شناسه خبر : 61954
شنبه 19 آبان 1397 , 10:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز

به حقوق وظیفه، پاداش پایان خدمت تعلق نمی گیرد

 جانباز وظیفه ناجا بودم و از اداره جانبازان حقوق می گرفتم اما الان به صورت بازنشسته نیروهای مسلح حقوق می گیرم، آیا پاداش پایان خدمت شامل من می شود؟ اگر می شود به چه صورت است؟

-  شما حقوق وظیفه دریافت می کنید و به حقوق وظیفه پاداش پایان خدمت تعلق نمی گیرد.

 

 

 بنده جانباز 45 درصد وظیفه هستم و الان حقوق بازنشستگی به صورت وظیفه بگیر از بازنشستگان نیروهای مسلح می گیرم آیا ماده 38 و یا 51 شامل من می شود؟   

- خیر شما مشول ماده 38 و فوق العاده ایثارگری ماده 51 در حکم حوقی تان نمی شوید. فوق العاده ایثارگری ماده 51 شما از وظایف بنیاد شهید است که باید به شما پرداخت کند.

 

 

 آیا درجه و پاداش خدمت شامل شهدای مجرد کادر رسمی سپاه می شود، در حال حاضر فقط مستمری بنیاد به والدین آنها پرداخت می شود.

-  فقط والدین شهدایی که تحت تکفل شهید هستند و از حکم حقوقی شهید برخوردار باشند، می توانند از پاداش پایان خدمت هم بهره مند شوند .

 

 

 گفته می شود به ایثارگران وام صد میلیونی مسکن تعلق می گیرد آیا به من هم که 21"ماه ایثارگری دارم تعلق خواهد گرفت باید به کجا مراجعه کنم.

- وام مسکن برای رزمندگان با حداقل شش ماه سابقه جبهه به تصویب رسیده است ولی به دلیل کوتاهی وزارت دفاع که حسب مصوبه مجلس متولی امور رزمندگان شده است هنوز سازوکار آن پیش بینی نشده است و رزمندگان به دلیل نبود متولی در ارایه تسهیلاتشان سرگردانند.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi