیقات و بررسی های انجام شده ازکارکنان وزارت نفت و شرکت های تابعه حکایت ازاین دارد که متاسفانه هیچگونه ارزش و اعتباری برای ایثارگران قائل نیستند. بخصوص رزمندگان را که اصلا جزء ایثارگران حساب نمی کنند.

 درحال حاضر تمام وزارتخانه ها برای عزیزان خانواده معظم شهدا، آزادگان، جانبازان و رزمندگان، محدودیت های یک مقطع تحصیلی را برداشته اند و حتی برای ارتقاء شغلی این عزیزان کارهای مثبتی انجام داده اند اما متاسفانه وزارت نفت و شرکت های تابعه هیچ کاری برای این عزیزان انجام نداده اند و فقط درحد حرف و شعار بوده است.

 مهمترین و اصلی ترین مشکلات کارکنان ایثارگرِ رزمنده در شرکت های تابعه، یکی تعدیل مدرک تحصیلی است و دیگری ارتقاء شغلی که با وجود سوابق آموزشی و سوابق کاری و سوابق ایثارگری هیچگونه ارتقاء شغلی ندارند و مشکل دیگر عدم اجرای کامل قانون برنامه ششم برای ایثارگران رزمنده می باشد.

 متاسفانه وزیر محترم نفت و معاونین هیچگونه ارزشی برای ایثارگران قائل نیستند و درموردی توهین، هتاکی، بی احترامی و حتی برخی از ایثارگران مورد ضرب وشتم هم قرارگرفته اند.به همه جا نامه نگاری شده و هیچ گونه رسیدگی نکرده اند زیرا وزیر نمی خواهد کاری برای این عزیزان انجام دهد.

در بند 47 قانون توسعه ابلاغی از سوی رهبر معظم و فرزانه انقلاب بیان شده که کلیه دستگاه های اجرایی موظفند یکسری اولویت هایی در ارتقاء شغلی، انتصابات و ترفیعات، مدرک تحصیلی ایثارگران و انتقالی برای این عزیزان درنظر بگیرند که متاسفانه با مخالفت شدید آقای نوبخت و انصاری و تاج گردون و مطهری و...
مواجه شده است.

 در نهایت امیدواریم که با عمل به فرمایشات مقام معظم و فرزانه انقلاب، مشکلات و مسائل عزیزان ایثارگرکه همه ما مدیون ایثارگری ها و فداکاری ها و جانفشانی ها واز خودگذشتگی های این عزیزان هستیم در اسرع وقت نه تنها در حد شعار و حرف، بلکه درعمل حل شود.
باادب و احترام وتشکر فراوان.

اجرکم عندالله.


کد خبرنگار : 20


ایثارگران     وزارت نفت     رسیدگی     فاش نیوز                            
Reply
no
6
yes
0
رزمنده
1397/08/16 - 20:49
سید جآن مشکل فقط وزارت نفت نیست من هم به عنوان یک ایثار گر در وزارت جهاد کشاورزی درجریان توقف مصوبات قوانین ایثار گران هستم آقای نوبخت و معاون حقوقی سازمان مدیریت برنامه ریزی به بهانه مبهم بودن و بار مالی جلو تمام قوانین ایثار گران از جمله مزایای وارتقا ی یک مقطح تحصیلی ایثارگران گرفته اند

Reply
no
0
yes
10
جانبازجنگ
1397/08/17 - 18:09
قانون بایداجرابشه...!وزیرنفت فقط شهیدتندگویان،مردمبارزه و انقلابی...

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.