05 فروردين 1398/ ۱۹ رجب ۱۴۴۰
شناسه خبر : 61957
1397,سه شنبه 15 آبان10:52
اشتراک گذاری در:
عکس روز

مصوبه دولت برای اجرای بیمه تکمیلی ایثارگران را پیگیری می ‌کنیم


حجت‌الاسلام و المسلمین‌ شهیدی ‌رییس ‌بنیاد ‌شهید ‌و ‌امور ‌ایثارگران، درنشست شورای معاونان و مدیران بنیاد با اشاره به اینکه موضوع درمان ایثارگران از اولویت‌های اصلی بنیاد است، گفت: مطابق تبصره یک بند الف. ماده 13 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، کلیه دستگاه‌های اجرایی موظفند از محل اعتبارات مصوب و در قالب تخصیص اعتبار ابلاغی نسبت به تأمین و پرداخت کسورات بیمه درمانی همگانی و مکمل سهم کارکنان ایثارگر شاغل در دستگاه مربوط و خانواده شاهد، جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنان اقدام کنند.
وی با اشاره به ابلاغ مصوبه هیئت دولت به دستگاه‌های اجرایی در مورد بیمه تکمیلی ایثارگران گفت: بر اساس مصوبه دولت که در راستای اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ابلاغ شده ارائه خدمات بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل و بازنشسته در دستگاه‌های اجرایی از ابتدای آبان ماه 1397 بر عهده دستگاه‌ها خواهد بود و این دستگاه‌ها موظف هستند ایثارگران شاغل و بازنشسته خود را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهند.


معاون رییس جمهور با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در مورد برقراری بیمه مکمل ایثارگران دستگاه‌های اجرایی گفت: با مذاکرات صورت گرفته برخی دستگاه‌ها در کوتاه‌ترین زمان نسبت به اجرای مصوبه دولت در مورد بیمه تکمیلی ایثارگران اقدام کرده‌اند و پیگیری اجرایی شدن مصوبه دولت در این زمینه از سایر دستگاه‌ها ادامه دارد تا از محل اعتبارات دستگاه‌ها، بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل در این دستگاه‌ها برقرار شود.


رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه خدمات بیمه تکمیلی ایثارگران غیر شاغل و افراد تحت تکفل آن‌ها طبق ضوابط همانند گذشته توسط بنیاد انجام می‌شود، گفت: خدمات درمانی ایثارگران بدون سقف و بدون فرانشیز ارائه می‌شود و دستگاه‌های اجرایی نیز موظف شده‌اند با همین شرایط این خدمات را ارائه کنند و بر اساس پیگیری انجام شده در سال آینده  اعتبارات لازم به صورت تفکیکی در بودجه سنواتی دستگاه‌ها نیز لحاظ خواهد شد.


نماینده، ولی فقیه در بنیاد با اشاره به پیش بینی‌های صورت گرفته برای تأمین نیاز‌های درمانی ایثارگران گفت: خوشبختانه در چند سال اخیر با اجرای طرح‌هایی نظیر پایش سلامت ایثارگران، راه‌اندازی و تجهیز مراکز توانبخشی و حضور متخصصان مبرز در کشور نیاز‌های درمانی ایثارگران با شرایط مناسبی در داخل کشور تأمین شده و نیاز چندانی به خدمات درمانی خارج از کشور وجود ندارد ضمن اینکه در زمینه تجهیزات نیز پیش بینی‌های لازم صورت گرفته است.


حجت الاسلام شهیدی با بیان اینکه بنیاد پیگیری خواسته‌های عموم ایثارگران را وظیفه خود می‌داند گفت: خانواده معظم شهدا و ایثارگران، ولی نعمتان جامعه اسلامی و مالکان اصلی بنیاد هستند و ارائه خدمات با بهترین کیفیت و در سریع‌ترین زمان همواره مدنظر بنیاد بوده است و رضایت از خدمات درمانی ارائه شده به ایثارگران گواهی بر تلاش‌های صورت گرفته است هرچند این خدمات گوشه‌ای از زحمات این عزیزان را جبران نخواهد کرد.

انتهای پیام/
بیمه تکمیلی     ایثارگران     فاش نیوز                                
Reply
no
0
yes
0
ایثارگر جنگی
1397/08/16 - 00:38
ببینیم و تعریف کنیم ! البته بیشتر به شعار شبیه است ! قبلا تا سال 1394 بیمه مکمل زیر نظر ادارات بود ولی اصلا امکانات ظعیفی میدادند و حق بیمه مکمل را از حقوق کم میکردند ویا مبلغی را از هزینه مدارک دارو و دکتر کم میکردند و چند سال بنده از این بابت از آموزش و پرورش طلب دارم .

Reply
no
0
yes
0
ایثارگر
1397/08/16 - 14:58
لطفا بندالف ماده87 هم پیگیری شود کی میخواداجرا بشه بعدازمرگ سهراب

Reply
no
1
yes
1
جانبازجنگ
1397/08/17 - 18:06
درود بر شما...

Reply
no
0
yes
0
ایثارگران بازنشسته و شاغل بخش دولتی
1397/08/18 - 12:53
با سلام و احترام
بیمه تکمیلی جانبازان بخش دولتی بدون ایجاد زیر ساخت های قانونی و اجتماعی و بدون رعایت حقوق شهروندی، از ابتدای آبان ماه قطع شده و مشکلات زیادی برای فوری ترین نیاز جانبازان ایجاد شده است،
لذا از همه مسئولین محترم تقاضا می شود جهت حمایت از ایثارگران و با توجه به موارد زیر امور درمان کلیه ایثارگران همانند سابق به بنیاد شهید و امور ایثارگران سپرده شود و 400هزار نفر کارکنان دولت در قرارداد بیمه تکمیلی جدید بنیاد تا قبل از پایان آبان ماه اضافه شوند و مصوبه غیر کارشناسی اخیر از سوی دولت لغو گردد.

1- جانبازانی که با جسم و روح مجروح، بعد از سالها توانسته اند پزشکان و مراکز درمانی مورد اعتماد خود را پیدا کنند، مجددا با این تغییرات، به یکباره دچار سردرگمی خواهند شد و درمانشان شاید نصفه و نیمه رها شودکه عواقب بعدی شایسته ای ندارد .
2- دولت محترم می توانست بدون ایجاد تنش و نگرانی بین ایثارگران، بودجه لازم را از سوی سازمان مدیریت به بنیاد اختصاص دهد و بجای اینکه بیمه تکمیلی 400 هزار نفر را جابجا کند، چند تا عدد و رقم را جابجا می کرد.
3- در مصوبه دولت از تاریخ اجرای آن، که اول آبان باشد ، هیچ خبری داده نشده و بنابراین، قطع بیمه تکمیلی از تاریخ اول آبان مجوز قانونی نیز نداشته است و حتی بعید به نظر می رسد که در هیات وزیران ، همه وزرا با این مصوبه غیر کارشناسی موافقت کرده باشند؟!
4- همه نظر سنجی های سالهای قبل از 93 نشان می دهد که جانبازان دستگاههای دولتی در زمانی که بیمه تکمیلی به عهده دستگاهها بوده است رضایت نداشته اند و به همین دلیل امور درمان به بنیاد سپرده شد و آزموده را آزمون خطاست .
5- در آخرین خبرها، بنیاد علت گرفتن این مصوبه را ماده 13 قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران اعلام کرده است، در حالیکه در این ماده اولا در خصوص واگذاری بیمه بازنشسته ها هیچ کلمه ای ذکر نشده است و ثانیا تاریخ مصوبه هیات وزیران به شماره 136726که در سال 96 تصویب شده و براساس آن بیمه تکمیلی کلیه ایثارگران به بنیاد سپرده شده است، بعد از تاریخ قانون جامع سال 91است و تدبیر این بود که بنیاد براساس همین مصوبه سال 96، کسری بودجه خود را از سایر راههای دیگر تامین می کرد و ایثارگران را زحمت نمی انداخت

نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.