01 ارديبهشت 1398/ ۱۶ شعبان ۱۴۴۰
شناسه خبر : 62000
1397,شنبه 19 آبان09:41
اشتراک گذاری در:
عکس روز

برگزاری جشن امضای «اردوگاه اطفال»


محمدرضا علیزاده درباره برنامه‌های این استان در بیست و ششمین هفته کتاب گفت: از برنامه‌های مهم و اصلی استان می‌توان به برگزاری نشست تخصصی کتابخوان ویژه کتابداران کتابخانه‌های عمومی کرمان، رونمایی از دو کتاب «نوحه‌های ننیز» و «نگاهی به موسیقی نواحی»،‌ نشست تبادل تجربیات باشگاه‌های کتابخوانی با حضور روسای ادارات ارشاد شهرستان و کارشناسان متخصص،‌ شب فرهنگی شهرستان بافت با حضور بلقیس سلیمانی، برگزاری کارگاه آموزشی «روش‌های جذب جوانان و نوجوان به مطالعه و کتابخوانی» ویژه ائمه جماعات و مدیران مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، رونمایی از سامانه صوتی و تصویری «کتاب مهتاب و کرم شب تاب»، جشن امضای کتاب‌های «آن 23 نفر» و«اردوگاه اطفال» و گفت‌وگو با دانش آموزان دبیرستان‌های فرزانگان و نقد و بررسی کتاب شعر «قطار چهارشنبه» با حضور منیره هاشمی اشاره کرد.

 
علیزاده درخصوص تاثیرگذاری این برنامه‌ها در ترغیب مخاطبان استان کرمان به فرهنگ کتاب و کتابخوانی خاطرنشان کرد: تلاش شده تا برنامه‌های جنبی تا حد امکان از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد. معرفی برخی کتاب‌ها، دیدار با نویسندگان مطرح و همچنین برنامه‌هایی که برای متولیان امر آموزنده و کاربردی باشد، با هدف ترغیب مخاطب چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت صورت گرفته است.
 
وی ادامه داد: برگزاری هفته کتاب این پیام را به عموم مردم می‌دهد که از نگاه متولیان و مسئولان فرهنگی، مطالعه کتاب یک امر ضروری است و ارزش هزینه کردن دارد و مردمی هم که کمتر به خرید و مطالعه کتاب توجه می‌کنند با مشاهده این موج و تبلیغات به خرید ترغیب شده و اقدام به خرید خواهند کرد. به عبارتی دیگر نمایشگاه‌ها و هفته کتاب اصولا با هدف تحریک تقاضا و ذائقه سازی مخاطب صورت می گیرد.
 
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در پایان بیان کرد: البته این گونه برنامه‌ها و اقدامات بایستی در طول سال مستمرا مورد توجه قرار بگیرد و اوج آن در روزهای هفته کتاب باشد .
 
بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ 24 آبان تا 1 آذرماه با مشارکت بیش از 50 نهاد و سازمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.
آزادگان     دفاع مقدس     شهید                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
بیشتر...
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.